Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2 uvolní 350 tisíc korun na odměny strážníků
Foto: Praha 2

Praha 2 uvolní 350 tisíc korun na odměny strážníků

Praha 2 uvolní 350 000 korun na motivační odměny strážníkům sloužícím na jejím území. Těmito finančními prostředky chce pomoci Obvodnímu ředitelství Městské policie Praha 2 vyrovnat se s aktuálními problémy při zajišťování veřejného pořádku, jakými jsou personální podstav a nutnost stabilizace zkušených strážníků. Vyčleněnou částku musí ještě schválit zastupitelé druhé městské částí. Informovala o tom mluvčí radnice Andrea Zoulová. 

Strážníci se podílejí zejména na objasňování krádeží, postihování přestupků v dopravě, kontrolách v parcích a na frekventovaných veřejných prostranstvích, provádějí dohled na BESIP v okolí škol.

Kromě každodenní činnosti se městská policie podílí na zajišťování bezpečnosti v rámci různých kulturních a společenských akcí, jako jsou Pražský Maraton nebo Vinobraní na Grébovce. „Dlouhodobý personální podstav v řadách Městské policie hl. m. Prahy je však problémem, který plnění těchto úkolů citelně komplikuje,“ uvedla Zoulová. 

„Práci strážníků městské policie na území naší městské části dokážeme patřičně ocenit a systematicky je podporujeme. Pomáháme jim řešit bytovou situaci, přispíváme pravidelně na zlepšení technického vybavení, a uvolňujeme finanční prostředky z rozpočtu městské části na motivační odměny. Důležitá je i morální podpora. Vždy na závěr roku pořádáme pro příslušníky bezpečnostních složek Prahy 2 slavnostní setkání na Novoměstské radnici. Oceňováni jsou tam ti nejlepší z nich. A všem se dostává poděkování ze strany vedení městské části za jejich náročnou práci,“ řekl radní druhé městské části pro oblast bezpečnosti Michal Zuna (TOP 09).


Autor: TZ, red

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru