dnes
Čtvrtek - skorojasno
21°C
zítra
Pátek - polojasno
17°C
pozítří
Sobota - skorojasno
17°C
Praha 2 vybrala projektanta zařízení pro seniory trpící Alzheimerovou chorobou
Ilustrační foto: Freeimages.com

Praha 2 vybrala projektanta zařízení pro seniory trpící Alzheimerovou chorobou

Praha 2 už má projektanta, který připraví podklady pro záměr postavit Nový domov pro seniory. Pobytové zařízení se specializovanou péčí pro lidi trpící Alzheimerovou chorobou vznikne na Vinohradech. Projekt připraví akciová společnost INTAR. Výběr schválili radní městské části tento týden v pondělí. Celková cena včetně DPH je 23,6 milionu korun.

Veřejná zakázka byla zadána formou otevřeného řízení. Vybraná společnost zajistí pro městskou část projektovou a inženýrskou činnost pro projekt stavby pobytového sociálního zařízení poskytujícího komplexní péči o seniory včetně osob s demencí, které bude svým klientům vedle pečovatelských úkonů zajišťovat i ošetřovatelskou, rehabilitační a zdravotní péči nepřetržitě 24 hodin denně. Předpokládaná kapacita je až 120 lůžek.

První fází projektu bude architektonické zpracování a dále provedení průzkumů terénu nebo posouzení technického stavu existujících objektů.

„V moderním zařízení budou moci pobývat i senioři vyžadující specializovanou péči, a také nemocní s Alzheimerovou chorobou či jiným neurodegenerativním onemocněním,“ uvedla místostarostka pro oblast sociální, zdravotnictví a podporu podnikání Alexandra Udženija (ODS).

Specializovaný pobytový dům podle ní v Praze 2 chybí. „Poptávka dlouhodobě převyšuje nabídku. Již současné zkušenosti ukazují, že řada seniorů potřebuje odbornou péči," dodala. Pobytové zařízení vznikne na městských pozemcích v prostoru vymezeném ulicemi Italskou, Kunětickou, Lichnickou a Španělskou.

Druhá městská část je v rámci metropole územím s nejvyšším indexem stárnutí. Očekává se, že během příštích dvaceti let vzroste počet seniorů nad 75 let dvojnásobně.


Magistrát rozšiřuje úřední hodiny kontaktních míst veřejné správy Czech POINT

Včera v 07:45

S platností od 8. dubna zavádí Magistrát hl. m. Prahy rozšířenou provozní dobu odboru služeb pro agendy Czech POINT, ověřování, evidence vozidel taxi a hlavní podatelny ve Škodově paláci. 

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude ve středu uzavřen

7. dubna 2020 ve 23:02

Virus napadl počítačovou síť radnice Prahy 3. Lidé se proto nemohli s úřadem elektronicky spojit. Radnice bude kvůli kybernetickému útoku ve středu uzavřena, technici třetí městské části stále pracují na nápravě.

VFN zahájila plošné testování přijímaných pacientů na Covid-19

6. dubna 2020 ve 13:31

Od pondělí 6. dubna 2020 zahájila Všeobecná fakultní nemocnice v Praze plošné testování všech pacientů přijímaných k hospitalizaci na Covid-19. 

Praha 11 dnes vydává dezinfekci opět na dvou místech

6. dubna 2020 v 09:02

Občanům městské části starším 18 let bude zdarma vydána 1 rouška a 0,5 litru dezinfekce na osobu, a to na základě předložení průkazu totožnosti s vyznačením trvalého pobytu na území MČ Praha 11.

Praha 15: Stravování pro seniory

6. dubna 2020 v 07:30

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 15 zajišťuje stravování u nových klientů od pondělí do neděle.

Další články
Nahoru