Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 2 uspořádala elektronickou aukci nájemního bydlení, další chystá
Radnice Prahy 2 sídlí na náměstí Míru. Foto: archiv

Praha 2 uspořádala elektronickou aukci nájemního bydlení, další chystá

Radnice Prahy 2 na konci ledna uspořádala první elektronickou aukci o nájem bytů, které městská část spravuje. Zájem občanů předčil očekávání, všech dvanáct nabízených bytů už má své nájemce. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě. V online aukcích se bude pokračovat, už nyní jsou připravovány další.

V elektronické aukci přes online portál, která proběhla 30. ledna, umožnila městská část Praha 2 zájemcům soutěžit o nájem bytů situovaných jak na Vinohradech, tak na Novém Městě. Aukce se setkala s velkým ohlasem, nakonec bylo vysoutěženo všech dvanáct nabízených bytů.

„Zájem o nájemní bydlení v obecních bytech stále roste a odráží se to samozřejmě i ve vysokém zájmu soutěžících. Výhodou takového bydlení je zejména jistota dlouhodobého pronájmu od důvěryhodného vlastníka a také skutečnost, že náklady na opravy a rekonstrukce bytů nese většinou obec,“ okomentoval výsledky aukce místostarosta Prahy 2 pro oblast financí a správy majetku Jan Korseska (ODS).

„Praha 2 je jednou z nejvyhledávanějších rezidenčních lokalit hlavního města. Na trend vzrůstajícího zájmu o nájemní bydlení chceme reagovat častějšími aukcemi. Už nyní například připravujeme další online aukci nájmů. Odhaduji, že jednotlivé bytové jednotky zařazené do aukce by mohly být k nahlédnutí ještě v průběhu února,“ dodala radní pro oblast bytové politiky Jitka Urbánková (ANO).

Volné byty městské části Prahy 2, jež jsou určeny k pronájmu v rámci tržního nájemného, jsou nabízeny zájemcům formou aukcí již několik let. Tato otevřená forma pronájmu městských bytů umožňuje soutěžícím ovlivnit konečnou cenu pronájmu příhozem v aukci. 

Vedle klasických aukcí s fyzickou účastí začala radnice Prahy 2 pořádat také online aukce. Zájemci si mohou nabízené byty s předstihem prohlédnout nejen na kvalitních fotografiích, ale i v rámci virtuálních 3D prohlídek. 


Autor: puc

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru