dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Praha 2: Úspěšný Beach Help Cup
Jak poskytnout první pomoc si vyzkoušela Alexandra Udženija. Foto: Praha 2

Praha 2: Úspěšný Beach Help Cup

Během minulého víkendu se v Braníku konal 2. ročník akce Beach Help Cup. Smyslem turnaje je získat peníze a rozdělit je mezi poskytovatele sociálních služeb, podle toho, jaké umístění získají plážoví volejbalisté, kteří na podporu jednotlivých poskytovatelů hrají.

Praha 2 na akci přispěla dvaceti tisíci korunami, záštitu turnaji poskytla místostarostka pro sociální oblast Alexandra Udženija. Ta se také účastnila nedělního oficiálního aktu, kdy poděkovala organizátorům za to, že „pomáhají těm, kdo pomáhají“.

beach-help-cup-1-nahled Následně si vyzkoušela, jak se chodí slepcům s holí podél překážek, či jak poskytnout první pomoc zraněnému s tepenním krvácením, upadnuvšímu do bezvědomí.

„Musím říct, že i když jsme všichni věděli, že je to jen jako, běhal mi mráz po zádech a chvíli mi trvalo, než jsem se do záchrany naplno zapojila.  Moc děkuji za tuto zkušenost. A děkuji organizátorům Romanu Muchovi a Elišce Raupachové. Dokonce jsem tam potkala i Vaška, kluka v modrém triku, kterého znám z podobných akcí a který mne vždy všude vřele vítá," uvedla Alexandra Udženija.

Ta také přislíbila pomoc Prahy 2, která s některými poskytovateli sociálních služeb, pro něž byl výtěžek určen, úzce spolupracuje, i pro příští, třetí ročník Beach Help Cupu.


Další články
Nahoru