Dnes Sobota - zatazeno 7°C
Zítra Neděle - zatazeno 11°C
Sobota 5. 12. 2020
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusPražský život

Praha 2 pokračuje v bezpečnostních opatřeních. Dočasně mění úřední hodiny

Praha 2 upravila provoz i návštěvní hodiny úřadu pro veřejnost a zároveň zohlednila skutečnost, že na středu 28. října připadá státní svátek. Občanům tento den nově úředníci vynahradí o den později – ve čtvrtek 29. října, kdy budou jednotlivé agendy vyřizovat v celodenním režimu od 07:30 do 16 hodin. V pátek 30. října pak zůstanou dveře úřadu zavřeny.

„Mimořádná situace si vyžaduje mimořádná řešení. Úřad městské části Praha 2 funguje v omezeném režimu od začátku vyhlášení nouzového stavu. Praxe však ukázala, že je důležité přijmout taková opatření, aby chod úřadu zůstal v maximální možné míře zachován a nedošlo k omezení nezbytně nutných služeb veřejnosti. To se nám naštěstí zatím daří plnit. Vděčíme za to zkušenému vedení úřadu a také kvalitnímu krizovému řízení, které již od počátku epidemie zavedlo  bezpečnostní a hygienické standardy, ze kterých jsme ani v následujících měsících neslevili. Díky těmto opatřením i příkladnému a obětavému nasazení pracovníků úřadu, můžeme občanům v příštím týdnu na rozdíl od jiných městských částí nabídnout rozšířenou úřední dobu,“ uvedla k provozu úřadu starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Návštěvníci úřadu musí nadále při vstupu do budovy počítat se zvýšenými bezpečnostními a hygienickými opatřeními v podobě měření teploty a dezinfekce rukou.  

U obou vchodů – jak z náměstí Míru, tak z Jugoslávské ulice jsou umístěny dezinfekční rohože, dezinfekci najdou občané i na toaletách.

Novinkou jsou nášlapné dezinfekční stojany v prostorách úřadu a pravidelná ozónová dezinfekce hal a kanceláří, které veřejnost navštěvuje.

V nejbližších dnech by se u vchodů do úřadu měly objevit také nové termokamery, které změří teplotu příchozím automaticky. Již samozřejmostí je průběžná dezinfekce nejrizikovějších míst z epidemiologického hlediska – klik, zábradlí a výtahových tlačítek, kterou zajišťuje úklidová služba.


Linky pomoci slouží pro psychickou pomoc nebo rady ke koronaviru

Včera ve 12:20

Obyvatelům hlavního města připravil pražský magistrát přehled kontaktů, na které se mohou v případě problémů či nedostatku informací obracet. Naleznou zde například linky pro seniory, linky důvěry, linky pro rodiče nebo kontakty na organizace jako Bílý kruh bezpečí a Člověk...

Praha 11 zřídila u polikliniky Šustova druhé odběrové místo na testování covid-19

Včera v 07:29

Od 3. prosince fungují v Praze 11 dvě odběrová místa na testování covid-19. Vedle odběrového místa v areálu multifunkční haly Jedenáctka VS, které lze navštívit i v režimu drive-in, mohou nově zájemci o testování využít také druhé místo u polikliniky Šustova. Městská část Praha 11 jej zřídila ve...

U hasičů v Praze je jen jeden nakažený příslušník sboru

Včera v 06:35

Počet zaměstnanců pražského hasičského sboru s nemocí covid-19 klesl na minimum. Pozitivně testovaný je už jen jeden příslušník sboru.

V padesátém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

3. prosince 2020 ve 12:21

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trojská botanická zahrada otevře své brány

3. prosince 2020 v 06:47

Od 3. prosince může Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevřít pro veřejnost. Návštěvníci se budou moci projít venkovními expozicemi, zastavit se v rostlinném bistru nebo ochutnat místní víno ve vinotéce sv. Kláry. Vstupné do venkovních expozic není v zimním období...

V úterý přibylo v Praze 404 případů covidu

2. prosince 2020 ve 13:20

V průběhu úterý přibylo v hlavním městě 404 potvrzených případů nemoci covid-19, což je zhruba o 50 méně než předchozí úterý. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Index rizika protiepidemického systému PES je ve městě k dnešku se 42 body nadále nejnižší...

Trhy na Malostranském náměstí budou ve čtvrtek

2. prosince 2020 ve 12:20

Ve čtvrtek 3. prosince si od 9 do 16 hodin můžete přijít nakoupit na Malostranské náměstí čerstvé potraviny.

Pražské vodovody a kanalizace: Ochrana vodoměrů před mrazy

1. prosince 2020 ve 12:17

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Další články
Nahoru