Dnes Středa - polojasno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 11°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Praha 2 pomůže nečekaně těhotným ženám

Praha 2 podporuje projekt „Nesoudíme. Pomáháme“. Ten nabízí praktickou pomoc nečekaně těhotným ženám, které se cítí být nuceny k ukončení těhotenství i přesto, že by si rády dítě ponechaly.   

Projektu, jehož zřizovatelem je Hnutí Pro život ČR, udělila osobní záštitu Alexandra Udženija, místostarostka pro oblast sociální a zdravotnictví.

„Poradna Linky pomoci s celostátní působností, jež je součástí projektu ´Nesoudíme. Pomáháme´, sídlí již 15 let právě v našem městském obvodu. Teď chceme přispět nejen k lepší informovanosti o existenci pomoci nečekaně těhotným ženám, ale i dalšími konkrétními kroky, které právě připravujeme," uvedla místostarostka. Půjde o různé formy pomoci či úlev, které městská část Praha 2 může nečekaně těhotným ženám nabídnout podle jejich aktuálních potřeb.

Projekt již nyní nabízí různé formy pomoci především těm nečekaně těhotným ženám a jejich rodinám, které se obávají přivést dítě na svět kvůli ekonomickým či sociálním obtížím, zvláště v této nelehké době: „Středně příjmové rodiny, které nečekaně počaly dítě, podporujeme při výpadku příjmů například až ročním hrazením hypotéky. Sociálně slabším rodinám nebo osamělým těhotným ženám pomáháme jak finančně, tak i při zvládání různých životních situací například sociálně právním poradenstvím," popisuje Jaroslava Trajerová, vedoucí projektu „Nesoudíme. Pomáháme“. Nutí-li partner ženu k potratu, nebo k němu již došlo, jsou konzultantky poradny připraveny i na obyčejné lidské doprovázení. A to na bezplatném telefonním čísle 800 108 000 nebo na e-mailu poradna@linkapomoci.cz. Cílem je doprovodit klientky ke stabilizaci vztahů a situace v rodině.

Místostarostka Udženija dodává: „Dlouhodobě pomáháme potřebným, kde se dá. K tomu samozřejmě potřebujeme odpovídající provázanost systému sociálních služeb. Projekt ´Nesoudíme. Pomáháme´ do tohoto celku patří. Jednou z našich hlavních priorit je i zlepšení demografické skladby obyvatel Prahy 2 prostřednictvím podpory spokojených rodin s dětmi. Rádi pomáháme i všem ostatním neziskovým organizacím, které doplňují komplexní nabídku služeb pro rodiny s dětmi v Praze 2.”


Autor: TZ, red

Konec vodníků na Střížkově aneb jak utopit doktora Maška

Dnes ve 20:44

Spolek za veselejší Střížkov zve na oblíbenou kratochvíli Haló ven. Sraz místních i přespolních vodníků, podvodníků, hejkalů, skřítků, víl, divoženek a jiné havěti je v sobotu 22. října v 16 hodin v parku Václavka na Střížkově.

Oslava Dne stromů u Stodůleckého rybníka

Dnes v 08:17

Oslavu Dne stromů v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou vícekmeného javoru tatarského na loučce poblíž rybníka pořádá Praha 13 ve středu 12. října.

Dvojka sbírá staré mobily

Dnes v 07:59

Radnice Prahy 2 ve spolupráci s neziskovou společností Remobil sbírá až do 21. října staré mobily pro následnou recyklaci. Deset korun za každý odevzdaný přístroj navíc pomůže Jedličkovu ústavu v Praze.

V poledne proběhne pravidelná zkouška sirén

Dnes v 07:47

Ve středu 5. října se uskuteční na celém území Prahy pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění.

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

Včera v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Praha 1 zve na trhy, budou sýry

Včera v 16:05

Na Malostranském náměstí se ve čtvrtek 6. října opět konají trhy. Kromě běžné nabídky můžete nakoupit francouzské sýry, které už nějakou dobu na trzích schází, ale také vína, zavařeniny a další lahůdky.

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

Včera v 09:44

Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na...

Praha 6: Nejlepší učitelé převzali ocenění

3. října 2022 v 16:22

Radnice Prahy 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo...

Opatření pro pražské domácnosti ohrožené inflací

3. října 2022 v 08:30

Balíček pomoci Pražanům, kteří jsou nejvíce ohroženi chudobou či ztrátou bydlení, je připraven. Informoval o tom pražský magistrát.

Anketa a vycházky. Zapojte se do tvorby budoucí podoby Trojmezí

3. října 2022 v 07:11

Od 3. do 13. října mohou zájemci navštívit informační a participační kontejner, kde se dozví všechny důležité informace o návrhu podoby území tzv. Trojmezí. Zároveň se bude moci zapojit do jeho finální podoby prostřednictvím ankety, která bude připravena on-line i v papírové verzi a k dispozici na...

Dobročinný bazar v kapli sv. Václava

2. října 2022 v 09:03

V kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze 4 proběhne od čtvrtka 6. října do soboty 8. října Dobročinný bazar, kde si můžete nakoupit něco slušivého, potřebného nebo hezkého.

Hasičský bál v Malostranské besedě

2. října 2022 v 07:08

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 pořádá v sobotu 8. října v Malostranské besedě již desátý Hasičský bál.

Další články
Nahoru