Dnes Úterý - jasno 2°C
Zítra Středa - oblacno 1°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 2: Starostka a radní společně darovali krev ve VFN
Starostka Prahy 2 Jana Černochová darovala ve čtvrtek 22. července krev. Foto: P2

Praha 2: Starostka a radní společně darovali krev ve VFN

Starostka druhé městské části Jana Černochová a radní pro bezpečnost Michal Zuna dnes ráno darovali krev na transfuzním oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Navázali tak na loňský rok, kdy členové vedení Prahy 2 takto darovali hromadně poprvé.

Zásoby krve v nemocnicích se během léta vždy tenčí, letos je ale situaci kvůli koronaviru ještě kritičtější. Důvodem akutního nedostatku krve je mimo jiné snaha zdravotníků o co nejrychlejší obnovení plánované péče a odložených operací, ale také doba dovolených a únava lidí po dlouhém lockdownu.

„Všeobecná fakultní nemocnice nám v poslední době významně pomáhala například s očkováním našich spoluobčanů proti onemocnění covid-19. V kritické situaci s nedostatkem transfuzních přípravků, která je v těchto dnech o poznání horší než v předchozích obdobích, chceme naopak my podat pomocnou ruku nemocnici,“ sdělila starostka Černochová.

„Nyní je ta pravá chvíle si darování krve ve VFN zopakovat. V letních měsících jsou zásoby krve v nemocnicích vždy nižší. Vítám, že letní pomoc politiků a úředníků z Dvojky se stává tradicí. Tradicí, na kterou chceme i dále navazovat,“ uvedl Michal Zuna.


Autor: red

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

Včera ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Praha vydává nový plán ochrany památkové rezervace

14. ledna 2022 v 18:00

Hlavní město knižně vydává nejdůležitější dokument pro ochranu památkové rezervace zapsané na seznam UNESCO. Management plán ochrany světového kulturního dědictví Historického centra Prahy 001 je závazným dokumentem, jenž obsahuje podrobný plán ochrany historického centra Prahy. Stanovuje také...

Výtvarná soutěž na památník Ferdinanda Peroutky v Praze 5 pokračuje

11. ledna 2022 ve 14:12

Výtvarnou soutěž na památník Ferdinanda Peroutky, který bude tohoto velikána připomínat v parku Portheimka na Smíchově, vyhlásila v prosinci radnice páté městské části.

Další články
Nahoru