Dnes Pátek - zatazeno 3°C
Zítra Sobota - jasno 4°C
Pátek 5. 3. 2021
Svátek má Kazimír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusPražský život

Praha 2 pokračuje v bezpečnostních opatřeních. Dočasně mění úřední hodiny

Praha 2 upravila provoz i návštěvní hodiny úřadu pro veřejnost a zároveň zohlednila skutečnost, že na středu 28. října připadá státní svátek. Občanům tento den nově úředníci vynahradí o den později – ve čtvrtek 29. října, kdy budou jednotlivé agendy vyřizovat v celodenním režimu od 07:30 do 16 hodin. V pátek 30. října pak zůstanou dveře úřadu zavřeny.

„Mimořádná situace si vyžaduje mimořádná řešení. Úřad městské části Praha 2 funguje v omezeném režimu od začátku vyhlášení nouzového stavu. Praxe však ukázala, že je důležité přijmout taková opatření, aby chod úřadu zůstal v maximální možné míře zachován a nedošlo k omezení nezbytně nutných služeb veřejnosti. To se nám naštěstí zatím daří plnit. Vděčíme za to zkušenému vedení úřadu a také kvalitnímu krizovému řízení, které již od počátku epidemie zavedlo  bezpečnostní a hygienické standardy, ze kterých jsme ani v následujících měsících neslevili. Díky těmto opatřením i příkladnému a obětavému nasazení pracovníků úřadu, můžeme občanům v příštím týdnu na rozdíl od jiných městských částí nabídnout rozšířenou úřední dobu,“ uvedla k provozu úřadu starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Návštěvníci úřadu musí nadále při vstupu do budovy počítat se zvýšenými bezpečnostními a hygienickými opatřeními v podobě měření teploty a dezinfekce rukou.  

U obou vchodů – jak z náměstí Míru, tak z Jugoslávské ulice jsou umístěny dezinfekční rohože, dezinfekci najdou občané i na toaletách.

Novinkou jsou nášlapné dezinfekční stojany v prostorách úřadu a pravidelná ozónová dezinfekce hal a kanceláří, které veřejnost navštěvuje.

V nejbližších dnech by se u vchodů do úřadu měly objevit také nové termokamery, které změří teplotu příchozím automaticky. Již samozřejmostí je průběžná dezinfekce nejrizikovějších míst z epidemiologického hlediska – klik, zábradlí a výtahových tlačítek, kterou zajišťuje úklidová služba.


Praha 14 očkuje zaměstnance škol a školek

Včera v 18:26

Praha 14 začala s očkováním pedagogických i nepedagogických pracovníků místních základních a mateřských škol. Očkovat se bude v závislosti na tom, jak budou zaváženy vakcíny.

Praha 2 pomůže nečekaně těhotným ženám

Včera v 18:10

Praha 2 podporuje projekt „Nesoudíme. Pomáháme“. Ten nabízí praktickou pomoc nečekaně těhotným ženám, které se cítí být nuceny k ukončení těhotenství i přesto, že by si rády dítě ponechaly.   

Praha 6: Psychologická pomoc

3. března 2021 ve 13:00

Radnice Prahy 6 společně s psychology z Břevnova zřídili dvě telefonní linky, na které se mohou obrátit dospělí a děti.

innogy rozšiřuje službu pro neslyšící

3. března 2021 ve 12:47

K výročí Světového dne sluchu představuje innogy se sociálním podnikem Transkript další významnou inovaci v komunikaci osob se sluchovým postižením. Od 3. března 2021 je k dispozici nová funkce umožňující využít službu i osobám se zhoršenou srozumitelností řeči či její úplnou...

Úterní nárůst případů covidu v metropoli je dosud čtvrtý nejvyšší

3. března 2021 v 11:38

V Praze přibylo v úterý 1990 prokázaných případů covidu-19, o 42 méně než před týdnem. V hlavním městě je to čtvrtý nejhorší výsledek od začátku epidemie loni v březnu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Pražští profesionální hasiči provádí vlastní testování

3. března 2021 v 11:04

Od podzimu 2020 provádí hasiči vlastní antigenní testování svých příslušníků a zaměstnanců. Testování probíhá pravidelně buď z preventivních důvodů nebo po vyhodnocení trasování, které děláme při každém kontaktu s pozitivní osobou. Testuje se také po nahlášení příznaků od příslušníka či...

Další články
Nahoru