Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Praha 2 pomůže nečekaně těhotným ženám

Praha 2 podporuje projekt „Nesoudíme. Pomáháme“. Ten nabízí praktickou pomoc nečekaně těhotným ženám, které se cítí být nuceny k ukončení těhotenství i přesto, že by si rády dítě ponechaly.   

Projektu, jehož zřizovatelem je Hnutí Pro život ČR, udělila osobní záštitu Alexandra Udženija, místostarostka pro oblast sociální a zdravotnictví.

„Poradna Linky pomoci s celostátní působností, jež je součástí projektu ´Nesoudíme. Pomáháme´, sídlí již 15 let právě v našem městském obvodu. Teď chceme přispět nejen k lepší informovanosti o existenci pomoci nečekaně těhotným ženám, ale i dalšími konkrétními kroky, které právě připravujeme," uvedla místostarostka. Půjde o různé formy pomoci či úlev, které městská část Praha 2 může nečekaně těhotným ženám nabídnout podle jejich aktuálních potřeb.

Projekt již nyní nabízí různé formy pomoci především těm nečekaně těhotným ženám a jejich rodinám, které se obávají přivést dítě na svět kvůli ekonomickým či sociálním obtížím, zvláště v této nelehké době: „Středně příjmové rodiny, které nečekaně počaly dítě, podporujeme při výpadku příjmů například až ročním hrazením hypotéky. Sociálně slabším rodinám nebo osamělým těhotným ženám pomáháme jak finančně, tak i při zvládání různých životních situací například sociálně právním poradenstvím," popisuje Jaroslava Trajerová, vedoucí projektu „Nesoudíme. Pomáháme“. Nutí-li partner ženu k potratu, nebo k němu již došlo, jsou konzultantky poradny připraveny i na obyčejné lidské doprovázení. A to na bezplatném telefonním čísle 800 108 000 nebo na e-mailu poradna@linkapomoci.cz. Cílem je doprovodit klientky ke stabilizaci vztahů a situace v rodině.

Místostarostka Udženija dodává: „Dlouhodobě pomáháme potřebným, kde se dá. K tomu samozřejmě potřebujeme odpovídající provázanost systému sociálních služeb. Projekt ´Nesoudíme. Pomáháme´ do tohoto celku patří. Jednou z našich hlavních priorit je i zlepšení demografické skladby obyvatel Prahy 2 prostřednictvím podpory spokojených rodin s dětmi. Rádi pomáháme i všem ostatním neziskovým organizacím, které doplňují komplexní nabídku služeb pro rodiny s dětmi v Praze 2.”


Autor: TZ, red

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

Včera ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Praha 14: O projektech participativního rozpočtu hlasuje do středy

26. listopadu 2023 v 01:26

Letos se v rámci participativního rozpočtu sešlo celkem 11 realizovatelných občanských projektů. A o tom, které projekty dostanou zelenou, se rozhoduje ještě tři dny.

Dejme dětem šanci na Slunečním náměstí

25. listopadu 2023 v 08:53

Na radnici Prahy 13 si ve středu 29. listopadu můžete koupit teplý nápoj neboněkterý z reklamních předmětů a tím pomoci dětem.

Do konce listopadu nepoteče voda v těchto ulicích

25. listopadu 2023 v 08:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Beseda s Kristýnou Freiovou

25. listopadu 2023 v 07:57

Spolek Malostranský hřbitov zve na besedu se spisovatelkou Kristýnou Freiovou s autorským čtením a autogramiádou. Čím ji oslovil Malostranský hřbitov a kde hledá inspiraci pro své knihy se dozvíte v pondělí 4. prosince od 17 hodin.

Zabezpečte řádně vodoměry, radí PVK

24. listopadu 2023 v 08:04

Mrazivé dny se blíží a Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Další články
Nahoru