Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 2 spustila internetovou platební bránu pro hrazení poplatků i pokut

Druhá městská část zprovoznila v těchto dnech elektronickou platební bránu, skrz kterou mohou nově zájemci hradit z počítače nebo mobilního zařízení většinu místních poplatků, ale i pokuty a náhrady nákladů ve správním řízení nebo správní poplatky. Praha 2 o tom informovala v tiskové zprávě.

„Praha 2 je moderní městskou částí a jako taková je otevřená novým trendům a technologiím. Spuštění online plateb proto považujeme za důležitou součást modernizace veřejných služeb. Našim občanům, kteří už nebudou muset kvůli úhradě poplatku za psa nebo například za odpad čekat ve frontě na pokladně úřadu či na poště, to rozhodně ušetří čas,“ představila výhody plateb přes elektronickou platební bránu starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

„Snažíme se o maximální podporu elektronizace veřejné správy a digitalizaci služeb. Mnohé služby nabízíme on-line už nyní, a občané si tak mohou některé záležitosti vyřídit z pohodlí domova. Zprovozněním elektronické platební brány tak došlo k dalšímu rozšíření této nabídky. Výhodou to bude zejména v případech, kdy lidé nechávají úhradu poplatků na poslední chvíli. A přínosem bude nová služba i pro samotné úředníky. Poplatek bude díky variabilnímu symbolu jednoduše a rychle zaevidován,“ vysvětluje tajemník ÚMČ Praha 2 Michal Kopecký.

Platit půjde kartou, převodem i napříkladz elektronické peněženky či SMS platbou. Při online placení bude zákazník přesměrován do prostředí platební brány, která zprostředkuje platbu a okamžitě ji zpracuje. Placení tak bude pohodlné, rychlé a bezpečné jak pro zákazníka, tak pro úřad, který platbu přijímá. 

Vstup do platební brány z webových stránek Prahy 2 je zde: https://www.praha2.cz/vismo/platba.asp


Autor: TZ, red

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Dnes v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru