Dnes Sobota - jasno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusSeniorská Praha

Praha 2 pomáhá seniorům i samoživitelkám

Praha 2 nezapomíná na nejohroženější skupinu obyvatel – seniory a také na rodiny samoživitelů, kterých se vládní restrikce dotýkají vůbec nejvíce. 

Už od minulého týdne mohou senioři z Prahy 2 v případě úzkosti a strachu o sebe a své blízké kontaktovat psychoterapeutku Markétu Řeřichovou (tel. 775 262 077) anebo otce Jakuba Berku (tel. 602 795 637) z farnosti sv. Ludmily.

Na psychologickou pomoc nyní městská část navazuje spuštěním speciální linky 800 600 604, kam se mohou občané obracet v případě, že potřebují obstarat základní životní potřeby, zakoupit potraviny, léky, hygienické prostředky, zajistit doprovod k lékaři anebo jen potřebují poradit. Linku obsluhují od pondělí do pátku v určenou dobu pracovníci humanitního odboru úřadu městské části.

V této souvislosti připravila radnice i informační leták, s jehož distribucí do schránek občanů pomůže během následujících dnů Česká pošta.

„V tomto období, kdy na nás všechny doléhají každodenní negativní zprávy, hledáme cesty jak pomoci těm nejpotřebnějším. U nás na dvojce to nejsou jen senioři, ale i rodiny samoživitelů, kterým se díky neustálé nejistotě a vládním restrikcím nedostává příjmů a mají náhle problém vyjít s rodinným rozpočtem. Vedle psychologické a duševní podpory se tak snažíme našim občanům zprostředkovat i pomoc materiální. V případě potřeby tak mohou kontaktovat naši nadaci Dvojka srdcem, která jím může pomoci toto nelehké období překlenout,“ uvedla k tématu Alexandra Udženija, místostarostka Prahy 2, která má ve své gesci sociální oblast i podporu podnikání.

Nadační fond městské části Praha 2 Dvojka srdcem je tak připraven v těchto dnech finančně podpořit jak seniory, tak rodiny samoživitelů. Během uplynulých měsíců tuto pomoc využilo hned deset takových rodin, kterým nadace přispěla celkovou částkou přesahující 151 tisíc korun. Tato pomoc by se však nemohla realizovat, nebýt štědrých dárců z řad jednotlivců i společností.

Pomáhat však může každý a finančně podpořit konkrétní lidský příběh, anebo poukázat jednorázový příspěvek či pravidelný vklad na účet nadace č. 5298268319/0800, kdy o cílovém příjemci pomoci rozhodne správní rada nadačního fondu. Bližší informace o formě a způsobu pomoci jsou k dispozici na webových stránkách nadace: https://dvojkasrdcem.cz/darci/.

pomoc-seniorum-10-2020


Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

Včera ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

Potřebujete pomoc s cestou na očkování? Doprovodí vás dobrovolníci

4. května 2021 v 11:28

„Mezi našimi seniory jsou lidé, kteří mohou mít problém se přepravit do místa, kde mají být očkováni.  Ať už proto, že se špatně pohybují nebo aktuálně nemají nikoho, kdo by jim poskytl podporu. Pokud mají stanoven termín očkování a potřebují doprovod, mohou zavolat na úřad a my jim dopravu a...

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Praha 2: Bydlíte 15 minut od knihovny? Knihy si můžete nechat donést domů

30. dubna 2021 v 10:16

Městská knihovna nabízí donášku knih pro seniory starší 75 let nebo ty, jejichž zdravotní stav neumožňuje návštěvu knihovny.

Petice rodičů za PCR testy a bezpečné, rychlé a plošné otevření škol a školek

29. dubna 2021 ve 23:52

Blesková petice rodičů, kteří chtějí přesnější PCR testy a rychlejší otevření školek a škol bez rotace, se začala šířit 16. dubna – po prvním týdnu testování dětí na prvním stupni základnách škol a ve školkách málo průkaznými antigenními testy.

Další články
Nahoru