dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - polojasno
31°C
Praha 2 uctila legionáře u pomníku v Zítkových sadech
Pietní akt u pomníku v Zítkových sadech. Foto: Praha 2

Praha 2 uctila legionáře u pomníku v Zítkových sadech

Druhá městská část uctila legionáře položením věnce k pomníku v Zítkových sadech. Zároveň tak zahájila desetidenní období, předcházející Dnu válečných veteránů, během nějž lidé v západním světě nosí v klopách vlčí máky.

Tento symbol nechyběl ani v klopě radního Jaroslava Šolce, který spolu se zástupcem ředitele ZŠ Vratislavova Pavlem Martinovským po položení věnce u pomníku krátce pohovořil.

Za Armádu ČR položil k pomníku kytici plk. Bedřich Koubek. Uctít legionáře přišel i místostarosta Prahy 2 Martin Víšek.

Dvě písně o Masarykovi a závěrečnou hymnu zazpívali žáci ze ZŠ Vratislavova, pietního aktu se zúčastnili také žáci ze ZŠ Botičská.

zitkovy-sady-1-nahled Samotný Den válečných veteránů Praha 2 již potřetí oslaví celodenním programem na náměstí Míru. Letos to bude v pátek 10. listopadu.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru