Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2 rozdělila první granty letošního roku, podpoří přes 40 projektů
Radnice Prahy 2 sídlí na náměstí Míru. Foto: archiv

Praha 2 rozdělila první granty letošního roku, podpoří přes 40 projektů

Radnice Prahy 2 poskytne i letos veřejnou finanční podporu formou účelové dotace. O podpoře konkrétních projektů v oblasti sportu, mimoškolní činnosti dětí a mládeže, a v oblasti životního prostředí rozhodli radní na svém úterním jednání radní městské části. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí radnice Andrea Zoulová.

„Veřejnou finanční podporu považujeme za důležitou součást komunální politiky. Formou účelové dotace každoročně podporujeme celou škálu konkrétních projektů, které pomáhají zlepšit život našich občanů. Prostřednictvím dotací se nám také daří významnou měrou podporovat veřejně prospěšné programy nebo pomáhat lidem v situacích, které by pro ně bez finanční pomoci byly obtížně zvládnutelné. Jen za poslední čtyři roky jsme na tyto účely vyhradili z rozpočtu městské části více než 15,6 milionu korun,“ uvádí místostarosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS), který má v gesci oblast financí.

Rada městské části Praha 2 na svém úterním jednání schválila podporu 44 konkrétních projektů, z nichž 17 spadá do oblasti mimoškolní činnosti dětí a mládeže, 14 do oblasti sportu a 13 z nich se týká oblasti životního prostředí.

„Vyhlášení grantů v oblasti životního prostředí se i letos setkalo s velkým zájmem veřejnosti. Bylo tak z čeho vybírat. Mezi přihlášenými projekty nechyběly návrhy na revitalizace vnitrobloků, vybudování předzahrádek nebo osázení rabátek v ulicích Dvojky. Granty nakonec získalo hned třináct z nich. Jsem rád, že díky finanční pomoci se tak mohou realizovat i menší komunitní projekty rozvíjející městskou přírodu,“ dodává místostarosta Prahy 2 Jan Recman (ODS), který má oblast životního prostředí ve své gesci.

Mezi žadatele v oblasti mimoškolní činnosti dětí a mládeže bude rozdělena částka 500 tisíc korun, v oblasti sportu pak 400 tisíc korun, a v oblasti životního prostředí se jedná o částku 250 tisíc korun. 

Nejvíce peněz z rozpočtu městské části však půjde letos na kulturu, oblast sociálních a sociálně zdravotních programů, a dále na oblast prevence kriminality a prevence sociálně patologických jevů a návazné kriminality. Rozhodnutí o konkrétních podpořených projektech v těchto oblastech by mělo padnout na jednání Rady městské části v nejbližších týdnech, dodala Zoulová. 


Autor: red

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Dnes v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Dnes v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru