dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Praha 2 se postavila proti úvahám magistrátu vystrnadit auta ze Smetanova nábřeží
Na Smetanově nábřeží bývá hustý provoz. Foto: archiv

Praha 2 se postavila proti úvahám magistrátu vystrnadit auta ze Smetanova nábřeží

V souvislosti s dokončovaným tunelem Blanka Praha zvažuje více i méně zásadní změny v pražské dopravě. Jednou z těch významnějších změn by mohlo být uzavření Smetanově nábřeží pro automobilovou dopravu. Do oblasti by mohli vjíždět jen rezidenti. Proti těmto úvahám magistrátu se výrazně ohradila Praha 2.

„Praha 2 zásadně nesouhlasí s uzavíráním Smetanova nábřeží, protože by došlo k dalšímu zhoršení dopravní situace a ještě vyššímu přetížení dopravy v ulicích Pražské památkové rezervace včetně Karlova náměstí v Praze 2. Ulicemi Ječná i Žitná denně projede daleko více aut než po Smetanově nábřeží, takže je třeba zklidňovat prioritně tyto ulice,“ uvádí radnice ve svém prohlášení.

„Praha 1 v minulosti za přispění hl. m. Prahy ´vystrkala´průjezdnou automobilovou dopravu ze svého území. Nejprve z Národní třídy a ulice Na Příkopě, posléze z Hybernské, Vodičkovy, Jindřišské a dalších ulic. Tím došlo k odklonu dopravy a extrémnímu zatížení Prahy 2 na severojižní magistrále a v ulicích Ječná, Žitná a Resslova,“ informuje úřad „dvojky“.

Podle dřívějších prohlášení primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) je Smetanovo nábřeží ze své podstaty městský bulvár, nikoliv dopravní tepna. Denně tímto místem projede přes dvacet tisíc aut.

„Nejprve je třeba zhumanizovat severojižní magistrálu a dopravní osu I. P. Pavlova – Jiráskův most. Teprve pak je možno uvažovat o zklidňování nábřeží. Máme již dost toho, že si jiné městské části řeší své problémy na její úkor,“ reaguje radnice Prahy 2.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru