dnes
Úterý - zatazeno
13°C
zítra
Středa - skorojasno
17°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
17°C
V Praze 2 začíná v ulicích výsadba 54 nových stromů
Výsadba chybějících stromů. Foto: Praha 2

V Praze 2 začíná v ulicích výsadba 54 nových stromů

Praha 2 pokračuje v těchto dnech s dosadbou uličních stromořadí. Jedná se v pořadí již o čtvrtou etapu výsadby. Je na ni z rozpočtu městské části vyčleněna částka 1,5 milionu korun. Výsadba začala tento týden v pondělí, skončit by měla o Velikonocích. 

Technická správa komunikací (TSK) momentálně zajišťuje na základě dohodnuté spolupráce s druhou městskou částí výsadbu celkem 54 stromů ve 23 vybraných jí spravovaných ulicích. Výsadba se provádí na místa, kde stromy chyběly, případně byly ve velice špatném zdravotním stavu a musely být nahrazeny novými.

Největší počet nových dřevin přitom bude vysázen v ulicích Bělehradská, Třebízského, Lublaňská, Belgická a Španělská, kdy jednotlivé stromy budou zapadat do již stávající řady stromů.

V Bělehradské se vysazuje šest kusů, z toho jeden dub letní (Quercus robur ´Fastigiata´) a pět višní chloupkatých (Prunus subhirtella ´Fukubana´). V Třebízského bude vysazeno pět jilmů (Ulmus x hollandica ´Lobel´ ), v Lublaňské pět javorů babyka (Acer campestre ´Elsrijk´), v Belgické tři trnovníky bílé (Robinia pseudoaccacia ´Umbraculifera´) a ve Španělské 2 kusy hlohu obecného (Crataegus laevigata ´Paul´s Scarlet´). V dalších ulicích bude vysazen vždy jeden strom. Všechny nově vysazované druhy stromů korespondují druhově se stávajícími výsadbami v těchto ulicích.

„Přestože stromy v ulicích by měly být v péči magistrátu, bereme jako Praha 2 iniciativu do svých rukou a budeme v tom pokračovat. Každoročně z rozpočtu městské části uvolňujeme potřebnou částku na obnovu zeleně a já jsem i s ohledem na neutěšenou situaci uličního stromořadí jednoznačně přesvědčen o účelnosti vynaložených prostředků,“ říká místostarosta Václav Vondrášek, který má oblast životního prostředí ve své gesci.

Praha 2 i nadále počítá s další etapou dosadby stromů v uličních stromořadích, kdy v rozpočtu na rok 2020 vyčlenila částku 1 300 000 korun. Odbor životního prostředí Prahy 2 již vytipoval 21 uličních stromořadí, kde by v budoucnu mělo být vysazeno celkem dalších 32 stromů.

Záměr rady ještě musí schválit na svém příštím jednání zastupitelstvo. Plánuje se vysazovat již letos na podzim, ale nelze vyloučit, že momentální krizová situace může způsobit posunutí výsadby až na příští jaro.


Praha 5: Oktoberfest na Andělu

Dnes v 10:52

Smíchovský Oktoberfest se koná ve středu a čtvrtek 30. září a 1. října od 10 do 20 hodin na pěší zóně Anděl.

Zítra: Svatomichaelská pouť

Včera v 11:39

Na svátek sv. Michaela u kaple sv. Michaela, která byla postavena na konci 17. století, bude poutní slavnost zahájena divadlem nejen pro děti, představením Perníková chaloupka. U pěti stánků nakoupíte květiny, nejrůznější ozdoby, občerstvíte se doma napečenými dobrotami a na místě uvařenými...

Praha 15 zve na výstavu Waldorfských panenek

26. září 2020 v 09:30

Slet panenkářek se koná 17. října v Toulcově dvoře. Od 15 do 18 hodin připravily panenkářky výstavu pro veřejnost, kde představí své panenky a názorně ukážou, jak se vytvářejí, děti navíc naučí zhotovit jednoduché panenky z ponožek. 

Praha 4 přesunula některé z hromadných akcí

26. září 2020 v 07:41

Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září a po poradě s příslušnými odbory rozhodl, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat...

Podívejte se do mikrosvěta hub

25. září 2020 v 18:18

Ode dneška můžete přijít do tropického a subtropického skleníku Botanické zahrady Na Slupi na výstavu fotografií mikrosvěta hub Fungi on metal.

Do konce září nepoteče voda v těchto ulicích

24. září 2020 ve 13:00

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody do konce měsíce. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 4 podpořila udělení Řádu Bílého lva válečnému letci

24. září 2020 v 11:54

Zastupitelstvo městské části Praha 4 včera podpořilo svým usnesením návrh na udělení Řádu Bílého lva (in memoriam) válečnému letci Royal Air Force Jaroslavu Hofrichterovi, kterému bylo v roce 2008 uděleno čestné občanství Prahy 4. Podnět k vyznamenání Řádem Bílého lva vzešel z městské části Praha...

Vyšehradský voříšek na Letní scéně

24. září 2020 v 09:46

Festival Vyšehradský voříšek se koná v sobotu 3. října na Letní scéně Vyšehrad a v přilehlém parku. Akce, která podporuje zodpovědné adopce psů z útulků, přichází právě v době, kdy se do útulků vrací řada pejsků zbrkle adoptovaných během jarní karantény, kdy rodiče chtěli zabavit děti a mít důvod...

Sousedské moštování v Suchdole

24. září 2020 v 07:14

Moštování přineseného ovoce, buřtíky a dílny pro děti. Spolek Na ovoce zve na moštování.

Praha udělí čestné občanství Medě Mládkové

23. září 2020 v 09:26

Čestné občanství hlavního města Prahy bude uděleno mecenášce a sběratelce umění Medě Mládkové. Zakladatelka Muzea Kampa oslavila 8. září 101. narozeniny. Se svým manželem založila nadaci a zasloužila se o věhlas české metropole ve světě. Nechala zrekonstruovat historické budovy Sovových mlýnů a...

Další články
Nahoru