Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 2. 4. 2023
Svátek má Erika
Velikonoce
Tipy na pražské velikonoční akce pro děti i dospělé
Praha 2 proti energošmejdům, na radnici se konal seminář pro seniory
Seminář proběhl za účasti starostky Prahy 2 Alexandry Udženije (vlevo) v zasedacím sále radnice na náměstí Míru pod patronací klubu Dvojka pro seniory. Foto: P2

Praha 2 proti energošmejdům, na radnici se konal seminář pro seniory

Praha 2 ve snaze regulovat podomní prodeje energií a posílit boji proti takzvaným energošmejdům uspořádala dnes ve spolupráci s městskou policií pro seniory vzdělávací seminář. Městská část o akci informovala v tiskové zprávě.

„Podle našich zkušeností jsou nejvíce ohroženi starší lidé, kteří se nechají lehce ovlivnit. Právě jim podomní obchodníci často nabízejí nevýhodné půjčky, zatajují důležité informace, využívají nátlak a falešně příjemným manipulativním vystupováním zakrývají podvodné a nemorální praktiky. Je proto nutné, abychom jim pomohli nekalé praktiky prohlédnout a také jim poradili, jak se podvodníkům bránit. Zvlášť teď, kdy se v souvislosti se zdražováním energií objevili noví šmejdi,“ uvedla k iniciativě radnice starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS), která má sociální oblast ve své gesci.

Účastníci semináře se dozvěděli o nejčastějších postupech podomních prodejců, kteří nabízejí nejen předražené zboží, ale v poslední době také levnější energie. Součástí přednášky byla i problematika kupních smluv uzavíraných po telefonu, které následně seniory zavazují k pravidelnému odběru zboží na dobírku.

Celý program byl doplněn i o stěžejní informace ze závazkového práva. Senioři se tak zároveň dozvěděli, jak celou situaci řešit, pokud už nějakou nevýhodnou smlouvu uzavřeli.

Radnice tak znovu navázala na sérii preventivních přednášek a seminářů z oblasti prevence kriminality, které pro veřejnost společně se strážníky městské policie pořádala v minulých letech.


Autor: puc

Praha 14: Zeměhrádky pro seniory

Včera v 08:03

Ve středu 19. dubna se ve Volnočasovém centru H55 koná v rámci Dnů Země Prahy 14 akce pro seniory Zeměhrádky.

První jarní den seniorů Prahy 13

28. března 2023 ve 13:27

Senioři Prahy 13 symbolicky společně oslavili první jarní den. Starosta David Vodrážka předal klientkám a klientům Střediska sociálních služeb Prahy 13 a také Domova třetího věku Zity Kabátové petrklíče.

Praha 4 podporuje plavání seniorů

11. března 2023 ve 13:02

Také v letošním roce bude Praha 4 přispívat seniorům nad 63 let a držitelům ZTP průkazu s trvalým bydlištěm v Praze 4 na plavenky. Zvýhodněné vstupné mohou držitelé plavenek uplatnit v Plaveckém stadionu Podolí až do 30. prosince.

Hodinový ajťák pro seniory

10. března 2023 v 09:21

Praha 13 podporuje seniory a pomáhá s počítačem nebo internetem.

Praha 13 dotuje pravidelné cvičení pro seniory

8. března 2023 v 09:48

Radnice Prahy 13 spolu se sportovním centrem Jeremi dotuje pravidelné cvičení pro seniory, které se těší velkému zájmu. Senioři se tak pravidelně věnují sportovním aktivitám pod vedením profesionálních trenérů.

Farmářské trhy se vrací na Rajskou zahradu

6. března 2023 v 19:42

Farmářské trhy se před prostory metra vrací už druhý březnový týden.

Praha 13: Pro plavenky na radnici

23. února 2023 ve 13:38

Registrovaní členové klubů pro seniory v Praze 13 si v těchto dnech mohou vyzvednout oblíbené plavenky. Poukázka do plaveckého bazénu v Řepích nabízí seniorům vstup za cenu 30 korun, zbytek nákladů hradí městská. Radnice své dříve narozené občany dlouhodobě podporuje v různých aktivitách. Možnosti...

Praha 13 zve děti na karneval

21. února 2023 v 09:50

Praha 13 spolu s Klubem seniorek staré Stodůlky zvou na Dětský karneval. Koná se 4. března od 14 hodin.

Praha 11: Komentovaná vycházka pro seniory

20. února 2023 ve 12:31

Jihoměstská sociální pořádá v sobotu 25. února od 10 hodin komentovanou vycházku pro seniory Za rondokubismem a národním stylem pro Novém Městě pražském. Rondokubismus je jedinečný, specificky český styl, pro který je typické užití oblých tvarů, jakou jsou oblouky, kruhy a ovály. Styl se projevil...

Senior Taxi na Praze 11 funguje už dva roky

13. února 2023 v 07:26

Praha 11 patří k městským částem, které pro své obyvatele provozují službu Senior Taxi. Dotovanou přepravu mohou od 15. března 2021 využívat na Jižním Městě jak senioři starší 75 let, tak handicapovaní, kteří mají průkaz ZTP nebo ZTP/P. Každý z oprávněných uživatelů této služby má nárok vzít...

Senior akademie na radnici Prahy 2

12. února 2023 v 07:53

Praha 2 ve spolupráci s preventivně informačním oddělením Městské policie pořádá přednášky pro seniory – Senior akademii, zaměřené na ochranu života, zdraví a majetku.

Další články
Nahoru