Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 2 uspořádala elektronickou aukci nájemního bydlení, další chystá
Radnice Prahy 2 sídlí na náměstí Míru. Foto: archiv

Praha 2 uspořádala elektronickou aukci nájemního bydlení, další chystá

Radnice Prahy 2 na konci ledna uspořádala první elektronickou aukci o nájem bytů, které městská část spravuje. Zájem občanů předčil očekávání, všech dvanáct nabízených bytů už má své nájemce. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě. V online aukcích se bude pokračovat, už nyní jsou připravovány další.

V elektronické aukci přes online portál, která proběhla 30. ledna, umožnila městská část Praha 2 zájemcům soutěžit o nájem bytů situovaných jak na Vinohradech, tak na Novém Městě. Aukce se setkala s velkým ohlasem, nakonec bylo vysoutěženo všech dvanáct nabízených bytů.

„Zájem o nájemní bydlení v obecních bytech stále roste a odráží se to samozřejmě i ve vysokém zájmu soutěžících. Výhodou takového bydlení je zejména jistota dlouhodobého pronájmu od důvěryhodného vlastníka a také skutečnost, že náklady na opravy a rekonstrukce bytů nese většinou obec,“ okomentoval výsledky aukce místostarosta Prahy 2 pro oblast financí a správy majetku Jan Korseska (ODS).

„Praha 2 je jednou z nejvyhledávanějších rezidenčních lokalit hlavního města. Na trend vzrůstajícího zájmu o nájemní bydlení chceme reagovat častějšími aukcemi. Už nyní například připravujeme další online aukci nájmů. Odhaduji, že jednotlivé bytové jednotky zařazené do aukce by mohly být k nahlédnutí ještě v průběhu února,“ dodala radní pro oblast bytové politiky Jitka Urbánková (ANO).

Volné byty městské části Prahy 2, jež jsou určeny k pronájmu v rámci tržního nájemného, jsou nabízeny zájemcům formou aukcí již několik let. Tato otevřená forma pronájmu městských bytů umožňuje soutěžícím ovlivnit konečnou cenu pronájmu příhozem v aukci. 

Vedle klasických aukcí s fyzickou účastí začala radnice Prahy 2 pořádat také online aukce. Zájemci si mohou nabízené byty s předstihem prohlédnout nejen na kvalitních fotografiích, ale i v rámci virtuálních 3D prohlídek. 


Autor: puc

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

Dnes v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru