dnes
Čtvrtek - polojasno
26°C
zítra
Pátek - jasno
28°C
pozítří
Sobota - jasno
30°C
Praha 2 vybrala projektanta zařízení pro seniory trpící Alzheimerovou chorobou
Ilustrační foto: Freeimages.com

Praha 2 vybrala projektanta zařízení pro seniory trpící Alzheimerovou chorobou

Praha 2 už má projektanta, který připraví podklady pro záměr postavit Nový domov pro seniory. Pobytové zařízení se specializovanou péčí pro lidi trpící Alzheimerovou chorobou vznikne na Vinohradech. Projekt připraví akciová společnost INTAR. Výběr schválili radní městské části tento týden v pondělí. Celková cena včetně DPH je 23,6 milionu korun.

Veřejná zakázka byla zadána formou otevřeného řízení. Vybraná společnost zajistí pro městskou část projektovou a inženýrskou činnost pro projekt stavby pobytového sociálního zařízení poskytujícího komplexní péči o seniory včetně osob s demencí, které bude svým klientům vedle pečovatelských úkonů zajišťovat i ošetřovatelskou, rehabilitační a zdravotní péči nepřetržitě 24 hodin denně. Předpokládaná kapacita je až 120 lůžek.

První fází projektu bude architektonické zpracování a dále provedení průzkumů terénu nebo posouzení technického stavu existujících objektů.

„V moderním zařízení budou moci pobývat i senioři vyžadující specializovanou péči, a také nemocní s Alzheimerovou chorobou či jiným neurodegenerativním onemocněním,“ uvedla místostarostka pro oblast sociální, zdravotnictví a podporu podnikání Alexandra Udženija (ODS).

Specializovaný pobytový dům podle ní v Praze 2 chybí. „Poptávka dlouhodobě převyšuje nabídku. Již současné zkušenosti ukazují, že řada seniorů potřebuje odbornou péči," dodala. Pobytové zařízení vznikne na městských pozemcích v prostoru vymezeném ulicemi Italskou, Kunětickou, Lichnickou a Španělskou.

Druhá městská část je v rámci metropole územím s nejvyšším indexem stárnutí. Očekává se, že během příštích dvaceti let vzroste počet seniorů nad 75 let dvojnásobně.


Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

Včera ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

Včera v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Metropolitní program pro zvýšení úrovně cizích jazyků bude i nadále pokračovat

4. srpna 2020 v 16:29

Rada Prahy schválila Metropolitní podporu středoškolské jazykové výuky 2020, která má kontinuálně nahradit současný Metropolitní program podpory středoškolské jazykové výuky. Tato podpora se týká středních škol zřizovaných hlavním městem Prahou v gesci odboru školství, mládeže a...

Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

2. srpna 2020 ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

2. srpna 2020 ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Další články
Nahoru