Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 2 pokračuje v boji proti sprejerům

Spolupráce radnice Prahy 2 s policií v boji proti sprejerům přináší první ovoce. V rukou policistů a strážníků v posledních dnech skončilo hned několik takových vandalů. V případě odsouzení jim hrozí až jednoletý trest odnětí svobody.

Počty nelegálních graffiti na území Prahy 2 v poslední době přibývají, kresby se objevují nejen ve veřejném prostoru, ale také na fasádách domů v osobním vlastnictví, a také na historických a památkově chráněných budovách. Policejní statistiky jsou v tomto směru neúprosné, jen od začátku roku zaznamenali policisté 51 případů sprejerství. Proto také radnice Prahy 2 zintenzivnila spolupráci s Policií ČR a Městskou policií hl. m. Prahy, která přináší první výsledky.

Posledního sprejera chytili strážníci v pátek 19. května v Sekaninově ulici jen krátce poté, co posprejoval zeď na Vyšehradě.

O pár dní dříve policisté z Oddělení hlídkové služby Praha 2 zadrželi sprejery v ulici Bělehradská a také u Nuselských schodů, kde poškodili dokonce fasádu památkově chráněné budovy z roku 1755 Kaple svaté Rodiny a způsobili škodu, která byla předběžně vyčíslena na téměř 10 tisíc korun.


Autor: Alo

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Dnes ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Dnes v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Dnes v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Dnes v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

Včera ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Včera v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Další články
Nahoru