Dnes Pondělí - zatazeno 15°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 20. 3. 2023
Svátek má Světlana
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 2 ubytovala další desítky uprchlíků z Ukrajiny
Jeden z pokojů připravených pro uprchlíky. Foto: Arcidiecézní charita Praha

Praha 2 ubytovala další desítky uprchlíků z Ukrajiny

Ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Praha se podařilo druhé městské části v pátek ubytovat další více než čtyři desítky maminek a babiček s dětmi, které utíkají před válkou na Ukrajině. Během týdne ve spolupráci Prahy 2 a charity našlo své zázemí 55 ukrajinských uprchlíků. 

„I tentokrát se nám podařilo během pár dní další lokalitu vybavit nábytkem, hygienickými a kosmetickými potřebami, základními potravinami či hračkami a společenskými hrami pro děti,“ uvedla městská část na svém webu.   

Na děti z Ukrajiny navíc čekalo překvapení od zaměstnanců radnice. Ti během pár dní vybrali množství sladkostí.

„Otázku ubytování jsme začali u nás v Praze 2 řešit hned na začátku uprchlické vlny, kdy bylo zřejmé, že do České republiky i do hlavního města Prahy zamíří velké množství lidí, zejména maminek s dětmi. V tuto chvíli máme v našich ubytovnách obsazeno celkem 55 lůžek a další plánujeme obsadit v týdnu příštím,“ uvedla mluvčí městské části Andrea Zoulová.

V rámci okamžité humanitární pomoci podle ní Praha 2 zprostředkovala ubytování v místních hotelech a penzionech s kapacitou zhruba 460 míst.

„V návaznosti na výzvu hlavního města a primátora Zdeňka Hřiba aktuálně prověřujeme další možnosti pro navýšení ubytovacích kapacit,“ dodala. Primátor ve čtvrtek vyzval dvaadvacet městských částí, aby každá vyčlenila v tělocvičnách na svém území 100 míst pro uprchlíky.


Autor: Hla
Další články
Nahoru