Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2 přispěje potřebným rodinám na úhradu školních potřeb nebo kroužků
Školní potřeby. Ilustrační foto: Pixabay

Praha 2 přispěje potřebným rodinám na úhradu školních potřeb nebo kroužků

S blížícím se začátkem školního roku nabízí radnice druhé městské části potřebným rodinám pomoc s úhradou školních potřeb nebo zájmových kroužků. Nabídka nadačního fondu Prahy 2 Dvojka srdcem se týká rodičů s nízkými příjmy nebo rodičů samoživitelů, jejichž dítě navštěvuje některou ze základních škol zřizovaných městskou částí. Získat tak mohou příspěvek ve výši až čtyři tisíce korun. Informovala o tom mluvčí radnice Andrea Zoulová.

„Díky nadačnímu fondu Dvojka srdcem dokážeme pomoci rychle a bez zbytečného papírování. Myšlenka adresné pomoci založené na vzájemné blízkosti obyvatel Prahy 2, se kterou před lety založení nadačního fondu iniciovala má předchůdkyně Alexandra Udženija, se osvědčila nejen v období pandemie a ekonomické krize, ale pomáhá i nadále tam, kde je třeba. Za dobu jeho existence jsme přispěli ve více než 170 případech částkou téměř 1,4 milionu korun. Obrovské poděkování proto patří nejen dárcům, kteří do nadačního fondu přispěli nebo přispívají, ale i kolegům z radnice a členům správní rady nadačního fondu, kteří se o celý projekt starají,“ řekl starosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS).

„Uvědomujeme si, že začátek školního roku může být v mnoha ohledech pro některé rodiny finančně náročný. Těm, kterým jejich příjmy nestačí na pokrytí školních nákladů, proto nabízíme prostřednictvím nadačního fondu městské části Dvojka srdcem pomoc. Rodinám, které to potřebují, jsme připraveni poskytnout příspěvek na úhradu mimoškolních aktivit ve výši až 2,5 tisíce korun a na nákup školních potřeb až 1,5 tisíce korun,“ přiblížila pomoc a podporu radnice její místostarostka Lucie Pechová (ODS), která má v gesci sociální oblast a je dlouholetou předsedkyní správní rady Nadačního fondu Dvojka srcem.

Praha 2 stejným způsobem pomáhala i loni, kdy se domácnosti potýkaly s enormním nárůstem cen energií. Prostřednictvím nadačního fondu Dvojka srcem poskytla příspěvky na nákup školních potřeb a úhradu zájmových kroužků hned 23 rodinám, a to ve výši 119 tisíc korun.

„O příspěvek radnice na pořízení školní výbavy nebo úhradu zájmového kroužku si může až do konce září zažádat každý rodič, který má trvalé bydliště v Praze 2 nebo jehož dítě navštěvuje některou ze základních škol zřizovaných městskou částí Praha 2. Finanční příspěvky budou automaticky schváleny rodinám, které pobírají přídavek na dítě. V ostatních případech bude o schválení příspěvku rozhodovat správní rada nadačního fondu individuálně,“ dodala Pechová.

Formulář pro vyplnění žádosti a také další informace zájemci naleznou na webových stránkách nadačního fondu www.dvojkasrdcem.cz.


Autor: puc

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

Dnes v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Další články
Nahoru