Dnes Sobota - zatazeno 17°C
Zítra Neděle - polojasno 16°C
Sobota 18. 9. 2021
Svátek má Kryštof
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 2: Starostka a radní společně darovali krev ve VFN
Starostka Prahy 2 Jana Černochová darovala ve čtvrtek 22. července krev. Foto: P2

Praha 2: Starostka a radní společně darovali krev ve VFN

Starostka druhé městské části Jana Černochová a radní pro bezpečnost Michal Zuna dnes ráno darovali krev na transfuzním oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Navázali tak na loňský rok, kdy členové vedení Prahy 2 takto darovali hromadně poprvé.

Zásoby krve v nemocnicích se během léta vždy tenčí, letos je ale situaci kvůli koronaviru ještě kritičtější. Důvodem akutního nedostatku krve je mimo jiné snaha zdravotníků o co nejrychlejší obnovení plánované péče a odložených operací, ale také doba dovolených a únava lidí po dlouhém lockdownu.

„Všeobecná fakultní nemocnice nám v poslední době významně pomáhala například s očkováním našich spoluobčanů proti onemocnění covid-19. V kritické situaci s nedostatkem transfuzních přípravků, která je v těchto dnech o poznání horší než v předchozích obdobích, chceme naopak my podat pomocnou ruku nemocnici,“ sdělila starostka Černochová.

„Nyní je ta pravá chvíle si darování krve ve VFN zopakovat. V letních měsících jsou zásoby krve v nemocnicích vždy nižší. Vítám, že letní pomoc politiků a úředníků z Dvojky se stává tradicí. Tradicí, na kterou chceme i dále navazovat,“ uvedl Michal Zuna.


Autor: red

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

Včera ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Disident Simon Cheng vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3

15. září 2021 v 08:02

Na pozvání radnice Prahy 3 přiletěl do České republiky hongkongský prodemokratický aktivista Simon Cheng. S poselstvím o nebezpečí čínského komunismu a apelem na přijetí Magnitského zákona vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3. V následujících dnech jej čekají debaty s veřejností, studenty, setkání...

Byt v centru Prahy byl pronajímán v rozporu s kolaudací, potvrdil magistrát

13. září 2021 ve 22:58

Odbor stavebního řádu Magistrátu hl. m. Prahy (MHMP) se postavil za stanovisko stavebního úřadu Prahy 1, podle kterého byl byt v Růžové ulici v Praze 1 krátkodobě pronajímán v rozporu s účelem vymezeným kolaudačním rozhodnutím.

Další články
Nahoru