Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 2: Starostka a radní společně darovali krev ve VFN
Starostka Prahy 2 Jana Černochová darovala ve čtvrtek 22. července krev. Foto: P2

Praha 2: Starostka a radní společně darovali krev ve VFN

Starostka druhé městské části Jana Černochová a radní pro bezpečnost Michal Zuna dnes ráno darovali krev na transfuzním oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Navázali tak na loňský rok, kdy členové vedení Prahy 2 takto darovali hromadně poprvé.

Zásoby krve v nemocnicích se během léta vždy tenčí, letos je ale situaci kvůli koronaviru ještě kritičtější. Důvodem akutního nedostatku krve je mimo jiné snaha zdravotníků o co nejrychlejší obnovení plánované péče a odložených operací, ale také doba dovolených a únava lidí po dlouhém lockdownu.

„Všeobecná fakultní nemocnice nám v poslední době významně pomáhala například s očkováním našich spoluobčanů proti onemocnění covid-19. V kritické situaci s nedostatkem transfuzních přípravků, která je v těchto dnech o poznání horší než v předchozích obdobích, chceme naopak my podat pomocnou ruku nemocnici,“ sdělila starostka Černochová.

„Nyní je ta pravá chvíle si darování krve ve VFN zopakovat. V letních měsících jsou zásoby krve v nemocnicích vždy nižší. Vítám, že letní pomoc politiků a úředníků z Dvojky se stává tradicí. Tradicí, na kterou chceme i dále navazovat,“ uvedl Michal Zuna.


Autor: red
Další články
Nahoru