Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 2 ubytovala další desítky uprchlíků z Ukrajiny
Jeden z pokojů připravených pro uprchlíky. Foto: Arcidiecézní charita Praha

Praha 2 ubytovala další desítky uprchlíků z Ukrajiny

Ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Praha se podařilo druhé městské části v pátek ubytovat další více než čtyři desítky maminek a babiček s dětmi, které utíkají před válkou na Ukrajině. Během týdne ve spolupráci Prahy 2 a charity našlo své zázemí 55 ukrajinských uprchlíků. 

„I tentokrát se nám podařilo během pár dní další lokalitu vybavit nábytkem, hygienickými a kosmetickými potřebami, základními potravinami či hračkami a společenskými hrami pro děti,“ uvedla městská část na svém webu.   

Na děti z Ukrajiny navíc čekalo překvapení od zaměstnanců radnice. Ti během pár dní vybrali množství sladkostí.

„Otázku ubytování jsme začali u nás v Praze 2 řešit hned na začátku uprchlické vlny, kdy bylo zřejmé, že do České republiky i do hlavního města Prahy zamíří velké množství lidí, zejména maminek s dětmi. V tuto chvíli máme v našich ubytovnách obsazeno celkem 55 lůžek a další plánujeme obsadit v týdnu příštím,“ uvedla mluvčí městské části Andrea Zoulová.

V rámci okamžité humanitární pomoci podle ní Praha 2 zprostředkovala ubytování v místních hotelech a penzionech s kapacitou zhruba 460 míst.

„V návaznosti na výzvu hlavního města a primátora Zdeňka Hřiba aktuálně prověřujeme další možnosti pro navýšení ubytovacích kapacit,“ dodala. Primátor ve čtvrtek vyzval dvaadvacet městských částí, aby každá vyčlenila v tělocvičnách na svém území 100 míst pro uprchlíky.


Autor: Hla

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Včera ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Včera v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Včera v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Včera v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

29. listopadu 2023 ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Další články
Nahoru