Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - oblacno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 2 pokračuje ve společném projektu s Bílým kruhem bezpečí

Dvouletý projekt „Praha 2 – městská část vlídná k obětem“, který před rokem odstartoval na Karlově náměstí, úspěšně pokračuje. V důsledku loňských protiepidemických opatření musely být plánované vzdělávací aktivity odloženy. Nyní už projekt běží opět naplno. 

Úředníci městské části Praha 2, kteří se v rámci své práce mohou setkat s potenciální obětí trestného činu, navštíví postupně do konce srpna pražskou poradnu Bílého kruhu bezpečí a seznámí se s její činností i rozsáhlou nabídkou služeb, kterou organizace obětem poskytuje. Na konci září se pak spolu s ostatními profesionály, sociálními pracovníky, strážníky a policisty, zúčastní v prostorách Novoměstské radnice odborné konference, kde budou moci mimo jiné získat nové poznatky týkající se aktuálních forem pomoci obětem domácího násilí.

„Jsem velmi rád, že společný projekt pokračuje. Bezpečí občanů je pro nás dlouhodobě naprostou prioritou. Podporujeme a realizujeme celou řadu preventivních programů. Zprostředkováváme systematické vzdělávání sociálních pracovníků, úředníků, strážníků i policistů. A rádi se budeme podílet i na osvětě týkající se práv obětí trestných činů. Praha 2 je městskou částí, která je vlídná k obětem. Násilí netolerujeme a rozhodně stojíme na straně oběti,“ uvedl radní Prahy 2 Michal Zuna.

Městská část Praha 2 je také připravena ve spolupráci s Bílým kruhem bezpečí rozšířit povědomí odborné i laické veřejnosti o situaci obětí trestných činů, jejich potřebách, právech, postavení v trestním řízení a o možnostech pomoci.

„Spolupráce s městskou částí Praha 2 si velice ceníme. V rámci našeho společného projektu chceme postupně seznámit pomáhající profesionály i další zájemce z řad veřejnosti s legislativními změnami, s právy oběti, průběhem trestního řízení a nabídnout poradenské a právní služby. Hned 3. září tak představíme v rámci Dne IZS v parku Folimanka naši novou mobilní poradnu. Od 6. září pak budou moci na radnici Prahy 2 občané navštívit výstavu mapující třicetiletou činnost naší pomáhající organizace. A pro veliký zájem budeme opakovat přednášku v budově nedalekého městského soudu, kde budou moci zájemci 15. září nahlédnout pod pokličku trestního řízení a poznat postavení oběti či svědka u soudu, a to přímo v jedné z jednacích místností,“ představuje nejbližší akce společného projektu Petra Vitoušová, prezidentka Bílého kruhu bezpečí.

Do projektu jsou zapojeny i knihovny, školy, nemocnice, Policie ČR, Městská policie hlavního města Prahy, kluby pro seniory, centra pro matky s dětmi, nestátní a další organizace na území Prahy 2.


Autor: TZ, red

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru