dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C

Praha 2: Strážníci prezentovali svou činnost, loni zjistili přes 87 tisíc přestupků

Strážníci městské policie v Praze 2 odhalili vloni o 20 tisíc přestupků více než v roce 2014. Pozitivní bilance vyplývá z výroční zprávy, kterou zastupitelům na jejich doposud posledním jednání předložil ředitel OŘ Městské policie Praha 2 Václav Vozdecký.

Na celkovém čísle 87 409 zjištěných přestupků má největší podíl nedodržování podmínek parkování v zónách s dopravním omezením, narušování veřejného pořádku, vandalismus v parcích a také delikty spojené s užíváním alkoholu nebo drog.

„Vloni pokračoval trend přesouvání těžiště činnosti do ochrany bezpečnosti osob a majetku a dodržování veřejného pořádku, zatímco represe v oblasti dopravy ustupovaly. Hlavní náplní naší práce mají být prioritně záležitosti jako postihování rušení nočního klidu, poškozování majetku, znečišťování veřejných prostranství nebo porušování vyhlášek,“ připomíná ředitel strážníků v Praze 2 Václav Vozdecký.

Na postihování prohřešků proti veřejnému pořádku se nejvíce podíleli strážníci okrskáři. Ve svých „rajonech“ nejčastěji odhalovali nepovolené skládky, poškozování zeleně a laviček v parcích a nedodržování magistrátní vyhlášky o veřejné zeleni. Zvláštní pozornost opět vyžadoval areál památného Vyšehradu, kde se drobná kriminalita zvyšuje vždy v turistické sezoně.  

Pokračoval zvýšený dozor na Karlově náměstí a v dalších lokalitách spojených s distribucí drog a s tím související kriminalitou. Do této činnosti byli zapojeni i strážníci z jiných útvarů a složky Policie ČR, jako koordinátor působil Úřad městské části. Přes dílčí zlepšení tu zvýšený dozor trvá a chystá se rozšíření kamerového systému.

V ostatních parcích na území Prahy 2 strážníci kontrolovali volné pobíhání psů a poškozování zeleně a zařízení, k čemuž byl zřízen institut Parkové policie. Vloni také pokračoval projekt Školní policie, zajišťující ochranu dětí po skončení vyučování, kdy mohou být vystaveny nejrůznějším negativním vlivům.

Při plnění úkolů strážníci vycházejí vstříc požadavkům městské části, s níž Městská policie dlouhodobě úzce spolupracuje. Na žádost radnice strážníci provádějí kontrolu tam, kde je to nejvíce třeba – upozorňují například na neuklizené popelnice a nepořádek kolem kontejnerů, mapují invalidní parkoviště, kontrolují majitele psů či stav dětských hřišť.

„Uvolňujeme z našeho fondu byty, čímž chceme stimulovat zájem o práci právě na území naší městské části. A v rozpočtu pamatujeme na odměny pro strážníky v přímém výkonu služby a přispíváme na jejich vybavení materiálním zabezpečením,“ říká zástupce starostky pro oblast bezpečnosti Martin Víšek.


Vánoční koleda na Desítce

Dnes v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Chrám P. Marie a Karla Velikého na Karlově

Dnes v 07:54

Pozoruhodný církevní objekt, kterým vás velice poutavě provede zdejší jáhen p. dr. Laňka. Budete obdivovat nejen neobvyklý tvar tohoto kostela, naleznete tady i obraz P. Marie Karlovské, ke kterému se uchylovaly pro ochranu těhotné ženy i další pozoruhodnosti.

Praha 6 má ocenění za nejlepší projekty prevence kriminality v Praze

Dnes v 07:49

Magistrát Prahy vyhlásil soutěž o nejlepší projekty prevence kriminality na území hlavního města Prahy realizované v letech 1997 až 2017. Cílem soutěže bylo připomenout problematiku prevence kriminality široké i odborné veřejnosti, ocenit úspěšnou preventivní práci v oblasti prevence kriminality...

Město přispěje na vybavení Nemocnice Milosrdných sester

Dnes v 07:36

Zastupitelstvo schválilo návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí dotací Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Příspěvek v celkové výši 1 050 000 korun bude využit na nákup nového vybavení.

Adventní koncert ve Staré čistírně

Dnes v 07:35

V sobotu 16. prosince v 18 hodin koncert v jedinečném industriálním prostředí.

Praha 1: Omezení provozu Úřadu městské části

Dnes v 07:31

Z provozních důvodů bude 29. prosince omezen provoz úřadu.

Bazárek Marie Doležalové a jejích kolegyň v Divadle Na Fidlovačce

Dnes v 07:19

V sobotu 16. prosince ve 12 hodin otevřou krám ve foyer Divadla Na Fidlovačce herečky Maruška Doležalová, Aneta Krejčíková, Ivu Pazderková, Sandra Pogodová a Vanda Chaloupková a budou prodávat vlastní kousky donesené z domovů doslova všem kolemjdoucím.

Praha 8: Ukončení sezóny Karlínských farmářských trhů 2017

Dnes v 07:04

Poslední trh sezóny 2017 v sobotu v 8 – 14 hodin. Těšit se můžete na oblíbené farmáře, občerstvení, dárky, svařák, čaj a další dobroty. Pro děti nebudou chybět workshopy a soutěže o věcné dárky.

Parkování pro návštěvy v Praze 7 během svátků

Dnes v 07:00

V Praze 7 bude od 23. prosince do 1. ledna na několika místech zajištěno bezplatné parkování pro návštěvy. Kromě vybraných ulic městská část vyjednala také 70 míst na parkovišti HC Sparta Praha v ulici U Výstaviště.

Videomapping na Werichově vile

Včera v 19:26

Vánoční setkání před Werichovou vilou zítra, 15. prosince v 18:30. Pětiminutový průřez historií vily v podobě videomappingu na průčelí domu uvidíte v 18:45, 19:45 a 20:45.

Chyba strojvedoucího omezila na dvě hodiny provoz vlaků na Masarykově nádraží

Včera v 18:37

Dnes po patnácté hodině projel strojvedoucí vlaku společnosti KŽC návěstidlo zakazující další jízdu. Nikdy nebyl zraněn.

Praha posiluje svoji protidrogovou politiku

Včera v 17:36

Rada hlavního města Prahy schválila tento týden v úterý návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace 490 tis. korun na projekty Protidrogové politiky hl. m. Prahy. 

Maminka si musela na toalety v obchoďáku pro nezletilou dcerku. Nebyla v hezkém stavu

Včera v 15:55

Strážníci nalezli v obchodním domě na Vinohradech opilou nezletilou dívku. Se dvěma promile skončila v péči záchranářů. Celou věcí se budou dále zabývat pracovníci sociálky.

Magistrát i letos uspořádal Vánoční jarmark

Včera ve 13:54

Vánoční jarmark – již tradiční a opět vydařený – se konal ve středu 13. prosince ve Škodově paláci. Návštěvníci i zaměstnanci úřadu doslova obsypali prodejní stánky s vánočními dekoracemi, dárkovými i praktickými předměty, květinami, šperky a sladkými i slanými...

Další krátké zprávy
Nahoru