Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 2 proti energošmejdům, na radnici se konal seminář pro seniory
Seminář proběhl za účasti starostky Prahy 2 Alexandry Udženije (vlevo) v zasedacím sále radnice na náměstí Míru pod patronací klubu Dvojka pro seniory. Foto: P2

Praha 2 proti energošmejdům, na radnici se konal seminář pro seniory

Praha 2 ve snaze regulovat podomní prodeje energií a posílit boji proti takzvaným energošmejdům uspořádala dnes ve spolupráci s městskou policií pro seniory vzdělávací seminář. Městská část o akci informovala v tiskové zprávě.

„Podle našich zkušeností jsou nejvíce ohroženi starší lidé, kteří se nechají lehce ovlivnit. Právě jim podomní obchodníci často nabízejí nevýhodné půjčky, zatajují důležité informace, využívají nátlak a falešně příjemným manipulativním vystupováním zakrývají podvodné a nemorální praktiky. Je proto nutné, abychom jim pomohli nekalé praktiky prohlédnout a také jim poradili, jak se podvodníkům bránit. Zvlášť teď, kdy se v souvislosti se zdražováním energií objevili noví šmejdi,“ uvedla k iniciativě radnice starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS), která má sociální oblast ve své gesci.

Účastníci semináře se dozvěděli o nejčastějších postupech podomních prodejců, kteří nabízejí nejen předražené zboží, ale v poslední době také levnější energie. Součástí přednášky byla i problematika kupních smluv uzavíraných po telefonu, které následně seniory zavazují k pravidelnému odběru zboží na dobírku.

Celý program byl doplněn i o stěžejní informace ze závazkového práva. Senioři se tak zároveň dozvěděli, jak celou situaci řešit, pokud už nějakou nevýhodnou smlouvu uzavřeli.

Radnice tak znovu navázala na sérii preventivních přednášek a seminářů z oblasti prevence kriminality, které pro veřejnost společně se strážníky městské policie pořádala v minulých letech.


Autor: puc

Praha 14: Kurzy sebeobrany pro seniory

27. září 2022 v 11:22

V pondělí 3. října začínají na Plechárně kurzy sebeobrany pro seniory. Volná místa stále jsou a kurz je zdarma.

Zvýhodněné plavání pro seniory a zdravotně postižené

20. září 2022 v 07:43

Praha 11 obnovila zvýhodněné vstupné pro seniory a osoby zdravotně postižené do Plaveckého bazénu Jednáctka od 1. září.

Praha 11: Páteční dopolední setkávání nejen pro seniory

19. září 2022 ve 12:37

Po prázdninách se opět obnovilo dopolední setkávání nejen pro seniory Prahy 11.

Písničky s humorem pro seniory

19. září 2022 v 10:40

Středisko sociálních služeb Prahy 1 zve seniory na akci Písničky s humorem, která se koná v úterý 20. září od 15 hodin v Malostranské besedě.

Praha 6: Soutěžní odpoledne Sportujeme v každém věku

19. září 2022 v 07:00

Praha 6 a FTSV UK zvou aktivní seniory na desátý ročník sportovně soutěžního odpoledne Sportujeme v každém věku.

Dny Prahy 15: Den seniorů

17. září 2022 ve 21:36

Jiří Štědroň, Schovanky, Josef Zíma nebo Iva Hajnová. V zahradě CSOP v Janovské ulici se v rámci Dnů Prahy 15 koná ve středu 21. září Den seniorů.

Senioři se sejdou pod Petřínem

17. září 2022 v 09:05

Pod Petřínem v Praze 1 se dnes od 13 hodin koná Den seniorů.

Lekce zdravotního cvičení pro seniory Prahy 14

16. září 2022 ve 13:38

Nezisková organizace Senior fitnes od září opět pořádá lekce zdravotního cvičení pro seniory v Praze 14. Lekce zdravotního cvičení v hloubětínském bazénu vede kvalifikovaný a zkušený cvičitel s respektem k přáním a potřebám starších lidí.

Fresh Senior Festival ukáže cesty k aktivnímu stáří

8. září 2022 v 07:25

Jak zůstat aktivní i v pokročilém věku, vyhnout se izolaci, nerezignovat na pozitivní přístup k životu? Odpovědi nejen na tyto otázky najdou návštěvníci jubilejního desátého ročníku Fresh Senior Festivalu, který se uskuteční 12. září od 13 hodin na prostranství před Píseckou bránou na Praze...

Praha 4: Pohár seniorů v tenise s doprovodným programem

2. září 2022 v 10:41

Tenisový turnaj seniorů Prahy 4 se koná ve středu 14. září od 8:30 hodin.

Od začátku roku 2023 bude nově k důchodům náležet výchovné

2. září 2022 v 07:19

Česká správa sociálního zabezpečení bude od ledna 2023 zvyšovat starobní důchody o 500 korun za každé vychované dítě. Nárok na výchovné bude mít vždy jen jeden z rodičů, který o dítě pečoval v největším rozsahu. Ženám, které už starobní důchod pobírají, bude výchovné náležet automaticky. Výchovné...

Další články
Nahoru