Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 2 přispěje potřebným rodinám na úhradu školních potřeb nebo kroužků
Školní potřeby. Ilustrační foto: Pixabay

Praha 2 přispěje potřebným rodinám na úhradu školních potřeb nebo kroužků

S blížícím se začátkem školního roku nabízí radnice druhé městské části potřebným rodinám pomoc s úhradou školních potřeb nebo zájmových kroužků. Nabídka nadačního fondu Prahy 2 Dvojka srdcem se týká rodičů s nízkými příjmy nebo rodičů samoživitelů, jejichž dítě navštěvuje některou ze základních škol zřizovaných městskou částí. Získat tak mohou příspěvek ve výši až čtyři tisíce korun. Informovala o tom mluvčí radnice Andrea Zoulová.

„Díky nadačnímu fondu Dvojka srdcem dokážeme pomoci rychle a bez zbytečného papírování. Myšlenka adresné pomoci založené na vzájemné blízkosti obyvatel Prahy 2, se kterou před lety založení nadačního fondu iniciovala má předchůdkyně Alexandra Udženija, se osvědčila nejen v období pandemie a ekonomické krize, ale pomáhá i nadále tam, kde je třeba. Za dobu jeho existence jsme přispěli ve více než 170 případech částkou téměř 1,4 milionu korun. Obrovské poděkování proto patří nejen dárcům, kteří do nadačního fondu přispěli nebo přispívají, ale i kolegům z radnice a členům správní rady nadačního fondu, kteří se o celý projekt starají,“ řekl starosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS).

„Uvědomujeme si, že začátek školního roku může být v mnoha ohledech pro některé rodiny finančně náročný. Těm, kterým jejich příjmy nestačí na pokrytí školních nákladů, proto nabízíme prostřednictvím nadačního fondu městské části Dvojka srdcem pomoc. Rodinám, které to potřebují, jsme připraveni poskytnout příspěvek na úhradu mimoškolních aktivit ve výši až 2,5 tisíce korun a na nákup školních potřeb až 1,5 tisíce korun,“ přiblížila pomoc a podporu radnice její místostarostka Lucie Pechová (ODS), která má v gesci sociální oblast a je dlouholetou předsedkyní správní rady Nadačního fondu Dvojka srcem.

Praha 2 stejným způsobem pomáhala i loni, kdy se domácnosti potýkaly s enormním nárůstem cen energií. Prostřednictvím nadačního fondu Dvojka srcem poskytla příspěvky na nákup školních potřeb a úhradu zájmových kroužků hned 23 rodinám, a to ve výši 119 tisíc korun.

„O příspěvek radnice na pořízení školní výbavy nebo úhradu zájmového kroužku si může až do konce září zažádat každý rodič, který má trvalé bydliště v Praze 2 nebo jehož dítě navštěvuje některou ze základních škol zřizovaných městskou částí Praha 2. Finanční příspěvky budou automaticky schváleny rodinám, které pobírají přídavek na dítě. V ostatních případech bude o schválení příspěvku rozhodovat správní rada nadačního fondu individuálně,“ dodala Pechová.

Formulář pro vyplnění žádosti a také další informace zájemci naleznou na webových stránkách nadačního fondu www.dvojkasrdcem.cz.


Autor: puc

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Včera v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Včera v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Pokračuje zvýšená údržba pochozí zóny Háje

25. září 2023 v 15:49

„Opravené schody, odplevelené dlaždice, strojní čištění. Nevzdáváme základní kultivaci společně s dohledem na bezpečnost veřejnosti,“ uvedla k pochozí zóně u stanice metra Háje starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP 11).

Praha poskytne peníze na stavbu domu s pečovatelskou službou v Řepích

25. září 2023 ve 14:53

Hlavní město poskytne návratnou finanční výpomoc na stavbu domu s pečovatelskou službou v Praze 17. V Řepích v ulici K Šancím vznikne bydlení pro seniory. Městská část získá na stavbu díky podpoře hlavního města půjčku ve výši 180 milionů korun. Poskytnutí finanční výpomoci v pondělí schválila...

Další články
Nahoru