Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 2 pokračuje v boji proti sprejerům

Spolupráce radnice Prahy 2 s policií v boji proti sprejerům přináší první ovoce. V rukou policistů a strážníků v posledních dnech skončilo hned několik takových vandalů. V případě odsouzení jim hrozí až jednoletý trest odnětí svobody.

Počty nelegálních graffiti na území Prahy 2 v poslední době přibývají, kresby se objevují nejen ve veřejném prostoru, ale také na fasádách domů v osobním vlastnictví, a také na historických a památkově chráněných budovách. Policejní statistiky jsou v tomto směru neúprosné, jen od začátku roku zaznamenali policisté 51 případů sprejerství. Proto také radnice Prahy 2 zintenzivnila spolupráci s Policií ČR a Městskou policií hl. m. Prahy, která přináší první výsledky.

Posledního sprejera chytili strážníci v pátek 19. května v Sekaninově ulici jen krátce poté, co posprejoval zeď na Vyšehradě.

O pár dní dříve policisté z Oddělení hlídkové služby Praha 2 zadrželi sprejery v ulici Bělehradská a také u Nuselských schodů, kde poškodili dokonce fasádu památkově chráněné budovy z roku 1755 Kaple svaté Rodiny a způsobili škodu, která byla předběžně vyčíslena na téměř 10 tisíc korun.


Autor: Alo

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Další články
Nahoru