Dnes Pondělí - oblacno -2°C
Zítra Úterý - snih -3°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 2 začíná v ulicích výsadba 54 nových stromů
Výsadba chybějících stromů. Foto: Praha 2

V Praze 2 začíná v ulicích výsadba 54 nových stromů

Praha 2 pokračuje v těchto dnech s dosadbou uličních stromořadí. Jedná se v pořadí již o čtvrtou etapu výsadby. Je na ni z rozpočtu městské části vyčleněna částka 1,5 milionu korun. Výsadba začala tento týden v pondělí, skončit by měla o Velikonocích. 

Technická správa komunikací (TSK) momentálně zajišťuje na základě dohodnuté spolupráce s druhou městskou částí výsadbu celkem 54 stromů ve 23 vybraných jí spravovaných ulicích. Výsadba se provádí na místa, kde stromy chyběly, případně byly ve velice špatném zdravotním stavu a musely být nahrazeny novými.

Největší počet nových dřevin přitom bude vysázen v ulicích Bělehradská, Třebízského, Lublaňská, Belgická a Španělská, kdy jednotlivé stromy budou zapadat do již stávající řady stromů.

V Bělehradské se vysazuje šest kusů, z toho jeden dub letní (Quercus robur ´Fastigiata´) a pět višní chloupkatých (Prunus subhirtella ´Fukubana´). V Třebízského bude vysazeno pět jilmů (Ulmus x hollandica ´Lobel´ ), v Lublaňské pět javorů babyka (Acer campestre ´Elsrijk´), v Belgické tři trnovníky bílé (Robinia pseudoaccacia ´Umbraculifera´) a ve Španělské 2 kusy hlohu obecného (Crataegus laevigata ´Paul´s Scarlet´). V dalších ulicích bude vysazen vždy jeden strom. Všechny nově vysazované druhy stromů korespondují druhově se stávajícími výsadbami v těchto ulicích.

„Přestože stromy v ulicích by měly být v péči magistrátu, bereme jako Praha 2 iniciativu do svých rukou a budeme v tom pokračovat. Každoročně z rozpočtu městské části uvolňujeme potřebnou částku na obnovu zeleně a já jsem i s ohledem na neutěšenou situaci uličního stromořadí jednoznačně přesvědčen o účelnosti vynaložených prostředků,“ říká místostarosta Václav Vondrášek, který má oblast životního prostředí ve své gesci.

Praha 2 i nadále počítá s další etapou dosadby stromů v uličních stromořadích, kdy v rozpočtu na rok 2020 vyčlenila částku 1 300 000 korun. Odbor životního prostředí Prahy 2 již vytipoval 21 uličních stromořadí, kde by v budoucnu mělo být vysazeno celkem dalších 32 stromů.

Záměr rady ještě musí schválit na svém příštím jednání zastupitelstvo. Plánuje se vysazovat již letos na podzim, ale nelze vyloučit, že momentální krizová situace může způsobit posunutí výsadby až na příští jaro.


Praha 6: Nápad pro Šestku prodloužen do února

Dnes ve 12:54

V listopadu loňského roku vyhlásila Praha 6 již čtvrtý ročník Nápadu pro Šestku. V projektu participativního rozpočtu je připraveno 5 000 000 korun na nápady veřejnosti, která se tímto může podílet na úpravách veřejného prostoru v šesté městské části.

První fáze Rezidence Neklanka se dočkala kolaudace

Dnes v 11:59

Developerská společnost Geosan Development dokončila výstavbu dvou bytových domů v první fázi rezidenčního projektu Rezidence Neklanka. Ty se nacházejí přímo u hranice lesa mezi původní vilovou zástavbou v Radlicích v Praze 5, což je necelých pět minut jízdy od Anděla. Všech 31 bytů v dispozicích...

Osobnosti uctily Křižíkovu památku

23. ledna 2021 v 11:40

V pátek 22. ledna si Národní technické muzeum, České vysoké učení technické a spolek Svatobor připomněli výročí 80 let od úmrtí Františka Křižíka.

Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

22. ledna 2021 ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

V dejvickém kostele se uskuteční dvoudenní sbírka oblečení pro lidi bez domova

21. ledna 2021 ve 22:36

Zítra od 13 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 20 hodin se v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích koná sbírka oblečení pro lidi bez domova.

O názvech ulic v Praze 13 se dočtete na webu městské části

21. ledna 2021 v 11:53

Některé ulice a prostranství mají svůj název odjakživa a nikdo neví proč, jiné jsou připomínkou slavných osobností nebo událostí. Někdy nás nenapadne, proč zrovna tento název, jindy tápeme, kdo ta či ona osobnost byla. V Praze 13 nesou ulice jména jako Otavova po operním pěvci Zdenku Otavovi ale...

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

20. ledna 2021 v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Další články
Nahoru