Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 2 rozdělila první granty letošního roku, podpoří přes 40 projektů
Radnice Prahy 2 sídlí na náměstí Míru. Foto: archiv

Praha 2 rozdělila první granty letošního roku, podpoří přes 40 projektů

Radnice Prahy 2 poskytne i letos veřejnou finanční podporu formou účelové dotace. O podpoře konkrétních projektů v oblasti sportu, mimoškolní činnosti dětí a mládeže, a v oblasti životního prostředí rozhodli radní na svém úterním jednání radní městské části. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí radnice Andrea Zoulová.

„Veřejnou finanční podporu považujeme za důležitou součást komunální politiky. Formou účelové dotace každoročně podporujeme celou škálu konkrétních projektů, které pomáhají zlepšit život našich občanů. Prostřednictvím dotací se nám také daří významnou měrou podporovat veřejně prospěšné programy nebo pomáhat lidem v situacích, které by pro ně bez finanční pomoci byly obtížně zvládnutelné. Jen za poslední čtyři roky jsme na tyto účely vyhradili z rozpočtu městské části více než 15,6 milionu korun,“ uvádí místostarosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS), který má v gesci oblast financí.

Rada městské části Praha 2 na svém úterním jednání schválila podporu 44 konkrétních projektů, z nichž 17 spadá do oblasti mimoškolní činnosti dětí a mládeže, 14 do oblasti sportu a 13 z nich se týká oblasti životního prostředí.

„Vyhlášení grantů v oblasti životního prostředí se i letos setkalo s velkým zájmem veřejnosti. Bylo tak z čeho vybírat. Mezi přihlášenými projekty nechyběly návrhy na revitalizace vnitrobloků, vybudování předzahrádek nebo osázení rabátek v ulicích Dvojky. Granty nakonec získalo hned třináct z nich. Jsem rád, že díky finanční pomoci se tak mohou realizovat i menší komunitní projekty rozvíjející městskou přírodu,“ dodává místostarosta Prahy 2 Jan Recman (ODS), který má oblast životního prostředí ve své gesci.

Mezi žadatele v oblasti mimoškolní činnosti dětí a mládeže bude rozdělena částka 500 tisíc korun, v oblasti sportu pak 400 tisíc korun, a v oblasti životního prostředí se jedná o částku 250 tisíc korun. 

Nejvíce peněz z rozpočtu městské části však půjde letos na kulturu, oblast sociálních a sociálně zdravotních programů, a dále na oblast prevence kriminality a prevence sociálně patologických jevů a návazné kriminality. Rozhodnutí o konkrétních podpořených projektech v těchto oblastech by mělo padnout na jednání Rady městské části v nejbližších týdnech, dodala Zoulová. 


Autor: red

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru