Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 2 připraví byty k pronájmu ukrajinským rodinám

Vedení Prahy 2 v uplynulém týdnu souhlasilo s vyčleněním první desítky obecních bytů. Ty hodlá radnice dovybavit a nabídnout k pronájmu ukrajinským rodinám prchajícím před válečným konfliktem za snížené nájemné. Městská část tak rozšířila dosavadní nabídku krátkodobého ubytování o další formu pomoci, informovala mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová. 

V rámci okamžité humanitární pomoci radnice v minulých dnech na vlastní náklady zrekonstruovala a vybavila ubytovny o celkové kapacitě 60 lůžek a zprostředkovala další ubytování v místních hotelech a penzionech s kapacitou zhruba 460 míst.

Děti začaly chodit do škol a školek

Městská část pomáhá i se začleňováním ukrajinských dětí do vzdělávacího systému. Do mateřských škol nově nastoupilo 15 dětí, do škol základních 42. Tam, kde to kapacita školy a personální zajištění dovolí, vznikají dětské adaptační skupiny.

„Od prvního dne vyjadřujeme ukrajinskému lidu plnou solidaritu a nabízíme uprchlíkům všestrannou pomoc. Hledáme všechny možné cesty, jak lidem, kterým válka na Ukrajině vzala všechny životní jistoty, alespoň trochu ulehčit. Poskytujeme ubytování, zajišťujeme sociální péči a zprostředkováváme i péči zdravotní a psychologickou. Snažíme se vyčlenit i místa ve školkách a školách, byť jsou naše kapacity velmi omezené. V těchto dnech jsme také otevřeli první adaptační dětskou skupinu při ZŠ Botičská a další budou následovat,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

Potřeby pro děti v Balbínově

Praha 2 také podpořila občanskou iniciativu v podobě materiální sbírky. Pro tento účel vyčlenila prostory v Balbínově ulici, které běžně slouží jako útočiště klubu Dvojka pro seniory. Maminky tady naleznou vše potřebné: kojenecké plenky, dětskou výživu, kosmetiku, oblečení ale i kočárky nebo hračky pro děti.

Ukrajinské uprchlíky radnice podporuje i finančně. Pořádá finanční sbírku prostřednictvím nadačního fondu Dvojka srdcem, pro tento účel zřídila speciální účet č. 5298268319/0800, VS: 24022022. Díky štědrosti dárců se touto cestou během krátké doby podařilo shromáždit 120 tisíc korun.

Zastupitelé Prahy 2 při pondělním zasedání dosavadní úsilí radnice ocenili a jednomyslně odsouhlasili poskytnutí finančního daru ve výši 1 milionu korun na podporu Ukrajiny, a to prostřednictvím obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni – SOS Ukrajina.


Autor: Alo

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Další články
Nahoru