Dnes Neděle - zatazeno 13°C
Zítra Pondělí - polojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Praha 2 pokračuje v elektronických aukcích nájmů bytů

Praha 2 od začátku roku nabízí své byty k nájmu prostřednictvím elektronické aukce. Radnice tak reagovala na poptávku a zvolila v době epidemie nejbezpečnější způsob veřejné soutěže. Historicky první online aukci nájemného uspořádala letos v únoru a i v období postupného rozvolňování protiepidemických opatření v této formě soutěže pokračuje. 

Volné byty městské části Prahy 2, jež jsou určeny k pronájmu v rámci tržního nájemného, jsou nabízeny zájemcům formou aukce již několikátým rokem. Tato otevřená forma pronájmu městských bytů umožňuje soutěžícím ovlivnit konečnou cenu pronájmu příhozem v aukci. Klasické aukce pořádané v sálu však začátkem letošního roku vystřídaly aukce v online prostředí.

„V našem bytovém fondu bylo zkraje roku více než 140 nově zrekonstruovaných bytových jednotek, které čekaly na své nájemce. Jsem rád, že se nám podařilo nalézt východisko a mohli jsme zájemcům volné byty nabídnout k nájmu i v období pandemie. Elektronická forma aukce se tak stala bezpečnou alternativou té klasické,“ vysvětluje  místostarosta pro správu majetku Michael Grundler.

„Do online aukce jsme zařadili více než 50 bytů situovaných jak na Vinohradech, tak na Novém Městě nebo v Nuslích. Doufáme, že většina z nich nalezne své nájemce ještě do podzimu. V září bychom rádi, pokud to epidemiologická situace dovolí, pokračovali v klasických aukcích za fyzické účasti soutěžících,“ dodává Michael Grundler.

Praha 2 loni zrekonstruovala více než 140 bytových jednotek. Do oprav a rekonstrukcí svého bytového fondu investovala zhruba 180 milionů korun a letos počítá s částkou ještě vyšší.

Autor: TZ, red

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Další články
Nahoru