Dnes Neděle - oblacno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 12°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2 uspořádala elektronickou aukci nájemního bydlení, další chystá
Radnice Prahy 2 sídlí na náměstí Míru. Foto: archiv

Praha 2 uspořádala elektronickou aukci nájemního bydlení, další chystá

Radnice Prahy 2 na konci ledna uspořádala první elektronickou aukci o nájem bytů, které městská část spravuje. Zájem občanů předčil očekávání, všech dvanáct nabízených bytů už má své nájemce. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě. V online aukcích se bude pokračovat, už nyní jsou připravovány další.

V elektronické aukci přes online portál, která proběhla 30. ledna, umožnila městská část Praha 2 zájemcům soutěžit o nájem bytů situovaných jak na Vinohradech, tak na Novém Městě. Aukce se setkala s velkým ohlasem, nakonec bylo vysoutěženo všech dvanáct nabízených bytů.

„Zájem o nájemní bydlení v obecních bytech stále roste a odráží se to samozřejmě i ve vysokém zájmu soutěžících. Výhodou takového bydlení je zejména jistota dlouhodobého pronájmu od důvěryhodného vlastníka a také skutečnost, že náklady na opravy a rekonstrukce bytů nese většinou obec,“ okomentoval výsledky aukce místostarosta Prahy 2 pro oblast financí a správy majetku Jan Korseska (ODS).

„Praha 2 je jednou z nejvyhledávanějších rezidenčních lokalit hlavního města. Na trend vzrůstajícího zájmu o nájemní bydlení chceme reagovat častějšími aukcemi. Už nyní například připravujeme další online aukci nájmů. Odhaduji, že jednotlivé bytové jednotky zařazené do aukce by mohly být k nahlédnutí ještě v průběhu února,“ dodala radní pro oblast bytové politiky Jitka Urbánková (ANO).

Volné byty městské části Prahy 2, jež jsou určeny k pronájmu v rámci tržního nájemného, jsou nabízeny zájemcům formou aukcí již několik let. Tato otevřená forma pronájmu městských bytů umožňuje soutěžícím ovlivnit konečnou cenu pronájmu příhozem v aukci. 

Vedle klasických aukcí s fyzickou účastí začala radnice Prahy 2 pořádat také online aukce. Zájemci si mohou nabízené byty s předstihem prohlédnout nejen na kvalitních fotografiích, ale i v rámci virtuálních 3D prohlídek. 


Autor: puc

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

Dnes v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

Dnes v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Očkování zvířat osob bez domova

Včera v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

17. května 2024 ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

17. května 2024 v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Další články
Nahoru