dnes
Neděle - jasno
29°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
22°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
22°C
Praha 2 tradiční akcí Modré pondělí u Ludmily stylově zahájila pašijový týden
Místostarostka Alexandra Udženija a radní Michal Zuna při rozdávání mazance a teplého čaje. Foto: P2

Praha 2 tradiční akcí Modré pondělí u Ludmily stylově zahájila pašijový týden

Tradiční akcí Modré pondělí u Ludmily Praha 2 přivítala dnes odpoledne příchod velikonočních svátků. Program pro celou rodinu zahájil v 15 hodin místostarosta Jaroslav Šolc (OSB). „Modré pondělí je symbolická akce, kterou zahajujeme pašijový týden. Každý rok je zde bohatý kulturní program pro všechny věkové kategorie a panuje zde úžasná atmosféra. Ani letošek není výjimkou,“ uvedl.

Nejočekávanější část programu přišla na řadu o čtvrt hodiny později, kdy místostarostka Alexandra Udženija (ODS) a radní Michal Zuna (TOP 09) začali rozdávat mazanec a teplý čaj. Po chvíli je vystřídal místostarosta Jan Korseska (ODS) s radní Renátou Kašickou (ANO). Zahájení akce se účastnil za vedení městské části i místostarosta Michael Grundler (TOP 09).

Program trval až do večera. Jak se tentokrát dětem podařilo ozdobit připravenou břízku, mohou zájemci až do Velikonočního pondělí posoudit ve vstupní hale úřadu městské části na náměstí Míru.

Musila, který akce Prahy 2 moderuje dlouhodobě a krátce před Vánoci měl vážný úraz páteře, podpořila při zahájení Alexandra Udženija. „Honzo, všichni jsme moc rádi, že to zvládáš a můžeš tu být s námi. Tvůj přístup je o naději, radosti a tvé síle. Bojuj dál,“ řekla místostarostka Prahy 2.


Pospíšil našel mládě volavky, předal ho zvířecím záchranářům

Včera ve 22:55

„Právě jsem na silnici našel mládě volavky popelavé, které si za chvíli převezmou do péče zvířecí záchranáři. Tak držme palce,“ napsal na svůj facebookový profil europoslanec a pražský zastupitel Jiří Pospíšil.

Praha 2 zve na koncert na Bastionu

Včera v 10:25

Celkem šest koncertů ve druhém pololetí letošního roku připravila na Bastionu v Praze 2 radnice druhé městské části. Koncerty jsou zdarma.  Druhý z koncertů se koná v úterý 20. srpna.

Září začne Koncertem pro park

Včera v 08:06

Poosmnácté se bude 1. září konat v Praze 13 Koncert pro park.

Praha 13: Odbor osobních dokladů a evidence obyvatel bude mimo provoz

16. srpna 2019 ve 13:00

Z technických důvodů nebude v pondělí 9. září v době od 8 do 13 hodin v provozu odbor osobních dokladů a evidence obyvatel – občanské průkazy, cestovní pasy.

Hudební léto v parcích Prahy 2 zve na poslední koncert

16. srpna 2019 v 10:03

Radnice druhé městské části pořádá cyklus koncertů pod širým nebem. Na každém vystoupení se představují dva soubory.

Dny Praha 11 přivítají Žlutého psa

15. srpna 2019 ve 20:43

Česká rocková kapela s Ondřejem Hejmou v čele je zárukou dobré muziky. Žlutý pes a jeho vystoupení na Dnech Prahy 11 v pátek 13. září ve 20 hodin. Vstup zdarma.

Folie na střešních sklech na zastávce Dejvická

15. srpna 2019 v 17:13

Boj s klimatickou změnou v Praze 6 není jen na papíře. Radnice nechala instalovat folie na střešních sklech přístřešku zastávky MHD.

Praha 8 představí sportovní kluby

15. srpna 2019 v 11:58

Prezentace aktivit volnočasových oddílů a sportovních klubů z Prahy 8 se koná v neděli 8. září. Představí se zájmové organizace, které dětem nabízejí sportovní, kulturní a jiné společenské vyžití a součástí akce bude možnost zapsat děti do jednotlivých oddílů.

V příštím srpnovém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

15. srpna 2019 v 11:30

Společnost Pražské vodovody a kanalizace oznámila přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na následující týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Přijďte ovlivnit podobu veřejných prostranství v Modřanském cukrovaru

15. srpna 2019 v 11:21

V září budou mít obyvatelé Prahy 12 a nejen oni možnost seznámit se s projektem Modřanský cukrovar.

Letní kino u radnice

15. srpna 2019 v 09:03

Každý čtvrtek v srpnu mohou návštěvníci na Cyberdogu v Praze 13 sledovat více jak dvouhodinovou verzi filmu Sherlock Holmes, kterou před deseti lety na motivy nejznámějšího díla Sira Arthura Conana Doyla natočil režisér Guy Ritchie.

Open Air Festival Podviní 2019

15. srpna 2019 v 08:43

Dvacet let alternativní a nezávislé scény ve Vysočanech. Festival se koná ve vysočanském parku ve čtvrtek 5. září od 16:30 hodin. 

Prahou projde pochod za práva zvířat

15. srpna 2019 v 08:05

V sobotu 17. srpna projde Prahou velký pochod za práva zvířat – The Official Animal Rights March. Jedná se o mezinárodně koordinovanou událost, která proběhne současně v desítkách měst po celém světě: v Londýně, New Yorku, ale i na Costa Rice či v Nepálu. Letos se k této akci poprvé připojí...

Uzavírky na Petrohradské ulici

14. srpna 2019 ve 20:37

V rámci pokračující obnovy vodovodních řadů bude od 15. do 25. srpna zavedeno dopravní opatření na Petrohradské ulici.

Další krátké zprávy
Nahoru