dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Zpravodajství

Praha 2: Tradiční Jarmark u Ludmily

Ve čtvrtek 15. září se na Náměstí míru již po dvacáté koná tradiční Jarmark u Ludmily. Tuto akci připravuje Diakonie ČCE – Středisko křesťanské pomoci v Praze s cílem představit a přiblížit široké veřejnosti svou činnost v oblasti sociálních služeb a činnost dalších neziskových organizací působících v sociální oblasti.

I letos se můžete těšit na prodejní výstavu výrobků klientů neziskových organizací, které poskytují sociální služby lidem se zdravotním postižením. Tito lidé pracují v chráněných dílnách, kde se věnují v rámci psychosociální rehabilitace mnoha řemeslům (dílny mají různé zaměření – svíčkařské, hračkářské, výroba bižuterie, bytové doplňky), rozvíjejí své dovednosti, zručnost a učí se pracovním návykům. Každý výrobek je ručně zhotovený originál a má své zvláštní kouzlo.

Součástí Jarmarku u Ludmily bude kulturní program. Pomocí počítačové hry budete moci vyzkoušet, jak se cítí člověk trpící depresí a dozvíte se více o službě Následná péče Dobroduš – Diakonie ČCE – SKP v Praze, která pomáhá lidem s duševním onemocněním.

Na pódiu uvidíte a uslyšíte jak hudební, tak i taneční vystoupení. Vystoupí skupina irských tanců Rincoirí, středověká kapela Euphorica, moravská cimbálová muzika Muzička, ale bude zastoupen i modernější styl hudby jako je taneční skupina Stream of Dance, parkourové vystoupení skupiny Divernity, kapela Brouci Band, která zpívá písně legendárních Beatles a známý zpěvák Jakub Ondra.

Záštitu nad jarmarkem převzali starostka Prahy 2 Jana Černochová a radní MHMP Daniel Hodek.


Další články
Nahoru