Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 2 spustila internetovou platební bránu pro hrazení poplatků i pokut

Druhá městská část zprovoznila v těchto dnech elektronickou platební bránu, skrz kterou mohou nově zájemci hradit z počítače nebo mobilního zařízení většinu místních poplatků, ale i pokuty a náhrady nákladů ve správním řízení nebo správní poplatky. Praha 2 o tom informovala v tiskové zprávě.

„Praha 2 je moderní městskou částí a jako taková je otevřená novým trendům a technologiím. Spuštění online plateb proto považujeme za důležitou součást modernizace veřejných služeb. Našim občanům, kteří už nebudou muset kvůli úhradě poplatku za psa nebo například za odpad čekat ve frontě na pokladně úřadu či na poště, to rozhodně ušetří čas,“ představila výhody plateb přes elektronickou platební bránu starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

„Snažíme se o maximální podporu elektronizace veřejné správy a digitalizaci služeb. Mnohé služby nabízíme on-line už nyní, a občané si tak mohou některé záležitosti vyřídit z pohodlí domova. Zprovozněním elektronické platební brány tak došlo k dalšímu rozšíření této nabídky. Výhodou to bude zejména v případech, kdy lidé nechávají úhradu poplatků na poslední chvíli. A přínosem bude nová služba i pro samotné úředníky. Poplatek bude díky variabilnímu symbolu jednoduše a rychle zaevidován,“ vysvětluje tajemník ÚMČ Praha 2 Michal Kopecký.

Platit půjde kartou, převodem i napříkladz elektronické peněženky či SMS platbou. Při online placení bude zákazník přesměrován do prostředí platební brány, která zprostředkuje platbu a okamžitě ji zpracuje. Placení tak bude pohodlné, rychlé a bezpečné jak pro zákazníka, tak pro úřad, který platbu přijímá. 

Vstup do platební brány z webových stránek Prahy 2 je zde: https://www.praha2.cz/vismo/platba.asp


Autor: TZ, red

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru