Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 16°C
Zítra Pátek - bourky 16°C
Čtvrtek 24. 6. 2021
Svátek má Jan
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusPražský život

Praha 2 pokračuje v bezpečnostních opatřeních. Dočasně mění úřední hodiny

Praha 2 upravila provoz i návštěvní hodiny úřadu pro veřejnost a zároveň zohlednila skutečnost, že na středu 28. října připadá státní svátek. Občanům tento den nově úředníci vynahradí o den později – ve čtvrtek 29. října, kdy budou jednotlivé agendy vyřizovat v celodenním režimu od 07:30 do 16 hodin. V pátek 30. října pak zůstanou dveře úřadu zavřeny.

„Mimořádná situace si vyžaduje mimořádná řešení. Úřad městské části Praha 2 funguje v omezeném režimu od začátku vyhlášení nouzového stavu. Praxe však ukázala, že je důležité přijmout taková opatření, aby chod úřadu zůstal v maximální možné míře zachován a nedošlo k omezení nezbytně nutných služeb veřejnosti. To se nám naštěstí zatím daří plnit. Vděčíme za to zkušenému vedení úřadu a také kvalitnímu krizovému řízení, které již od počátku epidemie zavedlo  bezpečnostní a hygienické standardy, ze kterých jsme ani v následujících měsících neslevili. Díky těmto opatřením i příkladnému a obětavému nasazení pracovníků úřadu, můžeme občanům v příštím týdnu na rozdíl od jiných městských částí nabídnout rozšířenou úřední dobu,“ uvedla k provozu úřadu starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Návštěvníci úřadu musí nadále při vstupu do budovy počítat se zvýšenými bezpečnostními a hygienickými opatřeními v podobě měření teploty a dezinfekce rukou.  

U obou vchodů – jak z náměstí Míru, tak z Jugoslávské ulice jsou umístěny dezinfekční rohože, dezinfekci najdou občané i na toaletách.

Novinkou jsou nášlapné dezinfekční stojany v prostorách úřadu a pravidelná ozónová dezinfekce hal a kanceláří, které veřejnost navštěvuje.

V nejbližších dnech by se u vchodů do úřadu měly objevit také nové termokamery, které změří teplotu příchozím automaticky. Již samozřejmostí je průběžná dezinfekce nejrizikovějších míst z epidemiologického hlediska – klik, zábradlí a výtahových tlačítek, kterou zajišťuje úklidová služba.


Koncem června nepoteče voda v těchto ulicích

Dnes ve 14:24

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Sousedské setkání v Praze 5

Dnes v 10:14

Sousedské setkání se zástupci radnice Prahy 5 a společnosti Finep, kde se dozvíte informace o plánech rozvoje Barrandova a také o zachování pošty ve Voskovcově ulici, jejíž provoz v prostorách společnosti Finep přebírá městská část od 1. července.

Praha 10 přispěje policistům a hasičům milionem korun

Včera v 11:54

Hasiči a policisté z Desítky od radnice získají nové vybavení v hodnotě 600 tisíc korun, městští policisté dostanou 400 tisíc na motivační odměny pro své zaměstnance. Věcné a finanční dary pro pracovníky Integrovaného záchranného systému (IZS) na svém území schválilo...

Praha 6: Hlasujte v anketě Strom roku

22. června 2021 v 18:32

Anketa Strom roku Prahy 6 dospěla do závěrečné fáze. Veřejnost nominovala celkem 38 stromů v šesté městské části a nyní bude rozhodovat o tom vůbec nejoblíbenějším.

Pítka, kašny i fontány v Praze 13 jsou opět v provozu

22. června 2021 ve 12:58

V minulých dnech byly opět zprovozněny vodní prvky, které má ve správě radnice Prahy 13, tedy pítka, kašny a fontány. Z pítek tryská pitná voda, která slouží k občerstvení na veřejných prostranstvích. Vodní kašny a fontány byly vytvořeny jako umělecká díla, která během horkých letních dní osvěžují...

Sousedské setkání s oslavou příchodu léta

22. června 2021 v 06:26

Praha 11 zve na sousedské setkání pod širým nebem 22. června od 18 hodin

Praha 9 dokončila poslední část parku Zahrádky

21. června 2021 v 15:56

Dlouho avizované otevření bistra v parku Zahrádky se blíží a příští týden, v úterý 29. června od 16 hodin zahájí provoz.

Voda z cisterny od PVK je ideálním řešením pro napouštění zahradních bazénů

21. června 2021 v 11:10

Sezóna napouštění domácích zahradních bazénů právě vrcholí, proto Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Ladronka hostí akci Na kole jen s přilbou

21. června 2021 v 09:09

Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy ve spolupráci s týmem silniční bezpečnosti pořádá dnes preventivně bezpečnostní akci s názvem „Na kole jen s přilbou“, která se bude konat v parku Ladronka v čase od 13 do 18 hodin. 

Praha 7 naočkovala během pátečního odpoledne 2850 lidí

20. června 2021 ve 20:48

Před základní školou na Strossmayerově náměstí v pátek 18. června vyrostly dva stany, ve kterých 15 dobrovolníků odbavovalo registrace zájemců, kteří přišli na očkování. 

Další články
Nahoru