Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 2 pokračuje v elektronických aukcích nájmů bytů

Praha 2 od začátku roku nabízí své byty k nájmu prostřednictvím elektronické aukce. Radnice tak reagovala na poptávku a zvolila v době epidemie nejbezpečnější způsob veřejné soutěže. Historicky první online aukci nájemného uspořádala letos v únoru a i v období postupného rozvolňování protiepidemických opatření v této formě soutěže pokračuje. 

Volné byty městské části Prahy 2, jež jsou určeny k pronájmu v rámci tržního nájemného, jsou nabízeny zájemcům formou aukce již několikátým rokem. Tato otevřená forma pronájmu městských bytů umožňuje soutěžícím ovlivnit konečnou cenu pronájmu příhozem v aukci. Klasické aukce pořádané v sálu však začátkem letošního roku vystřídaly aukce v online prostředí.

„V našem bytovém fondu bylo zkraje roku více než 140 nově zrekonstruovaných bytových jednotek, které čekaly na své nájemce. Jsem rád, že se nám podařilo nalézt východisko a mohli jsme zájemcům volné byty nabídnout k nájmu i v období pandemie. Elektronická forma aukce se tak stala bezpečnou alternativou té klasické,“ vysvětluje  místostarosta pro správu majetku Michael Grundler.

„Do online aukce jsme zařadili více než 50 bytů situovaných jak na Vinohradech, tak na Novém Městě nebo v Nuslích. Doufáme, že většina z nich nalezne své nájemce ještě do podzimu. V září bychom rádi, pokud to epidemiologická situace dovolí, pokračovali v klasických aukcích za fyzické účasti soutěžících,“ dodává Michael Grundler.

Praha 2 loni zrekonstruovala více než 140 bytových jednotek. Do oprav a rekonstrukcí svého bytového fondu investovala zhruba 180 milionů korun a letos počítá s částkou ještě vyšší.

Autor: TZ, red

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru