Dnes Středa - obcasny-dest 3°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 2 spustila na náměstí Míru sbírku pro útulky, loni zaplnili lidé kontejner sedmkrát
Sbírku dnes zahájili členové vedení Prahy 2. Zleva stojí Alexandra Udženija, Jana Černochová, Michal Zuna, Jaroslav Šolc a Jan Kolář. Foto: puc

Praha 2 spustila na náměstí Míru sbírku pro útulky, loni zaplnili lidé kontejner sedmkrát

Praha 2 se letos už počtvrté v řadě připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday. I letos tak radnice pořádá charitativní sbírku krmiva, hraček a dalších potřeb pro zvířecí útulky. Oranžový sběrný kontejner je umístěn na náměstí Míru.

„Období adventu je časem, kdy myslíme na naše blízké i na všechny potřebné, zvířata nevyjímaje. Praha 2 byla vůbec první městskou částí, která se do projektu Giving Tuesday zapojila. Mám radost, že se rok od roku do sbírky zapojuje víc a víc lidí a věřím, že společnými silami i letos přistavený kontejner naplníme hned několikrát. Pro mne je to jasné znamení, že na Dvojce žijí lidé s velkým srdcem. Předem děkuji všem, kteří se do sbírky pro opuštěná zvířata zapojí i tentokrát,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS), která i letošní sbírku dnes osobně zahájila a vložila do kontejneru s ostatními členy vedení městské části první dary.

Sbírka bude ukončena v sobotu 18. prosince večer. Následující ráno, na poslední adventní neděli 19. prosince, pracovníci úřadu městské části společně s radními darované předměty rozvezou přímo do vybraných útulků v Praze Libni, Bohnicích a v Lysé nad Labem. Útulky budou z darů dle zkušeností z předešlých let žít několik měsíců. 

Při loňské sbírce lidé během necelých tří týdnů zaplnili dárci kontejner na náměstí Míru sedmkrát. Do velké oranžové nádoby vhazovali granule, pamlsky, pelíšky, misky, tablety na odčervení, obojky, hračky a další věci. 

Někteří přicházeli s dary ke kontejneru opakovaně a v některých případech byly dary doprovozeny vzkazy útulkům. I tyto zprávy byly do útulků předány.

Giving Tuesday se slaví každý rok první úterý po Dni díkuvzdání. Lidé, firmy, neziskové organizace, vzdělávací instituce, města či rodiny, ti všichni společně na Giving Tuesday věnují peníze, čas či znalosti potřebným nebo jen dělají dobré skutky.


Autor: puc

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru