Dnes Čtvrtek - polojasno 29°C
Zítra Pátek - bourky 27°C
Čtvrtek 30. 6. 2022
Svátek má Šárka
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 2 spustila na náměstí Míru sbírku pro útulky, loni zaplnili lidé kontejner sedmkrát
Sbírku dnes zahájili členové vedení Prahy 2. Zleva stojí Alexandra Udženija, Jana Černochová, Michal Zuna, Jaroslav Šolc a Jan Kolář. Foto: puc

Praha 2 spustila na náměstí Míru sbírku pro útulky, loni zaplnili lidé kontejner sedmkrát

Praha 2 se letos už počtvrté v řadě připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday. I letos tak radnice pořádá charitativní sbírku krmiva, hraček a dalších potřeb pro zvířecí útulky. Oranžový sběrný kontejner je umístěn na náměstí Míru.

„Období adventu je časem, kdy myslíme na naše blízké i na všechny potřebné, zvířata nevyjímaje. Praha 2 byla vůbec první městskou částí, která se do projektu Giving Tuesday zapojila. Mám radost, že se rok od roku do sbírky zapojuje víc a víc lidí a věřím, že společnými silami i letos přistavený kontejner naplníme hned několikrát. Pro mne je to jasné znamení, že na Dvojce žijí lidé s velkým srdcem. Předem děkuji všem, kteří se do sbírky pro opuštěná zvířata zapojí i tentokrát,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS), která i letošní sbírku dnes osobně zahájila a vložila do kontejneru s ostatními členy vedení městské části první dary.

Sbírka bude ukončena v sobotu 18. prosince večer. Následující ráno, na poslední adventní neděli 19. prosince, pracovníci úřadu městské části společně s radními darované předměty rozvezou přímo do vybraných útulků v Praze Libni, Bohnicích a v Lysé nad Labem. Útulky budou z darů dle zkušeností z předešlých let žít několik měsíců. 

Při loňské sbírce lidé během necelých tří týdnů zaplnili dárci kontejner na náměstí Míru sedmkrát. Do velké oranžové nádoby vhazovali granule, pamlsky, pelíšky, misky, tablety na odčervení, obojky, hračky a další věci. 

Někteří přicházeli s dary ke kontejneru opakovaně a v některých případech byly dary doprovozeny vzkazy útulkům. I tyto zprávy byly do útulků předány.

Giving Tuesday se slaví každý rok první úterý po Dni díkuvzdání. Lidé, firmy, neziskové organizace, vzdělávací instituce, města či rodiny, ti všichni společně na Giving Tuesday věnují peníze, čas či znalosti potřebným nebo jen dělají dobré skutky.


Autor: puc

Praha 13: Platba kartou na Czech POINT a Ověřování

Včera v 17:04

Praha 13 poskytuje desítky služeb a na většině pracovišť lze platit platební kartou. Dalšími místy, na kterých mohou klienti úřadu nově kartu použít, jsou Czech POINT a Ověřování.

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

28. června 2022 v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Další články
Nahoru