Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 2 uvolní 350 tisíc korun na odměny strážníků
Foto: Praha 2

Praha 2 uvolní 350 tisíc korun na odměny strážníků

Praha 2 uvolní 350 000 korun na motivační odměny strážníkům sloužícím na jejím území. Těmito finančními prostředky chce pomoci Obvodnímu ředitelství Městské policie Praha 2 vyrovnat se s aktuálními problémy při zajišťování veřejného pořádku, jakými jsou personální podstav a nutnost stabilizace zkušených strážníků. Vyčleněnou částku musí ještě schválit zastupitelé druhé městské částí. Informovala o tom mluvčí radnice Andrea Zoulová. 

Strážníci se podílejí zejména na objasňování krádeží, postihování přestupků v dopravě, kontrolách v parcích a na frekventovaných veřejných prostranstvích, provádějí dohled na BESIP v okolí škol.

Kromě každodenní činnosti se městská policie podílí na zajišťování bezpečnosti v rámci různých kulturních a společenských akcí, jako jsou Pražský Maraton nebo Vinobraní na Grébovce. „Dlouhodobý personální podstav v řadách Městské policie hl. m. Prahy je však problémem, který plnění těchto úkolů citelně komplikuje,“ uvedla Zoulová. 

„Práci strážníků městské policie na území naší městské části dokážeme patřičně ocenit a systematicky je podporujeme. Pomáháme jim řešit bytovou situaci, přispíváme pravidelně na zlepšení technického vybavení, a uvolňujeme finanční prostředky z rozpočtu městské části na motivační odměny. Důležitá je i morální podpora. Vždy na závěr roku pořádáme pro příslušníky bezpečnostních složek Prahy 2 slavnostní setkání na Novoměstské radnici. Oceňováni jsou tam ti nejlepší z nich. A všem se dostává poděkování ze strany vedení městské části za jejich náročnou práci,“ řekl radní druhé městské části pro oblast bezpečnosti Michal Zuna (TOP 09).


Autor: TZ, red

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru