Dnes Čtvrtek - jasno 11°C
Zítra Pátek - zatazeno 9°C
Čtvrtek 25. 2. 2021
Svátek má Liliana
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusSeniorská Praha

Praha 2 pomáhá seniorům i samoživitelkám

Praha 2 nezapomíná na nejohroženější skupinu obyvatel – seniory a také na rodiny samoživitelů, kterých se vládní restrikce dotýkají vůbec nejvíce. 

Už od minulého týdne mohou senioři z Prahy 2 v případě úzkosti a strachu o sebe a své blízké kontaktovat psychoterapeutku Markétu Řeřichovou (tel. 775 262 077) anebo otce Jakuba Berku (tel. 602 795 637) z farnosti sv. Ludmily.

Na psychologickou pomoc nyní městská část navazuje spuštěním speciální linky 800 600 604, kam se mohou občané obracet v případě, že potřebují obstarat základní životní potřeby, zakoupit potraviny, léky, hygienické prostředky, zajistit doprovod k lékaři anebo jen potřebují poradit. Linku obsluhují od pondělí do pátku v určenou dobu pracovníci humanitního odboru úřadu městské části.

V této souvislosti připravila radnice i informační leták, s jehož distribucí do schránek občanů pomůže během následujících dnů Česká pošta.

„V tomto období, kdy na nás všechny doléhají každodenní negativní zprávy, hledáme cesty jak pomoci těm nejpotřebnějším. U nás na dvojce to nejsou jen senioři, ale i rodiny samoživitelů, kterým se díky neustálé nejistotě a vládním restrikcím nedostává příjmů a mají náhle problém vyjít s rodinným rozpočtem. Vedle psychologické a duševní podpory se tak snažíme našim občanům zprostředkovat i pomoc materiální. V případě potřeby tak mohou kontaktovat naši nadaci Dvojka srdcem, která jím může pomoci toto nelehké období překlenout,“ uvedla k tématu Alexandra Udženija, místostarostka Prahy 2, která má ve své gesci sociální oblast i podporu podnikání.

Nadační fond městské části Praha 2 Dvojka srdcem je tak připraven v těchto dnech finančně podpořit jak seniory, tak rodiny samoživitelů. Během uplynulých měsíců tuto pomoc využilo hned deset takových rodin, kterým nadace přispěla celkovou částkou přesahující 151 tisíc korun. Tato pomoc by se však nemohla realizovat, nebýt štědrých dárců z řad jednotlivců i společností.

Pomáhat však může každý a finančně podpořit konkrétní lidský příběh, anebo poukázat jednorázový příspěvek či pravidelný vklad na účet nadace č. 5298268319/0800, kdy o cílovém příjemci pomoci rozhodne správní rada nadačního fondu. Bližší informace o formě a způsobu pomoci jsou k dispozici na webových stránkách nadace: https://dvojkasrdcem.cz/darci/.

pomoc-seniorum-10-2020


Praha 13 vybaví pracovníky ve školství respirátory

Dnes ve 12:43

Městská část Praha 13 zajistila více než 17 000 respirátorů, které budou distribuovány do všech školských zařízení bez ohledu na to, kdo je jejich zřizovatelem. Jsou určeny nejen pedagogickým pracovníkům, ale všem zaměstnancům škol.

V Praze přibylo 1466 případů koronaviru, o 125 víc než před týdnem

Dnes v 11:30

V hlavním městě ve středu laboratoře odhalily 1466 případů koronaviru. Proti úterý bylo pozitivních testů o 558 méně, v mezitýdenním srovnání je ale nárůst opět vyšší, a to o 125 případů. 

Antigenní testy Humasis jsou určeny pro samotestování laickou veřejností

Dnes v 10:09

Ministerstvo zdravotnictví ČR povolilo testům korejské společnosti Humasis použití pro laickou veřejnost. tzv samotestování. Po výtěru pouze z nosu a ne z nosohltanu je to další krok k tomu, aby se antigenní testy rozšířily a zpřístupnily všem. Zároveň je to potvrzení, že výtěr z nosu a realizace...

Výdej respirátorů v Praze 8 pokračuje

Včera ve 22:16

Z důvodu velkého zájmu Praha 8 pokračuje v distribuci respirátorů seniorům a lidem v hmotné nouzi. Za dnešní den vydala radnice Prahy 8 respirátory 1150 zájemcům.

Ke 101. narozeninám blahopřál starosta

Včera v 09:32

V sobotu 13. února 2021 oslavila své 101. narozeniny paní Marie Němečková. Stejně jako v minulém roce i letos přišel starosta jedenácté městské části Jiří Dohnal popřát hlavně pevné zdraví.

Informace o očkování pro seniory v Praze 2

Včera v 09:11

V následujících dnech očekává Praha 2 spuštění další vlny očkování pro skupinu seniorů ve věku 75 – 79 let a pokračuje v pomoci s očkováním proti nemoci covid-19.

Praha 11: Nové odběrové místo najdete na Hájích

Včera v 08:29

V Praze 11 vzniklo už páté odběrové místo na testování covid-19, tentokrát v ulici Arkalycká na Hájích. Odběrové místo zřídila společnost Medical Testing, která zde provádí PCR i antigenní testování.

Praha 14 pomůže s respirátory

Včera v 07:06

Lidem ve finanční tísni, seniorům a obyvatelům, kterým se nedaří momentálně sehnat adekvátní ochranné pomůcky nabízí Praha 14 základní sadu 3 respirátorů.

Praha 9 pokračuje v ověřování testování školáků a dětí ve školkách

23. února 2021 v 17:13

Pilotní projekt MČ Praha 9 a GHC Genetics, který zavádí pro školáky a děti v mateřských školách neinvazivní testování prostřednictvím speciálních antigenních testů vyhodnocovaných ze slin, pokračuje. Dnes si děti ze dvou základních a dvou mateřských škol z Prahy 9 odnášejí domů testovací sady a...

V pražské MHD se změní hlášení o povinnosti mít zakrytý nos a ústa

23. února 2021 v 15:17

Pražský dopravní podnik (DPP) upraví hlášení o povinnosti mít v MHD zakrytý nos a ústa. Učiní tak kvůli vládnímu nařízení nosit respirátor, nanoroušku či dvě chirurgické roušky přes sebe. Hlášení začne vysílat od čtvrtka 25. února. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Dosud mohli...

Další články
Nahoru