dnes
Čtvrtek - zatazeno
22°C
zítra
Pátek - zatazeno
30°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
19°C
V Praze 2 začíná v ulicích výsadba 54 nových stromů
Výsadba chybějících stromů. Foto: Praha 2

V Praze 2 začíná v ulicích výsadba 54 nových stromů

Praha 2 pokračuje v těchto dnech s dosadbou uličních stromořadí. Jedná se v pořadí již o čtvrtou etapu výsadby. Je na ni z rozpočtu městské části vyčleněna částka 1,5 milionu korun. Výsadba začala tento týden v pondělí, skončit by měla o Velikonocích. 

Technická správa komunikací (TSK) momentálně zajišťuje na základě dohodnuté spolupráce s druhou městskou částí výsadbu celkem 54 stromů ve 23 vybraných jí spravovaných ulicích. Výsadba se provádí na místa, kde stromy chyběly, případně byly ve velice špatném zdravotním stavu a musely být nahrazeny novými.

Největší počet nových dřevin přitom bude vysázen v ulicích Bělehradská, Třebízského, Lublaňská, Belgická a Španělská, kdy jednotlivé stromy budou zapadat do již stávající řady stromů.

V Bělehradské se vysazuje šest kusů, z toho jeden dub letní (Quercus robur ´Fastigiata´) a pět višní chloupkatých (Prunus subhirtella ´Fukubana´). V Třebízského bude vysazeno pět jilmů (Ulmus x hollandica ´Lobel´ ), v Lublaňské pět javorů babyka (Acer campestre ´Elsrijk´), v Belgické tři trnovníky bílé (Robinia pseudoaccacia ´Umbraculifera´) a ve Španělské 2 kusy hlohu obecného (Crataegus laevigata ´Paul´s Scarlet´). V dalších ulicích bude vysazen vždy jeden strom. Všechny nově vysazované druhy stromů korespondují druhově se stávajícími výsadbami v těchto ulicích.

„Přestože stromy v ulicích by měly být v péči magistrátu, bereme jako Praha 2 iniciativu do svých rukou a budeme v tom pokračovat. Každoročně z rozpočtu městské části uvolňujeme potřebnou částku na obnovu zeleně a já jsem i s ohledem na neutěšenou situaci uličního stromořadí jednoznačně přesvědčen o účelnosti vynaložených prostředků,“ říká místostarosta Václav Vondrášek, který má oblast životního prostředí ve své gesci.

Praha 2 i nadále počítá s další etapou dosadby stromů v uličních stromořadích, kdy v rozpočtu na rok 2020 vyčlenila částku 1 300 000 korun. Odbor životního prostředí Prahy 2 již vytipoval 21 uličních stromořadí, kde by v budoucnu mělo být vysazeno celkem dalších 32 stromů.

Záměr rady ještě musí schválit na svém příštím jednání zastupitelstvo. Plánuje se vysazovat již letos na podzim, ale nelze vyloučit, že momentální krizová situace může způsobit posunutí výsadby až na příští jaro.


Výstaviště Praha má novou vizuální identitu

5. července 2020 v 16:36

Areál Výstaviště Praha se výrazně proměňuje. K novým herním, sportovním a volnočasovým prvkům, rekonstruovaným cestám a revitalizované zeleni, započaté rekonstrukci budov a připravované rozšířené programové nabídce, nyní přibude celková nová vizuální identita, která sjednotí veškerou...

Lysolaje dostanou půjčku na obnovu obecního dvora

5. července 2020 v 11:40

Pražské Lysolaje dostanou od magistrátu půjčku 15,5 milionu korun na obnovu obecního dvora a jeho zázemí. Při obnově bude opravena střecha a fotovoltaická elektrárna. Peníze začne radnice městu splácet v příštím roce. Celkové náklady obnovy jsou 24 milionů. Půjčku schválili ve čtvrtek pražští...

V parcích Prahy 3 jsou nová pítka pro zvířata

2. července 2020 ve 13:42

Praha 3 tento týden instalovala ve svých parcích celkem šestnáct pítek, která jsou určena zejména pro ptáky a ježky. Misky s vodou pomohou drobným živočichům, kteří ve městech zejména v letních měsících nemají dostatek vody.  

Praha 1 chystá na podzim Spolkový den

1. července 2020 ve 13:24

Den, v rámci kterého budou spolky prezentovat své činnosti se připravuje na 17. září. Připraveny budou ukázky zpěvu i cvičení. Moderuje Alexander Hemala.

Piráti představili metodiku zakládání komunitních zahrad

30. června 2020 v 08:59

V sobotu proběhla v pražském Pirátském centru konference PirateCon věnovaná komunitním zahradám. Byla zde představena aktuální metodika k zakládání komunitních zahrad, kterou vydala Kokoza pro hlavní město Prahu, a která je součástí Implementačního plánu adaptační strategie na klimatickou změnu....

Praha 5: Klub konverzace v češtině

30. června 2020 v 06:47

Klub konverzace v češtině připravila pátá městská část. Klub je zdarma pro všechny cizince, nejen ty z Prahy 5. Začíná se zítra, 1. července.

Praha 6: Pamětní deska Josefu Dudovi

30. června 2020 v 06:36

Dnes ve 14 hodin bude slavnostně odhalena pamětní deska generálmajorovi letectva RAF Josefu Dudovi. Osobnost Josefa Dudy je spojena s budováním čs. letectva v letech 1928–1939.

Letní jazykový kurz italštiny v Praze 5

29. června 2020 ve 23:43

Praha 5 připravila pro zájemce lekce konverzace v italštině. Lektorka Vanessa a rodilý mluvčí Domenico věří, že zábavná forma s maximálním důrazem na komunikaci a schopnost konverzace je základním klíčem k cizímu jazyku a tedy i pochopení kultury a životního stylu.

Praha 11 poděkovala organizacím i dobrovolníkům

28. června 2020 v 10:47

Vedení Prahy 11 ocenilo organizace a dobrovolníky, kteří pomáhali v době krize spojené s koronavirem. Díky jejich pomoci městská část nejen zvládla těžké období, ale také získala kontakty pro případnou další spolupráci.

Další články
Nahoru