Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Advent v Praze

Praha 2 pomáhá prodejcům: Vánoční trhy jsou online

Praha 2 podporuje prodejce zrušených vánočních trhů na náměstí Míru. Začátkem prosince u nich objednala dárkové balíčky pro seniory a pečovatele z Centra sociálních služeb Prahy 2 a nyní podpořila myšlenku virtuálních vánočních trhů.

„Vánoční trhy na náměstí Míru bohužel kvůli pandemii koronaviru a ne příliš šťastnému rozhodnutí vlády opět nefungují. Tedy alespoň pokud máme na mysli ty „kamenné“ s milou vánoční atmosférou. Pokud vezmeme za vděk virtuální variantou trhů, mám pro Vás dobrou zprávu. Opět jsme se dohodli s trhovci tak, aby mohli své zboží prodávat alespoň prostřednictvím těchto stránek. Sice nám klasické vánoční trhy nenahradí, nabízí nám však možnost objednat si zboží od našich oblíbených prodejců a podpořit je tak v této nelehké době,“ uvádí k myšlence virtuálních vánočních trhů místostarosta Prahy 2 Michael Grundler.

Online vánoční trhy najdete na webu http://www.trhynamiraku.cz/.


Autor: TZ, red

Štědrá bohoslužba na Veronském náměstí

23. prosince 2022 v 07:14

Bohoslužba se bude se konat venku na Veronském náměstí s následným rozdáváním dárečků a vánočního punče kolemjdoucím.

Betlémské světlo v kostele sv. Václava

22. prosince 2022 ve 21:12

Dnes převzala Monika Shaw Salajová – místostarostka Prahy 5 od skautů na Okrouhlíku Betlémské světlo a společně s farářem rozsvítila v kostele sv. Václava.

Praha 13: Česká mši vánoční ve Stodůlkách

22. prosince 2022 ve 12:51

V neděli 25. prosince uslyšíte Českou mši vánoční. Účinkuje Stodůlecký chrámový pěvecký sbor s hosty a orchestrem. Řídí Jiří Kubík.

Praha 6: Bruslení na zimním stadionu HC Hvězda Praha

22. prosince 2022 ve 12:34

Bruslit na zimním stadionu HC Hvězda Praha můžete i během svátků.  

Pro Betlémské světlo na Jižní Město

21. prosince 2022 v 18:19

Betlémské světlo je jedním z novodobých symbolů Vánoc, který vznikl v roce 1986 v Rakousku. Z Betléma se světlo letecky přepravuje do Vídně.  Odtud světlo rakouští skauti předávají do celé Evropy.

Pro Betlémské světlo na Okrouhlík

21. prosince 2022 v 10:09

Betlémské světlo doputovalo na Prahu 5 a přijít si pro něj můžete ve čtvrtek 22. prosince přímo ke skautům na Okrouhlík.

Praha 6 zve na poslední trh této sezóny

21. prosince 2022 v 07:05

Ve čtvrtek se koná na Kulaťáku úplně poslední trh této sezóny. Na místě bude zelenina nejen do bramborového salátu, pečivo, káva, občerstvení tak, jako vždy! Jediná změna se týká doby konání, kdy trhy začínají standardně v 8 ale končí až v 16 hodin.

Další články
Nahoru