Dnes Úterý - prehanky-snih 2°C
Zítra Středa - skorojasno 7°C
Úterý 19. 1. 2021
Svátek má Doubravka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Praha 2: Připomínáme si boj parašutistů v kostele sv. Cyrila a Metoděje

Zítra 18. června, si každoročně připomínáme události roku 1942. Smrt parašutistů v kostele sv. Cyrila a Metoděje po Heydrichiádě. Pocházeli z výsadků Anthropoid, Silver A, Out Distance, Bioscop a Tin. Uctíváme památku nejen parašutistů, ale také odvážných duchovních i mnoha dalších lidí, kteří za svoji pomoc zaplatili životem.

Tyto události připomínají i další místa v ulicích Prahy 2. Ať jsou to informace o parašutistech, o duchovních, kteří byli popraveni nebo o pomníku padlým najdete v Encyklopedii Prahy 2. Obsahuje více než 40 hesel k tématu Heydrichiáda včetně zajímavé publikace vydané druhou městskou částí.

Starostka Prahy 2 Jana Černochová položí květiny k pamětním destičkám parašutistů ve Václavské ulici od 9:30 hodin a následovat bude slavnostní ceremoniál v Resslově ulici  v 10 hodin.


Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Pražské služby v nové kampani vysvětlují, jak se správně zbavit vánočního stromku

10. ledna 2021 ve 21:23

Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí společnost Pražské služby (PSAS). Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí nová kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a...

Naháňka na černou zvěř na Klapici. Myslivci vyzývají k opatrnosti

8. ledna 2021 v 19:25

Podle informací Mysliveckého spolku Radotín se bude v sobotu 9. ledna konat naháňka na černou zvěř na území přírodní rezervace Klapice. Akce je plánována od 9. hodiny ranní přibližně do 13 hodin.

Další články
Nahoru