Dnes Středa - obcasny-dest 3°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha 2 pokračuje v elektronických aukcích nájmů bytů

Praha 2 od začátku roku nabízí své byty k nájmu prostřednictvím elektronické aukce. Radnice tak reagovala na poptávku a zvolila v době epidemie nejbezpečnější způsob veřejné soutěže. Historicky první online aukci nájemného uspořádala letos v únoru a i v období postupného rozvolňování protiepidemických opatření v této formě soutěže pokračuje. 

Volné byty městské části Prahy 2, jež jsou určeny k pronájmu v rámci tržního nájemného, jsou nabízeny zájemcům formou aukce již několikátým rokem. Tato otevřená forma pronájmu městských bytů umožňuje soutěžícím ovlivnit konečnou cenu pronájmu příhozem v aukci. Klasické aukce pořádané v sálu však začátkem letošního roku vystřídaly aukce v online prostředí.

„V našem bytovém fondu bylo zkraje roku více než 140 nově zrekonstruovaných bytových jednotek, které čekaly na své nájemce. Jsem rád, že se nám podařilo nalézt východisko a mohli jsme zájemcům volné byty nabídnout k nájmu i v období pandemie. Elektronická forma aukce se tak stala bezpečnou alternativou té klasické,“ vysvětluje  místostarosta pro správu majetku Michael Grundler.

„Do online aukce jsme zařadili více než 50 bytů situovaných jak na Vinohradech, tak na Novém Městě nebo v Nuslích. Doufáme, že většina z nich nalezne své nájemce ještě do podzimu. V září bychom rádi, pokud to epidemiologická situace dovolí, pokračovali v klasických aukcích za fyzické účasti soutěžících,“ dodává Michael Grundler.

Praha 2 loni zrekonstruovala více než 140 bytových jednotek. Do oprav a rekonstrukcí svého bytového fondu investovala zhruba 180 milionů korun a letos počítá s částkou ještě vyšší.

Autor: TZ, red

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru