Dnes Úterý - prehanky-snih 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 5°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 2 uvolní 350 tisíc korun na odměny strážníků
Foto: Praha 2

Praha 2 uvolní 350 tisíc korun na odměny strážníků

Praha 2 uvolní 350 000 korun na motivační odměny strážníkům sloužícím na jejím území. Těmito finančními prostředky chce pomoci Obvodnímu ředitelství Městské policie Praha 2 vyrovnat se s aktuálními problémy při zajišťování veřejného pořádku, jakými jsou personální podstav a nutnost stabilizace zkušených strážníků. Vyčleněnou částku musí ještě schválit zastupitelé druhé městské částí. Informovala o tom mluvčí radnice Andrea Zoulová. 

Strážníci se podílejí zejména na objasňování krádeží, postihování přestupků v dopravě, kontrolách v parcích a na frekventovaných veřejných prostranstvích, provádějí dohled na BESIP v okolí škol.

Kromě každodenní činnosti se městská policie podílí na zajišťování bezpečnosti v rámci různých kulturních a společenských akcí, jako jsou Pražský Maraton nebo Vinobraní na Grébovce. „Dlouhodobý personální podstav v řadách Městské policie hl. m. Prahy je však problémem, který plnění těchto úkolů citelně komplikuje,“ uvedla Zoulová. 

„Práci strážníků městské policie na území naší městské části dokážeme patřičně ocenit a systematicky je podporujeme. Pomáháme jim řešit bytovou situaci, přispíváme pravidelně na zlepšení technického vybavení, a uvolňujeme finanční prostředky z rozpočtu městské části na motivační odměny. Důležitá je i morální podpora. Vždy na závěr roku pořádáme pro příslušníky bezpečnostních složek Prahy 2 slavnostní setkání na Novoměstské radnici. Oceňováni jsou tam ti nejlepší z nich. A všem se dostává poděkování ze strany vedení městské části za jejich náročnou práci,“ řekl radní druhé městské části pro oblast bezpečnosti Michal Zuna (TOP 09).


Autor: TZ, red

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru