Dnes Neděle - jasno 17°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 7°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 2 vybrala projektanta zařízení pro seniory trpící Alzheimerovou chorobou
Ilustrační foto: Freeimages.com

Praha 2 vybrala projektanta zařízení pro seniory trpící Alzheimerovou chorobou

Praha 2 už má projektanta, který připraví podklady pro záměr postavit Nový domov pro seniory. Pobytové zařízení se specializovanou péčí pro lidi trpící Alzheimerovou chorobou vznikne na Vinohradech. Projekt připraví akciová společnost INTAR. Výběr schválili radní městské části tento týden v pondělí. Celková cena včetně DPH je 23,6 milionu korun.

Veřejná zakázka byla zadána formou otevřeného řízení. Vybraná společnost zajistí pro městskou část projektovou a inženýrskou činnost pro projekt stavby pobytového sociálního zařízení poskytujícího komplexní péči o seniory včetně osob s demencí, které bude svým klientům vedle pečovatelských úkonů zajišťovat i ošetřovatelskou, rehabilitační a zdravotní péči nepřetržitě 24 hodin denně. Předpokládaná kapacita je až 120 lůžek.

První fází projektu bude architektonické zpracování a dále provedení průzkumů terénu nebo posouzení technického stavu existujících objektů.

„V moderním zařízení budou moci pobývat i senioři vyžadující specializovanou péči, a také nemocní s Alzheimerovou chorobou či jiným neurodegenerativním onemocněním,“ uvedla místostarostka pro oblast sociální, zdravotnictví a podporu podnikání Alexandra Udženija (ODS).

Specializovaný pobytový dům podle ní v Praze 2 chybí. „Poptávka dlouhodobě převyšuje nabídku. Již současné zkušenosti ukazují, že řada seniorů potřebuje odbornou péči," dodala. Pobytové zařízení vznikne na městských pozemcích v prostoru vymezeném ulicemi Italskou, Kunětickou, Lichnickou a Španělskou.

Druhá městská část je v rámci metropole územím s nejvyšším indexem stárnutí. Očekává se, že během příštích dvaceti let vzroste počet seniorů nad 75 let dvojnásobně.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru