Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - skorojasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 2 připraví byty k pronájmu ukrajinským rodinám

Vedení Prahy 2 v uplynulém týdnu souhlasilo s vyčleněním první desítky obecních bytů. Ty hodlá radnice dovybavit a nabídnout k pronájmu ukrajinským rodinám prchajícím před válečným konfliktem za snížené nájemné. Městská část tak rozšířila dosavadní nabídku krátkodobého ubytování o další formu pomoci, informovala mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová. 

V rámci okamžité humanitární pomoci radnice v minulých dnech na vlastní náklady zrekonstruovala a vybavila ubytovny o celkové kapacitě 60 lůžek a zprostředkovala další ubytování v místních hotelech a penzionech s kapacitou zhruba 460 míst.

Děti začaly chodit do škol a školek

Městská část pomáhá i se začleňováním ukrajinských dětí do vzdělávacího systému. Do mateřských škol nově nastoupilo 15 dětí, do škol základních 42. Tam, kde to kapacita školy a personální zajištění dovolí, vznikají dětské adaptační skupiny.

„Od prvního dne vyjadřujeme ukrajinskému lidu plnou solidaritu a nabízíme uprchlíkům všestrannou pomoc. Hledáme všechny možné cesty, jak lidem, kterým válka na Ukrajině vzala všechny životní jistoty, alespoň trochu ulehčit. Poskytujeme ubytování, zajišťujeme sociální péči a zprostředkováváme i péči zdravotní a psychologickou. Snažíme se vyčlenit i místa ve školkách a školách, byť jsou naše kapacity velmi omezené. V těchto dnech jsme také otevřeli první adaptační dětskou skupinu při ZŠ Botičská a další budou následovat,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

Potřeby pro děti v Balbínově

Praha 2 také podpořila občanskou iniciativu v podobě materiální sbírky. Pro tento účel vyčlenila prostory v Balbínově ulici, které běžně slouží jako útočiště klubu Dvojka pro seniory. Maminky tady naleznou vše potřebné: kojenecké plenky, dětskou výživu, kosmetiku, oblečení ale i kočárky nebo hračky pro děti.

Ukrajinské uprchlíky radnice podporuje i finančně. Pořádá finanční sbírku prostřednictvím nadačního fondu Dvojka srdcem, pro tento účel zřídila speciální účet č. 5298268319/0800, VS: 24022022. Díky štědrosti dárců se touto cestou během krátké doby podařilo shromáždit 120 tisíc korun.

Zastupitelé Prahy 2 při pondělním zasedání dosavadní úsilí radnice ocenili a jednomyslně odsouhlasili poskytnutí finančního daru ve výši 1 milionu korun na podporu Ukrajiny, a to prostřednictvím obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni – SOS Ukrajina.


Autor: Alo

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

Včera v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

Včera v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Peníze na podporu Domu národnostních menšin a Integračního centra Praha

21. února 2024 v 06:56

Rada Prahy na svém pondělním zasedání souhlasila s poskytnutím více jak 11 milionů korun na zajištění provozu Domu národnostních menšin o.p.s. a Integračního centra Praha o.p.s. Finance budou sloužit k zabezpečení základních provozních nákladů v roce 2024. Zároveň hlavní město plánuje...

Další články
Nahoru