Dnes Pátek - zatazeno 17°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 2 předala dar Policii ČR

Starostka druhé městské části Jana Černochová a radní pro bezpečnost Michal Zuna předali pražským policistům 92 párů taktických rukavic v hodnotě 80 tisíc korun. Rukavice, které ochraňují ruce policistů před drobnými zraněními při výkonu služby, převzal v budově ředitelství v Sokolské ulici ředitel Policie ČR Praha II David Körner.

Radnice Prahy 2, která dary policistům předává pravidelně už od roku 2011, chce tímto způsobem vyjádřit alespoň symbolicky úctu a poděkování za jejich náročnou práci a službu občanům. Taktické rukavice pro policisty však letos nezůstanou jediným darem pro členy integrovaného záchranného systému.

Již koncem srpna předali starostka Prahy 2 Jana Černochová a radní pro bezpečnost Michal Zuna běžecký trenažer hasičům ze stanice v Sokolské ulici. Rovněž hasičům přispěla radnice Prahy 2 částkou 80 tisíc korun.

V letošním roce městská část Praha 2 vyčlenila ze svého rozpočtu také 80 tisíc korun na nákup notebooků a mobilních telefonů pro zkvalitnění komunikace a přímého výkonu služby strážníků městské policie.  Na motivační odměny pro strážníky pak půjde částka ve výši 350 tisíc korun.

rukavice-dar-policiste-2021-zari

Policisté dostali od zástupců radnice taktické rukavice. Foto: Praha 2

Autor: TZ, red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru