Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2 se v rámci prevence kyberkriminality zaměřuje na seniory i školáky
Kyberkriminalita. Ilustrační foto: Pixabay

Praha 2 se v rámci prevence kyberkriminality zaměřuje na seniory i školáky

V oblasti prevence kyberkriminality se Praha 2 zaměřuje zejména na seniory, a dále pak také na děti a mládež. Informovala o tom mluvčí vinohradské radnice Andrea Zoulová. Pozornost podle ní městská část věnuje i pravidelnému proškolování svých zaměstnanců.  

Prevence kyberkriminality je součástí cyklu projektu Senior akademie a předmětem pravidelných policejních přednášek a besed realizovaných ve školách. 

„Toto působení jsme v loňském roce ještě rozšířili o spolupráci s olomouckou Univerzitou Palackého, která organizuje vzdělávací semináře pro pedagogy na témata v oblasti e-bezpečí,“ sdělila Zoulová. 

Loni proběhly první dva semináře s názvy „Rizika virtuální komunikace“ a „Pravda a lež v online prostoru“. Ty byly určeny primárně pro odbornou veřejnost, zejména pedagogické pracovníky, kteří získané informace dále rozšiřují mezi žáky či jejich rodiče.

Účastnili se jich i preventisté kriminality, pracovníci OSPODu a pracovníci z pedagogicko – psychologických poraden apod. „V tomto projektu budeme pokračovat i letos. Důraz klademe i na informační kampaň, proto ve spolupráci s Policií ČR umisťujeme do informačních center Úřadu městské části Praha 2 informační letáky a brožury upozorňující na různé nástrahy a nebezpečí v prostředí internetu a na způsoby jejich předcházení,“ popsala mluvčí. 

Na oblast prevence veškeré kriminality a prevence sociálně patologických jevů má Praha 2 v letošním rozpočtu zhruba 1,5 milionu korun. 

„V oblasti prevence kriminality úzce spolupracujeme s městskou policií a krajským ředitelstvím policie. Ve spolupráci se strážníky a policisty například každoročně organizujeme projekt Senior akademie, což je cyklus čtrnácti vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na informování občanů pokročilejšího věku,“ popsala mluvčí.

Strážníci a policisté podle ní také realizují besední a přednáškovou činnost v mateřských a základních školách nebo dopravní výchovu v prostorách Muzea Policie ČR na Karlově. Pořádají i různé tematické semináře s bezpečnostní tematikou pro vybrané cílové skupiny. 

„Za zmínku stojí i naše úzká spolupráce s Bílým kruhem bezpečí, díky které probíhá průběžné proškolování odborné i laické veřejnosti v oblasti ochrany obětí trestných činů a sekundární prevence kriminality,“ dodala Zoulová. 

Letos vůbec poprvé také proběhne takzvaný Den prevence, který před letními prázdninami připomene dětem i jejich rodičům základní pravidla bezpečného chování, zásady ochrany zdraví i doporučení v oblasti prevence kriminality.


Autor: puc

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

Dnes v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

Dnes ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK

Dnes v 09:47

Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Sběrné dvory prodloužily provozní dobu

Dnes v 08:49

Od začátku května došlo k prodloužení provozní doby sběrných dvorů, které pro hlavní město provozují Pražské služby. Jedná se celkem 10 sběrných dvorů na území hlavního města. Mezi nimi se nachází také tři sběrné dvory, které jsou pro občany Prahy 13 v dojezdové vzdálenosti: Sběrný dvůr...

Komentovaná procházka: Sportovním údolím Krč

Dnes v 08:38

Informace o plánované revitalizaci a rozvoji údolí Kunratického potoka v úseku od krčského nádraží až do Braníka se dozvíte na setkání s představiteli radnice Prahy 4 a architekty v úterý 28. května od 18 hodin, kdy můžete projít těmito místy a přitom prodebatovat vizi Sportovního...

Staročeský jarmark v Praze 14

Včera ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

Včera v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

Včera v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Květnový koncert Prahy 2 na Bastionu

Včera v 08:53

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě.

Další články
Nahoru