Dnes Pátek - zatazeno 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 7°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 2 začíná v ulicích výsadba 54 nových stromů
Výsadba chybějících stromů. Foto: Praha 2

V Praze 2 začíná v ulicích výsadba 54 nových stromů

Praha 2 pokračuje v těchto dnech s dosadbou uličních stromořadí. Jedná se v pořadí již o čtvrtou etapu výsadby. Je na ni z rozpočtu městské části vyčleněna částka 1,5 milionu korun. Výsadba začala tento týden v pondělí, skončit by měla o Velikonocích. 

Technická správa komunikací (TSK) momentálně zajišťuje na základě dohodnuté spolupráce s druhou městskou částí výsadbu celkem 54 stromů ve 23 vybraných jí spravovaných ulicích. Výsadba se provádí na místa, kde stromy chyběly, případně byly ve velice špatném zdravotním stavu a musely být nahrazeny novými.

Největší počet nových dřevin přitom bude vysázen v ulicích Bělehradská, Třebízského, Lublaňská, Belgická a Španělská, kdy jednotlivé stromy budou zapadat do již stávající řady stromů.

V Bělehradské se vysazuje šest kusů, z toho jeden dub letní (Quercus robur ´Fastigiata´) a pět višní chloupkatých (Prunus subhirtella ´Fukubana´). V Třebízského bude vysazeno pět jilmů (Ulmus x hollandica ´Lobel´ ), v Lublaňské pět javorů babyka (Acer campestre ´Elsrijk´), v Belgické tři trnovníky bílé (Robinia pseudoaccacia ´Umbraculifera´) a ve Španělské 2 kusy hlohu obecného (Crataegus laevigata ´Paul´s Scarlet´). V dalších ulicích bude vysazen vždy jeden strom. Všechny nově vysazované druhy stromů korespondují druhově se stávajícími výsadbami v těchto ulicích.

„Přestože stromy v ulicích by měly být v péči magistrátu, bereme jako Praha 2 iniciativu do svých rukou a budeme v tom pokračovat. Každoročně z rozpočtu městské části uvolňujeme potřebnou částku na obnovu zeleně a já jsem i s ohledem na neutěšenou situaci uličního stromořadí jednoznačně přesvědčen o účelnosti vynaložených prostředků,“ říká místostarosta Václav Vondrášek, který má oblast životního prostředí ve své gesci.

Praha 2 i nadále počítá s další etapou dosadby stromů v uličních stromořadích, kdy v rozpočtu na rok 2020 vyčlenila částku 1 300 000 korun. Odbor životního prostředí Prahy 2 již vytipoval 21 uličních stromořadí, kde by v budoucnu mělo být vysazeno celkem dalších 32 stromů.

Záměr rady ještě musí schválit na svém příštím jednání zastupitelstvo. Plánuje se vysazovat již letos na podzim, ale nelze vyloučit, že momentální krizová situace může způsobit posunutí výsadby až na příští jaro.


Centrum Jednička vznikne na místě bývalé modlitebny

Dnes v 08:13

Historický dům v Praze 1 v Truhlářské ulici 8 již více než rok prochází rozsáhlou rekonstrukcí, které předcházel náročný průzkum za asistence dohledu památkářů. Vzniknout zde má nové centrum Jednička, které poskytne prostor pro trávení volného času všem generacím obyvatel první...

Granty Prahy 1 pomáhají zkrášlovat centrum metropole

Včera v 16:54

Částku přesahující čtrnáct milionů korun obdrží letos přes dvě desítky úspěšných žadatelů z řad SVJ, družstev či soukromých osob, kteří se tak díky tomu mohou pustit do oprav vnějších fasád, výměny oken, oprav střech a dalších venkovních částí objektů.

PVK: Výluky v dodávkách vody v šestnáctém týdnu

Včera v 10:56

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 4 plánuje revitalizaci veřejných prostranství v oblasti Pankráce

14. dubna 2021 ve 22:45

Praha 4 si nechala zpracovat studii, která zhodnotila stav a potenciál veřejných prostranství na svém území.  Cílem je na základě jasných kritérií dlouhodobě revitalizovat a rozvíjet veřejná prostranství v závislosti na finančních možnostech městské části a dalších subjektů...

Nová ulice ve Vysočanech ponese jméno Ladislava Hindla

14. dubna 2021 ve 21:04

Na návrh vysočanské radnice souhlasila Místopisná komise Prahy aby jedna z nových ulic, které vznikají ve Vysočanech, nesla jméno po vysočanském rodákovi, vynikajícím sportovci a vlastenci Ladislavu Hindlovi.

Praha 1: Při rušení nočního klidu volejte Opletalku

14. dubna 2021 v 17:59

Jak postupovat při rušení nočního klidu, v případě hlasité hudby nebo křiku v nočních hodinách, když turisté nerespektují noční klid mezi 22. a 6. hodinou? Volejte „Opletalku“

Pozor při návštěvě lesa na Točné a v Komořanech

14. dubna 2021 ve 12:18

Arcibiskupství pražské provede ve dnech 19. – 23. dubna sanační těžby podél komunikací a lesních pěšin v lesním komplexu mezi letištěm Točná a Komořany. Těžba potrvá do konce dubna. Těžbu suchých stromů stranou mimo frekventovaných cest a pěšin odloží lesní správa až na období vegetačního a...

Jak hodnotíte Dny Prahy 15? Radnice se ptá

13. dubna 2021 v 10:41

Pokud to epidemiologická situace dovolí, plánuje radnice patnácté městské části i letos zorganizovat Dny Prahy 15.

Stromy v ulici R. A. Dvorského jsou zachráněny

12. dubna 2021 v 19:40

V únoru se obyvatelé Prahy 15 obrátili na vedení radnice se stížnostmi ohledně poškození stromů v ulici R. A. Dvorského v Horních Měcholupech. K poškození mělo dojít v rámci opravy plynového vedení, kterou prováděla Pražská plynárenská a nezajišťovala ji Praha 15. Oprava byla nutná z důvodu...

Praha 8 plánuje revitalizovat fontánu u metra Ládví

12. dubna 2021 v 10:04

Fontána v neutěšeném stavu, která se nachází nedaleko stanice metra Ládví, se snad již brzy dočká proměny. Ze žulové stavby, stojící na Ládví již od 80. let minulého století, se má stát atrakce tamního prostoru a také mikroklimatický pomocník.

Praha 15 zve na jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory

12. dubna 2021 v 09:30

Jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory Prahy 15 se uskuteční on-line ve středu 14. dubna od 16 hodin.

Další články
Nahoru