Dnes Pátek - zatazeno 16°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 2 schválila letošní rozpočet, na investice je vyčleněno 418 milionů korun
Radnice Prahy 2 sídlí na náměstí Míru. Foto: archiv

Praha 2 schválila letošní rozpočet, na investice je vyčleněno 418 milionů korun

Na svém včerejším jednání schválili zastupitelé rozpočet Prahy 2 na rok 2022. Hospodaření bude vyrovnané, uvedla mluvčí městské části Andrea Zoulová.

„Letošní rozpočet považuji za silně proinvestiční. Příjmová i výdajová část rozpočtu bude letos ve výši 998,94 milionu korun. Běžné výdaje na letošek jsou stanoveny ve výši 581,27 milionu korun, kapitálové tvoří 417,67 milionu korun,“ upřesnil místostarosta Jan Korseska (ODS), který má na starosti oblast financí.

Z běžných výdajů jsou podle něj financovány školství, kultura a sociální péče, ale i péče o veřejnou zeleň nebo činnost samosprávy. Kapitálové, respektive investiční výdaje, zajišťují péči o nemovitý majetek v rámci bytového fondu, budov a pozemků základních a mateřských škol.

Během letošního roku by měla být dokončena revitalizace parku Riegrovy sady nad ulicí Vozová za 51 milionů korun a rekonstrukce vodního prvku v Sadech Svatopluka Čecha za 41,5 milionů korun.

Radnice také počítá s dokončením výstavby nového multifunkčního volnočasového areálu pod Nuselským mostem za 31 milionů korun nebo s plánovanou obnovou opěrných zdí a schodišť u Gröbeho vily v Havlíčkových sadech za 23 milionů korun. Další významnou investiční akcí je také plánovaná rekonstrukce prostoru jeslí v Londýnské ulici za 34,5 milionu korun.

Do školství zamíří letos celkem 127,63 milionu korun: 26 milionů korun do ZŠ Štěpánská, kde se plánuje výstavba nového pavilonového objektu učeben pro první třídy. V ZŠ Vratislavova se bude pokračovat ve výměně oken (dvojskla) a střešních oken, na 16 milionů korun.

ZŠ Jana Masaryka čeká oprava konstrukcí podlah půdy za 12 milionů korun a ZŠ Na Smetance rekonstrukce přípravy teplé vody včetně rozvodů ZTI a kotelny za cca 10 milionů korun.

Na péči o veřejná prostranství a zeleň je v letošním rozpočtu Prahy 2 vyčleněno 98,47 milionu korun. „Částka je určena na údržbu veřejné zeleně, čištění chodníků, na nákup vodních prvků, opravy v parcích či na dosadbu stromořadí,“ vyjmenoval Korseska.

Investice zamíří i do péče o bytový fond městské části. V plánu je například celková rekonstrukce bytového domu Na Moráni za 35 milionů korun, vybudování bytů v půdní vestavbě domu v ulici Dittrichova za 24 milionů korun, celková rekonstrukce domu ve Francouzské anebo rekonstrukce bytového domu Na Libušince. Součástí těchto rekonstrukcí je i vybudování nových výtahů.


Autor: puc
Další články
Nahoru