Dnes Pátek - zatazeno 11°C
Zítra Sobota - polojasno 11°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
KoronavirusSeniorská Praha

Praha 2: Seniorům 80+, kteří se chtějí nechat očkovat, pomůže radnice

Senioři, kteří by se chtěli nechat očkovat proti nemoci covid-19, je jim 80 let a více a žijí na Praze 2, se mohou obrátit na radnici.

Starostka Jana Černochová a místostarostka pro sociální oblast Alexandra Udženija domluvily spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze 2 na Karlově náměstí s tím, že je prioritou, aby senioři měli k očkování přístup co nejrychleji a nemuseli v tomto počasí dojíždět daleko od svého bydliště a stát dlouhé fronty před očkovacími centry. 

V případě, že senior bude chtít využít nabídky radnice na zprostředkování očkování, stačí, když se obrátí na bezplatnou informační linku 800 600 604, která bude dostupná v pracovní dny (po-pá), vždy od 8 hodin do 16 hodin.

Na této lince se může přihlásit a na základě zájmu o očkování mu bude vytvořen harmonogram, podle kterého bude kontaktován a dozví se termín a čas očkování. To bude probíhat v očkovacím centru Všeobecné fakultní nemocnice v Praze 2.

Radnice zároveň vyzívá občany, pokud někdo ví o seniorovi, kterého se očkování v první fázi týká, aby mu předal tuto informaci, nebo kontakt na výše uvedenou linku.
ockovani-p2


Autor: TZ, red

Přednáška: Ježek se má

16. října 2021 ve 14:05

Přednáška o ježcích se koná v Klubu seniorů, Počernická 64 v úterý 19. října.

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

Podzimní floristika v centru sv. Prokopa

12. října 2021 v 11:30

Praha 13 ve spolupráci s Římskokatolickou farností sv. Jakuba st. připravuje akci pro seniory s názvem Podzimní floristika.  Setkání se koná 26. října od 11 hodin v Komunitním centru sv. Prokopa (V Hůrkách 8, Nové Butovice).

Další články
Nahoru