Dnes Pondělí - zatazeno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
KoronavirusSeniorská Praha

Praha 2 pokračuje v očkování

Zájem o očkování organizované přímo městskou částí Praha 2 trvá, pracovníci infolinky Prahy 2 od začátku fungování linky odbavili více než 2,5 tisíce volajících.

Radnice Prahy 2 i nadále pokračuje v zajišťování termínů očkování skupin obyvatel městské části v očkovacím centru Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Po naočkování všech zájemců z věkové skupiny 80+ se nyní očkují senioři starší 70 let a pedagogové a zaměstnanci škol.

call-centrum-jana

Starostka Jana Černochová v call centru. Foto: Praha 2

„Očkování pracovníků školství považujeme za jednu z priorit. Díky vynikající spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze jsme v minulém týdnu naočkovali 300 pedagogů a zaměstnanců našich škol a školek. Na konci týdne bychom měli mít naočkovanou většinu školských pracovníků, kteří o očkování projevili zájem. Chceme, aby naše mateřské i základní školy byly co nejdříve bezpečné a děláme všechno pro to, aby byly na znovuotevření připraveny,“ uvedla starostka Jana Černochová, která ve středu call centrum Prahy 2 navštívila a několik hodin volající seniory odbavovala.

V očkování seniorů bude Praha 2 pokračovat i nadále, již nyní má k dispozici termíny očkování pro dalších 500 zájemců.

„Telefony zvoní jako o život, obsazujeme termíny očkování pro dalších 500 zájemců. Ve spolupráci s očkovacím centrem VFN v Praze očkujeme bez zbytečných front a stresu. Pracovníci naší infolinky 800 600 604 se téměř nezastaví, pracují s obrovským nasazením a za to jim patří poděkování,“ dodala místostarostka Alexandra Udženija, která má na starosti sociální oblast.

Informační linka Prahy 2 na telefonním čísle 800 600 604 je i nadále k dispozici každý pracovní den od 8 do 16 hodin.

Seniorům zde pracovníci humanitního odboru zprostředkují očkování, zodpoví dotazy, a jsou schopni v naléhavých případech zajistit i doprovod z řad zkušených pečovatelek z Centra sociálních služeb Praha 2.


Autor: TZ, red

Strom splněných přání v Praze 11

24. listopadu 2021 v 09:20

Jihoměstská sociální připravila i v letošním roce předvánoční charitativní akci Strom splněných přání. Od pondělí 22. listopadu do 16. prosince můžete splnit vánoční přání klientům jihoměstské pečovatelské služby a obyvatelům Domova pro seniory...

Praha 6 očkovala třetí dávkou, vakcínu dostali senioři a dlouhodobě nemocní

23. listopadu 2021 v 17:26

V centrech sociální péče Prahy 6 se očkovalo třetí dávkou vakcíny proti nemoci covid-19. Očkování se dnes dobrovolně zúčastnilo 55 seniorů z městské části. Přeočkovat se v předešlých dnech nechali rovněž obyvatelé domů s pečovatelskou službou, pacienti v léčebně dlouhodobě nemocných a také...

Radnice Prahy 13 své služby ani úřední hodiny neomezuje

22. listopadu 2021 v 11:44

Praha 13 přijala interní opatření proti šíření onemocnění covid-19, nicméně úřední hodiny a služby úřadu zůstávají pro všechny občany a klienty nezměněny.

Praha připravila pro podnikatele třetí vlnu slev z nájmu

20. listopadu 2021 v 08:52

Pražští radní v listopadu přijali návrh na poskytnutí slev pro nájemce nebytových prostor hlavního města Prahy v důsledku přetrvávající krize související s šířením nemoci covid-19. Nájemci nebytových prostor mohou žádat o slevy nejpozději do 31. 12. 2021. Výše slev se pohybují dle zaměření a...

Další články
Nahoru