Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusSeniorská Praha

Praha 2: Seniorům 80+, kteří se chtějí nechat očkovat, pomůže radnice

Senioři, kteří by se chtěli nechat očkovat proti nemoci covid-19, je jim 80 let a více a žijí na Praze 2, se mohou obrátit na radnici.

Starostka Jana Černochová a místostarostka pro sociální oblast Alexandra Udženija domluvily spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze 2 na Karlově náměstí s tím, že je prioritou, aby senioři měli k očkování přístup co nejrychleji a nemuseli v tomto počasí dojíždět daleko od svého bydliště a stát dlouhé fronty před očkovacími centry. 

V případě, že senior bude chtít využít nabídky radnice na zprostředkování očkování, stačí, když se obrátí na bezplatnou informační linku 800 600 604, která bude dostupná v pracovní dny (po-pá), vždy od 8 hodin do 16 hodin.

Na této lince se může přihlásit a na základě zájmu o očkování mu bude vytvořen harmonogram, podle kterého bude kontaktován a dozví se termín a čas očkování. To bude probíhat v očkovacím centru Všeobecné fakultní nemocnice v Praze 2.

Radnice zároveň vyzívá občany, pokud někdo ví o seniorovi, kterého se očkování v první fázi týká, aby mu předal tuto informaci, nebo kontakt na výše uvedenou linku.
ockovani-p2


Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

Včera ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

Potřebujete pomoc s cestou na očkování? Doprovodí vás dobrovolníci

4. května 2021 v 11:28

„Mezi našimi seniory jsou lidé, kteří mohou mít problém se přepravit do místa, kde mají být očkováni.  Ať už proto, že se špatně pohybují nebo aktuálně nemají nikoho, kdo by jim poskytl podporu. Pokud mají stanoven termín očkování a potřebují doprovod, mohou zavolat na úřad a my jim dopravu a...

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Praha 2: Bydlíte 15 minut od knihovny? Knihy si můžete nechat donést domů

30. dubna 2021 v 10:16

Městská knihovna nabízí donášku knih pro seniory starší 75 let nebo ty, jejichž zdravotní stav neumožňuje návštěvu knihovny.

Petice rodičů za PCR testy a bezpečné, rychlé a plošné otevření škol a školek

29. dubna 2021 ve 23:52

Blesková petice rodičů, kteří chtějí přesnější PCR testy a rychlejší otevření školek a škol bez rotace, se začala šířit 16. dubna – po prvním týdnu testování dětí na prvním stupni základnách škol a ve školkách málo průkaznými antigenními testy.

Další články
Nahoru