Dnes Neděle - polojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -3°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 2, Praha 7 a Praha-Kunratice uspěly v krajském kole soutěže Zlatý erb 2022

Podle rozhodnutí odborníků mají pro letošní rok nejlepší webové stránky v Praze z velkých městských částí Praha 2 a Praha 7, mezi těmi menšími uspěla městská část Praha–Kunratice. Výsledky soutěže Zlatý erb 2022 za kraj hlavní město Praha byly vyhlášeny v úterý 26. dubna 2022 v primátorské rezidenci.

Do 19. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky měst a obcí se v hlavním městě zapojilo celkem 22 webových stránek městských částí. Mezi obcemi, respektive malými městskými částmi, letos zvítězila Praha–Kunratice před radnicemi Praha–Satalice a Praha–Lysolaje. V kategorii “město“ byly potom mezi velkými městskými částmi nejúspěšnější Praha 2 a Praha 7. Na nimi se umístila Praha 8 a Praha 12.

Vítězové byli oceněni v rámci slavnostním ceremoniálu v úterý 26. dubna, který se uskutečnil v Rezidenci primátora hlavního města Prahy za účasti všech zástupců soutěžících.

Diplomy a ceny finalistům předali předseda Výboru pro IT a Smart City Zastupitelstva hl. m. Prahy Jaromír Beránek, ředitelka odboru médií a marketingu Magistrátu hl. m. Prahy Jana Berková, ředitel odboru informatických činností Magistrátu hl. m. Prahy Jiří Károly, Tomáš Renčín, který je předsedou spolku Český zavináč a v neposlední řadě také zástupce hlavního partnera soutěže Jan Dienstbier ze společnosti Gordic.

Do celostátního kola soutěže Zlatý erb 2022 tak postupují městské části Praha 2, Praha 7 a Praha–Kunratice. Výsledky finálového kola budou vyhlášeny na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě dne 16. května 2022 v Hradci Králové. Soutěž organizuje Český zavináč, bližší informace jsou k dispozici na webových stránkách zlatyerb.cz.

Výsledky 19. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2022 – Hlavní město Praha:

Kategorie Nejlepší webové stránky obce:

  1. MČ Praha–Kunratice https://www.praha-kunratice.cz
  2. MČ Praha–Satalice    https://www.satalice.cz
  3. MČ Praha–Lysolaje   https://www.praha-lysolaje.cz

Kategorie Nejlepší webové stránky města:

  1. MČ Praha 2 http://www.praha2.cz  a MČ Praha 7 https://www.praha7.cz
  2. MČ Praha 8 https://www.praha8.cz
  3. MČ Praha 12 https://www.praha12.cz

Ceny poroty “Skokan roku“:

MČ Praha–Klánovice https://www.praha-klanovice.cz

MČ Praha 19 https://www.praha19.cz

Blanka Oujezdská, MČ Praha–Kolovraty https://www.kolovraty.cz/ za dlouholetý přínos v soutěži Zlatý erb

Autor: Hla

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Dnes v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru