dnes
Čtvrtek - polojasno
21°C
zítra
Pátek - polojasno
17°C
pozítří
Sobota - skorojasno
17°C
V Praze 2 začíná v ulicích výsadba 54 nových stromů
Výsadba chybějících stromů. Foto: Praha 2

V Praze 2 začíná v ulicích výsadba 54 nových stromů

Praha 2 pokračuje v těchto dnech s dosadbou uličních stromořadí. Jedná se v pořadí již o čtvrtou etapu výsadby. Je na ni z rozpočtu městské části vyčleněna částka 1,5 milionu korun. Výsadba začala tento týden v pondělí, skončit by měla o Velikonocích. 

Technická správa komunikací (TSK) momentálně zajišťuje na základě dohodnuté spolupráce s druhou městskou částí výsadbu celkem 54 stromů ve 23 vybraných jí spravovaných ulicích. Výsadba se provádí na místa, kde stromy chyběly, případně byly ve velice špatném zdravotním stavu a musely být nahrazeny novými.

Největší počet nových dřevin přitom bude vysázen v ulicích Bělehradská, Třebízského, Lublaňská, Belgická a Španělská, kdy jednotlivé stromy budou zapadat do již stávající řady stromů.

V Bělehradské se vysazuje šest kusů, z toho jeden dub letní (Quercus robur ´Fastigiata´) a pět višní chloupkatých (Prunus subhirtella ´Fukubana´). V Třebízského bude vysazeno pět jilmů (Ulmus x hollandica ´Lobel´ ), v Lublaňské pět javorů babyka (Acer campestre ´Elsrijk´), v Belgické tři trnovníky bílé (Robinia pseudoaccacia ´Umbraculifera´) a ve Španělské 2 kusy hlohu obecného (Crataegus laevigata ´Paul´s Scarlet´). V dalších ulicích bude vysazen vždy jeden strom. Všechny nově vysazované druhy stromů korespondují druhově se stávajícími výsadbami v těchto ulicích.

„Přestože stromy v ulicích by měly být v péči magistrátu, bereme jako Praha 2 iniciativu do svých rukou a budeme v tom pokračovat. Každoročně z rozpočtu městské části uvolňujeme potřebnou částku na obnovu zeleně a já jsem i s ohledem na neutěšenou situaci uličního stromořadí jednoznačně přesvědčen o účelnosti vynaložených prostředků,“ říká místostarosta Václav Vondrášek, který má oblast životního prostředí ve své gesci.

Praha 2 i nadále počítá s další etapou dosadby stromů v uličních stromořadích, kdy v rozpočtu na rok 2020 vyčlenila částku 1 300 000 korun. Odbor životního prostředí Prahy 2 již vytipoval 21 uličních stromořadí, kde by v budoucnu mělo být vysazeno celkem dalších 32 stromů.

Záměr rady ještě musí schválit na svém příštím jednání zastupitelstvo. Plánuje se vysazovat již letos na podzim, ale nelze vyloučit, že momentální krizová situace může způsobit posunutí výsadby až na příští jaro.


Praha 15: Velikonoční Zajícov 2020

Dnes v 07:54

Zajíců není nikdy dost, proto Praha 15 vyzývá, vyrobte zajíce, vyfoťte a pošlete Zaječímu komisaři.

Praha 2 dnes k dezinfekci přidá pomlázku

Dnes v 07:15

Pokud ještě nemáte pomlázku, můžete si pro ni přijít dnes na některé z distribučních center pro výdej dezinfekce, na náměstí Míru 14 nebo do Jaromírovy 23, v době od 9 do 16 hodin.

Vakcinace psů a koček v Praze 13

Včera ve 20:20

Ve čtvrtek 16. dubna proběhne od 17 do 18:30 hodin před Kulturním domem Mlejn, Kovářova 4, každoroční vakcinace proti vzteklině i dalším nákazám.

Praha 4 dál dezinfikuje hřiště, sportoviště a další vybavení

Včera v 15:04

Dezinfekce mobiliáře, dětských hřišť, sportovišť a jiného vybavení ve správě městské části Praha 4 pokračuje. Dezinfikováno již bylo několik set laviček v parku na náměstí Generála Kutlvašra, pěší zóna Jivenská, na vrchu Kapitol, v parku na Jezerce, v parku na Pankráci, pěší zóna Štúrova, parčík...

Praha 10 má nová distribuční místa pro ochranné prostředky

Včera v 09:25

Obyvatelé Prahy 10, kteří postrádají ochranné prostředky, mají možnost využít devíti distribučních míst. Výdej zejména roušek a dezinfekce zajišťují v určených dnech a časech instituce spolupracující s radnicí. Pro organizace, podnikatele a společenství vlastníků jednotek (SVJ) pak zřídila městská...

Další články
Nahoru