dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražská kultura

Praha 2: Porta Pragensis a Blíže k sobě. Výstavy studentů

Tématem výstavy semestrálních zadání Atelieru Jana Sedláka (fakulta architektury ČVUT) „Porta Pragensis“ je topografie Prahy, její krajina, která je prvotním a dodnes stěžejním rysem jejího genia, vytvářejícím základní městský prostor a prostor řeky. 

Ta do města vstupuje dvěma terénem formovanými branami, oddělujícími vlastní prostor města od okolní krajiny. Základními utvářejícími prvky té jižní jsou Paví vrch a Vyšehradská skála s dominantou Vyšehradu. Vlastní citadela, podhradí a okolní město jsou protiváhou Hradčan a Malé Strany s významným kulturně rekreačním potenciálem v rámci celého města.

Další expozice navazuje na loňský úspěšný projekt, který městská část Praha 2 připravila spolu s vedením katedry architektury a studenty stavební fakulty ČVUT. Letošní ročník výstavy nazvané „Blíže k sobě“ má podtitul „Lávkou kolem Vyšehradské skály“. Název vyjadřuje snahu o bližší propojení akademické půdy s realitou územní samosprávy, ale i hledání řešení možností podpory prosazení priorit pěších a bezbariérových propojení územím centra města.

Obě výstavy potrvají do 31. srpna. Pro veřejnost budou přístupné ve všední dny v pracovní době úřadu MČ Praha 2 (Po, St: 8:00–17:30, Út, Čt: 7:30–16:00, Pá: 7:30–13:30).


Další články
Nahoru