dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - zatazeno
11°C
pozítří
Úterý - zatazeno
6°C
Praha 2 tradiční akcí Modré pondělí u Ludmily stylově zahájila pašijový týden
Místostarostka Alexandra Udženija a radní Michal Zuna při rozdávání mazance a teplého čaje. Foto: P2

Praha 2 tradiční akcí Modré pondělí u Ludmily stylově zahájila pašijový týden

Tradiční akcí Modré pondělí u Ludmily Praha 2 přivítala dnes odpoledne příchod velikonočních svátků. Program pro celou rodinu zahájil v 15 hodin místostarosta Jaroslav Šolc (OSB). „Modré pondělí je symbolická akce, kterou zahajujeme pašijový týden. Každý rok je zde bohatý kulturní program pro všechny věkové kategorie a panuje zde úžasná atmosféra. Ani letošek není výjimkou,“ uvedl.

Nejočekávanější část programu přišla na řadu o čtvrt hodiny později, kdy místostarostka Alexandra Udženija (ODS) a radní Michal Zuna (TOP 09) začali rozdávat mazanec a teplý čaj. Po chvíli je vystřídal místostarosta Jan Korseska (ODS) s radní Renátou Kašickou (ANO). Zahájení akce se účastnil za vedení městské části i místostarosta Michael Grundler (TOP 09).

Program trval až do večera. Jak se tentokrát dětem podařilo ozdobit připravenou břízku, mohou zájemci až do Velikonočního pondělí posoudit ve vstupní hale úřadu městské části na náměstí Míru.

Musila, který akce Prahy 2 moderuje dlouhodobě a krátce před Vánoci měl vážný úraz páteře, podpořila při zahájení Alexandra Udženija. „Honzo, všichni jsme moc rádi, že to zvládáš a můžeš tu být s námi. Tvůj přístup je o naději, radosti a tvé síle. Bojuj dál,“ řekla místostarostka Prahy 2.


Praha 11 zveřejnila otevírací dobu úřadu na přelomu roku

Dnes v 08:41

Vzhledem k tomu, že bude na konci roku odváděna finanční hotovost z pokladen Úřadu městské části Praha 11 do bankovního ústavu, neprovádí úřad v úterý 31. prosince žádné činnosti spojené s přijímáním hotovosti.

Houby z Yuggothu rostou už i v Praze

Včera ve 21:34

Americký spisovatel Howard Phillips Lovecraft se proslavil hororovými prózami, českému čtenáři již dobře známými. Autorovu jedinou ucelenou sbírku poezie Houby z Yuggothu nyní vydalo pražské nakladatelství Volvox Globator.

Dvacet lidí z občanského hnutí Rebelie proti vyhynutí drží hladovku

Včera ve 20:29

Na dvě desítky lidí z občanského hnutí Rebelie proti vyhynutí (Extinction Rebellion, XR) drží od pátku 13. prosince hladovku za to, aby vláda dala prioritu řešení klimatické krize.

Dvojka srdcem na náměstí Míru

Včera ve 20:04

Zítra proběhne velká premiéra nového stánku nadačního fondu Dvojka srdcem. Přijďte třetí adventní neděli, 15. prosince, mezi 11. a 16. hodinou na vánoční trhy na náměstí Míru, zastavte se u stánku ve tvaru srdce a ukažte, že máte velké srdce na správném místě.

Nedělní Vánoce v Šabachově parku

Včera v 06:44

Bohoslužba, divadlo pro děti, Neřež nebo Bára Basiková. V Šabatově parku v Praze 6 začne vánoční program v 10 hodin.

Skauti jedou pro Betlémské světlo

Včera v 06:39

Dnes, 14. prosince, se uskuteční letošní cesta skautů pro Betlémské světlo co Vídně. Následující sobotu, 21. prosince, bude Betlémské světlo rozvezeno skautskými kurýry vlaky po republice.

Pražská plynárenská dodá plyn i elektřinu České poště

Včera v 06:25

Pražští plynaři uspěli v ostré  konkurenci dalších tuzemských energetických společností a mezi lety 2020 až 2023 budou dodávat zemní plyn a elektřinu do několika stovek odběrných míst České pošty po celé České republice. Rozhodlo o tom výběrové řízení formou veřejné zakázky, kde Pražská...

Olšany umělecké s Kateřinou Konečnou

Včera v 06:07

Komentovaná procházka s průvodkyní se koná dnes v 10: 30 hodin.

O nově otevřený Svět medúz je velký zájem

13. prosince 2019 ve 20:41

Svět medůz, který byl před měsícem otevřen na střeše OC Arkády Pankrác, hlásí rekordní návštěvnost. První víkend po otevření (15.-17.listopadu) se přišlo kochat exotickými mořskými živočichy více než 4 500 návštěvníků. Každý z nich musel přitom vystát hodinovou frontu, táhnoucí se od vchodu do...

V části Hlubočep nepoteče příští týden voda

13. prosince 2019 ve 20:34

V úterý 17. prosince bude od 10 do 16 hodin přerušena dodávka pitné vody v ulicích K Barrandovu 1136/6, parc.č. 886/31; Kabátové 1219/2, 1219/4, Kurandové 676/1; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Sobotní Vánoce v Šabachově parku

13. prosince 2019 ve 20:22

Praha 6 zve zítra, 14. prosince, na Vánoce v Šabachově parku, kde kromě vánočního trhu, občerstvení a dětských dílniček se můžete těšit na hudbu i alchymii.

Další krátké zprávy
Nahoru