Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 2 poskytne další byt obětem domácího násilí
Radní Michal Zuna se zástupkyněmi společnosti Rosa si prohlédli prostory nového bytu. Foto: P2

Praha 2 poskytne další byt obětem domácího násilí

Organizaci Rosa, která se dlouhodobě stará o oběti domácího násilí, poskytne radnice Prahy 2 již druhý byt. Bude využit pro potřeby krizového bydlení zejména pro ženy a oběti domácího násilí.

„Jsem rád, že se podařilo v rekordně krátkém čase sehnat další byt. Společně se nám daří poskytovat pomoc dalším ženám i matkám s dětmi. Tedy obětem domácího násilí, které potřebují rychlou pomoc. Možnost rychle odejít od násilníka i s dětmi je pro oběť zcela zásadní,“ řekl Michal Zuna (TOP 09) , radní pro oblast bezpečnosti.

„Praha 2 tímto krokem navazuje na svou prioritu v oblasti bezpečnosti. Mezi které pomoc obětem trestných činů dlouhodobě patří,“ doplňuje Michal Zuna.

Byt si Rosa převezme v únoru. Organizace dlouhodobě na území Dvojky poskytuje komplexní sociální službu obětem domácího násilí. Klientky mohou využít také psychologické a právní poradenství či pomoc při komunikaci s úřady a soudy. Rosa nabízí ženám také pomoc s hledáním zaměstnání a umisťováním dětí do vzdělávacích institucí. Důležitou součástí podpory je umožnit klientkám a jejich dětem zpracovat traumatickou zkušenost s domácím násilím, porozumět tomu, co prožily tak, aby v budoucnu neopakovaly chybné vzorce chování.
Autor: Alo

Letní trhy na náměstí Republiky

Včera v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru