Dnes Čtvrtek - skorojasno -1°C
Zítra Pátek - zatazeno 2°C
Pátek 4. 12. 2020
Svátek má Barbora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusSeniorská Praha

Praha 2 pomáhá seniorům i samoživitelkám

Praha 2 nezapomíná na nejohroženější skupinu obyvatel – seniory a také na rodiny samoživitelů, kterých se vládní restrikce dotýkají vůbec nejvíce. 

Už od minulého týdne mohou senioři z Prahy 2 v případě úzkosti a strachu o sebe a své blízké kontaktovat psychoterapeutku Markétu Řeřichovou (tel. 775 262 077) anebo otce Jakuba Berku (tel. 602 795 637) z farnosti sv. Ludmily.

Na psychologickou pomoc nyní městská část navazuje spuštěním speciální linky 800 600 604, kam se mohou občané obracet v případě, že potřebují obstarat základní životní potřeby, zakoupit potraviny, léky, hygienické prostředky, zajistit doprovod k lékaři anebo jen potřebují poradit. Linku obsluhují od pondělí do pátku v určenou dobu pracovníci humanitního odboru úřadu městské části.

V této souvislosti připravila radnice i informační leták, s jehož distribucí do schránek občanů pomůže během následujících dnů Česká pošta.

„V tomto období, kdy na nás všechny doléhají každodenní negativní zprávy, hledáme cesty jak pomoci těm nejpotřebnějším. U nás na dvojce to nejsou jen senioři, ale i rodiny samoživitelů, kterým se díky neustálé nejistotě a vládním restrikcím nedostává příjmů a mají náhle problém vyjít s rodinným rozpočtem. Vedle psychologické a duševní podpory se tak snažíme našim občanům zprostředkovat i pomoc materiální. V případě potřeby tak mohou kontaktovat naši nadaci Dvojka srdcem, která jím může pomoci toto nelehké období překlenout,“ uvedla k tématu Alexandra Udženija, místostarostka Prahy 2, která má ve své gesci sociální oblast i podporu podnikání.

Nadační fond městské části Praha 2 Dvojka srdcem je tak připraven v těchto dnech finančně podpořit jak seniory, tak rodiny samoživitelů. Během uplynulých měsíců tuto pomoc využilo hned deset takových rodin, kterým nadace přispěla celkovou částkou přesahující 151 tisíc korun. Tato pomoc by se však nemohla realizovat, nebýt štědrých dárců z řad jednotlivců i společností.

Pomáhat však může každý a finančně podpořit konkrétní lidský příběh, anebo poukázat jednorázový příspěvek či pravidelný vklad na účet nadace č. 5298268319/0800, kdy o cílovém příjemci pomoci rozhodne správní rada nadačního fondu. Bližší informace o formě a způsobu pomoci jsou k dispozici na webových stránkách nadace: https://dvojkasrdcem.cz/darci/.

pomoc-seniorum-10-2020


V úterý přibylo v Praze 404 případů covidu

2. prosince 2020 ve 13:20

V průběhu úterý přibylo v hlavním městě 404 potvrzených případů nemoci covid-19, což je zhruba o 50 méně než předchozí úterý. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Index rizika protiepidemického systému PES je ve městě k dnešku se 42 body nadále nejnižší...

Strom splněných přání pro seniory Prahy 11

26. listopadu 2020 v 06:53

Většina obyvatel Domova pro seniory Jižní Město a Odlehčovacího centra v Janouchově ulici bude trávit Vánoce bez svých blízkých a přátel, mnozí z nich připoutáni na lůžko.

Praha 9: Detekce teploty příchozích do institucí

22. listopadu 2020 v 19:33

Praha 9 instalovala detekční rámy a kamery měřící teplotu příchozích v základních a mateřských školách – termokamery v ZŠ Novoborská, ZŠ Litvínovská 600 a MŠ Veltruská, rám v ZŠ Litvínovská 500. Stejná zařízení připravuje devátá městská část v MŠ U Vysočanského pivovaru a ústavu Sociální služby...

Další články
Nahoru