dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Dětská Praha

Praha 2 poskytne statisíce na mimoškolní aktivity dětí a mládeže

Zastupitelé Prahy 2 schválili přidělení grantů pro oblast mimoškolní činnosti dětí a mládeže na rok 2016 a 1. čtvrtletí roku 2017. Celkem bude na tuto oblast uvolněno z rozpočtu městské části 500 tisíc korun.

Veřejnou finanční podporu získalo celkem 15 projektů, které se dlouhodobě věnují práci s dětmi v jejich volném čase na území Prahy 2, ale i jednorázové sportovní, společenské a kulturní akce. Je mezi nimi například celodenní zážitkový festival Ratolest Fest, který každoročně navštíví na náplavce Rašínova nábřeží desítky tisíc lidí, nebo spolek Ludus Magnum s projektem Jsme inline v parcích MČ Prahy 2. Zastupitelé rozhodli o tom, že podpoří například i Divadlo bratří Formanů, jejichž loď Tajemství kotvící na náplavce Rašínova nábřeží se letos zaměřuje i na projekty pro děti. 

„Podpora rozvoje dětí a mládeže má v našich dotačních programech výsadní místo, jsou to ty nejlépe investované peníze. Zdaleka ne každá rodina si může dovolit nechat dítě zapsat do zájmových kroužků, a když se dítě nudí, nevede to k ničemu dobrému. Naše městská část proto podporuje různorodé projekty tak, aby nabídka byla co nejpestřejší,“ upřesnila starostka městské části Praha 2 Jana Černochová, v jejíž gesci je oblast školství a mládeže i oblast volného času.

Veřejná finanční podpora bude poskytnuta formou grantů jako účelová dotace. Nemůže být tedy použita jinak, než jak byla schválena.


Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Další články
Nahoru