dnes
Pátek - skorojasno
19°C
zítra
Sobota - skorojasno
15°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Praha 2 uctila legionáře u pomníku v Zítkových sadech
Pietní akt u pomníku v Zítkových sadech. Foto: Praha 2

Praha 2 uctila legionáře u pomníku v Zítkových sadech

Druhá městská část uctila legionáře položením věnce k pomníku v Zítkových sadech. Zároveň tak zahájila desetidenní období, předcházející Dnu válečných veteránů, během nějž lidé v západním světě nosí v klopách vlčí máky.

Tento symbol nechyběl ani v klopě radního Jaroslava Šolce, který spolu se zástupcem ředitele ZŠ Vratislavova Pavlem Martinovským po položení věnce u pomníku krátce pohovořil.

Za Armádu ČR položil k pomníku kytici plk. Bedřich Koubek. Uctít legionáře přišel i místostarosta Prahy 2 Martin Víšek.

Dvě písně o Masarykovi a závěrečnou hymnu zazpívali žáci ze ZŠ Vratislavova, pietního aktu se zúčastnili také žáci ze ZŠ Botičská.

zitkovy-sady-1-nahled Samotný Den válečných veteránů Praha 2 již potřetí oslaví celodenním programem na náměstí Míru. Letos to bude v pátek 10. listopadu.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Včera v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Včera v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

17. října 2018 v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru