Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - zatazeno 5°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Praha 2 usiluje o získání certifikátu v oblasti energetického managementu

Radnice Prahy 2 po dvouletém nastavení energetického managementu nyní usiluje o získání certifikátu, který by potvrdil, že stávající energetická koncepce městské části je nastavena správně a přináší v oblasti úpor energií ty nejlepší možné výsledky. Nezávislé posouzení a audit managementu hospodaření s energiemi zajistí certifikační společnost SGS. 

„K ochraně životního prostředí přistupujeme s maximální odpovědností. Jako moderní městská část podporujeme rozvoj moderní technologie a využíváme technologicky pokročilá řešení. Kromě chytrých řešení v oblasti energetiky a nakládání s odpady podporujeme i rozvoj elektromobility, rozšiřujeme síť dobíjecích stanic a chytrých multifunkčních lamp,“ říká starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

„První kroky k ochraně životního prostředí v oblasti energetiky jsme učinili již před lety, kdy jsme schválili Energetickou koncepci městské části Praha 2. Naším hlavním cílem bylo snížení spotřeb energií v budovách provozovaných městskou částí a jejími příspěvkovými organizacemi, a dále snížení dopadů výroby energií na životní prostředí. Zavedli jsme proto automatizované dálkové odečty energií, začali s postupnou výměnou tepelných zdrojů v kotelnách, provedli optimalizaci odběrných míst elektrické energie a energeticky úsporná opatření začali prosazovat i do investičních projektů,“ přibližuje konkrétní opatření Jan Recman, místostarosta pro oblast životního prostředí, který se oblasti managementu léta věnuje.

Radnice Prahy 2 nastavila celý energetický management již v roce 2020. Zavedla automatizované dálkové odečty energií v budovách městské části a postupně začala vyměňovat tepelné zdroje v kotelnách, tak aby byla výroba tepla efektivnější a šetřily se náklady na spotřebu plynu. V letošním roce pak provedla optimalizaci odběrných míst elektrické energie, která v budoucnu radnici ušetří na nákladech za elektřinu odhadem 200 tisíc korun ročně.


Autor: Cen

Squatteři obsadili budovu v Praze 10, po dohodě odešli

27. listopadu 2022 v 11:32

Squatteři organizovaní skupinou Opravdu Dobré Squaty včera obsadili prázdný bytový dům v Malínské ulici v pražských Strašnicích s cílem vytvořit tam kulturní a sociální centrum.

Anketa Prahy 5: Vyjádřete se k veřejnému prostranství, bezpečnosti a dopravě

25. listopadu 2022 v 07:01

Praha 5 spustila anketu, která by měla doplnit strategický dokument s názvem „Strukturální plán Prahy 5“ o náměty občanů. Anketu můžete vyplnit do 6. ledna 2023. Výsledky budou zveřejněny v průběhu jara téhož roku.

První místo v Národní ceně kvality ČR za rok 2022 pro Prahu 13

24. listopadu 2022 ve 14:28

Tajemník městské části Praha 13 Jaroslav Mareš převzal ocenění za první místo v Národní ceně kvality České republiky za rok 2022 v programu EXCELENCE. Úřad navázal na úspěchy z posledních let a je jediným oceněným z řad městských částí, obcí a městských úřadů v ČR, který si postupně odnesl hlavní...

Další články
Nahoru