Dnes Úterý - prehanky-snih 2°C
Zítra Středa - skorojasno 7°C
Úterý 19. 1. 2021
Svátek má Doubravka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 2 vybrala projektanta zařízení pro seniory trpící Alzheimerovou chorobou
Ilustrační foto: Freeimages.com

Praha 2 vybrala projektanta zařízení pro seniory trpící Alzheimerovou chorobou

Praha 2 už má projektanta, který připraví podklady pro záměr postavit Nový domov pro seniory. Pobytové zařízení se specializovanou péčí pro lidi trpící Alzheimerovou chorobou vznikne na Vinohradech. Projekt připraví akciová společnost INTAR. Výběr schválili radní městské části tento týden v pondělí. Celková cena včetně DPH je 23,6 milionu korun.

Veřejná zakázka byla zadána formou otevřeného řízení. Vybraná společnost zajistí pro městskou část projektovou a inženýrskou činnost pro projekt stavby pobytového sociálního zařízení poskytujícího komplexní péči o seniory včetně osob s demencí, které bude svým klientům vedle pečovatelských úkonů zajišťovat i ošetřovatelskou, rehabilitační a zdravotní péči nepřetržitě 24 hodin denně. Předpokládaná kapacita je až 120 lůžek.

První fází projektu bude architektonické zpracování a dále provedení průzkumů terénu nebo posouzení technického stavu existujících objektů.

„V moderním zařízení budou moci pobývat i senioři vyžadující specializovanou péči, a také nemocní s Alzheimerovou chorobou či jiným neurodegenerativním onemocněním,“ uvedla místostarostka pro oblast sociální, zdravotnictví a podporu podnikání Alexandra Udženija (ODS).

Specializovaný pobytový dům podle ní v Praze 2 chybí. „Poptávka dlouhodobě převyšuje nabídku. Již současné zkušenosti ukazují, že řada seniorů potřebuje odbornou péči," dodala. Pobytové zařízení vznikne na městských pozemcích v prostoru vymezeném ulicemi Italskou, Kunětickou, Lichnickou a Španělskou.

Druhá městská část je v rámci metropole územím s nejvyšším indexem stárnutí. Očekává se, že během příštích dvaceti let vzroste počet seniorů nad 75 let dvojnásobně.


V Praze 7 již bylo naočkováno 1100 seniorů nad 80 let

Dnes v 07:07

Sedmá městská část od minulého týdne pomáhá seniorům starším 80 let zajistit včasné očkování. Prostřednictvím praktických lékařů se v Praze 7 podařilo naočkovat již zhruba 1100 seniorů. 

Klienti Domova pro seniory Zity Kabátové v Praze 13 už byli očkováni proto covidu

Včera ve 22:33

Domov pro seniory Zity Kabátové v třinácté městské části dnes dokončil očkování svých klientů proti onemocnění covid-19. 

Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

Včera ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

Praha 1 a Nemocnice Na Františku spouštějí očkování seniorů

17. ledna 2021 v 18:07

Centrum metropole je plně připraveno na očkování proti nemoci covid-19. Praha 1, její Nemocnice Na Františku a Středisko sociálních služeb společně se společností GHC Genetics spouštějí očkovací akci, jejíž součástí budou i mobilní očkovací týmy. 

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

17. ledna 2021 ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru