dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - zatazeno
17°C
pozítří
Neděle - skorojasno
19°C
Občanská sdružení

Praha 2 podpoří sdružení pomáhající ohroženým dětem

Finanční pomoc občanským sdružením Hestia a Dům přání schválili na svém zasedání 10. prosince radní Prahy 2. Obě sdružení obdrží 50 tisíc korun na částečnou úhradu nákladů spojených s realizací svých sociálních programů.

Sdružení HESTIA požádalo o finanční pomoc pro program „Pět P Praha“. Jeho cílem je umožnit znevýhodněným dětem ve věku 6–15 let začlenění mezi vrstevníky a podpořit dospělé členy rodiny dětí ke změně jejich velmi často tíživé sociální situace. Děje se tak prostřednictvím dlouhodobého vztahu dobrovolník – dítě. Program nabízí intenzivní vrstevnickou podporu ohroženým dětem v jejich přirozeném prostředí, doplněnou o služby zaměřené na všechny členy ohrožené rodiny. Děti zažívají společné aktivity s dobrovolníkem, rodiče využívají psychosociální poradenství.

„Naše oddělení sociálně právní ochrany dětí se sdružením dlouhodobě spolupracuje. Na jeho doporučení bylo jen letos od ledna do října do programu zařazeno 12 rodin s dětmi z Prahy 2. V současné době jsou vytipovány další, kterým chceme účast v projektu doporučit,“ vysvětluje zástupkyně starostky MČ Praha 2 Kateřina Jechová.

Na program „Pět P Praha“ získala letos Hestia nižší podporu od Ministerstva práce a sociálních věcí a nedostává se jí prostředků na jeho zajištění do konce roku. Právě na tento účel poskytne Praha 2 tomuto sdružení pomoc ve výši 50 tisíc korun.  

Občanské sdružení Dům tří přání požádalo o finanční pomoc na provoz Ambulantně terénního centra (ATC). Tato organizace poskytuje všestrannou pomoc dětem a jejich rodinám, které se ocitly v krizové situaci. Jedinečnost organizace spočívá v komplexní nabídce služeb – kombinace pobytové, terénní a ambulantní služby. Tímto propojením se velmi dobře daří překonat krizové situace kolem dítěte, stabilizovat ho a efektivně řešit jeho ohrožení.

„Letos došlo k významnému posílení spolupráce oddělení sociálně právní ochrany dětí ÚMČ Praha 2 s tímto zařízením,“ podotýká místostarostka Kateřina Jechová. „Zařízení je schopno pracovat s rodinami, které si jeho služby vyhledají samy, i s těmi, jimž je spolupráce z naší strany nebo ze strany soudu doporučena, případně nařízena. V praxi totiž přibývá rodin, které nejsou ochotny zahájit spolupráci s doporučeným zařízením dobrovolně.“

 

Také provoz Ambulantně terénního centra je v důsledku krácení grantové pomoci ze strany Ministerstva práce a sociálních věcí ohrožen. Sdružení letos získalo o 170 tisíc korun méně. Z těchto důvodů se městská část Praha 2 rozhodla poskytnout příspěvek 50 tisíc korun na provoz Ambulantně terénního centra.


Fond vzdělání přispěje osmi novým studentům

30. září 2019 v 08:03

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové již 24 let ve spolupráci s ČSOB poskytuje studentům se sociálním a zdravotním znevýhodněním studijní stipendia. Tuto podporu teď na podzim získalo nově dalších 8 studentů. Od letošního září tak stipendium z fondu pobírá celkem 86 mladých lidí se zdravotním...

Děti z dětských domovů navštívily ambasádu v Londýně

19. září 2019 v 08:12

Atmosféru anglicky mluvící evropské metropole poznalo na vlastní kůži 11 dospívajících dětí ze tří dětských domovů. Angelika Nevěřilová, zakladatelka neziskové organizace Dobré víly dětem, se kterou děti do Anglie odletěly, řekla, že děti byly z Londýna nadšené a vděčné za příležitost, které se...

Běh pro Paraple 2019

5. září 2019 v 09:37

V Malešickém parku odstartuje v sobotu 14. září ve 14 hodin za víření bubnů Tam – Tam Batucada jubilejní dvacátý ročník charitativního Běhu pro Paraple.

Od začátku září obědvá více než čtyři tisíce dětí

4. září 2019 v 08:47

Začátek školního roku bývá pro mnohé rodiče velmi stresující, nezřídka počítají každou korunu a často se stává, že děti nemají školní oběd. Rodiče na něj nemají peníze. Díky projektu Obědy pro děti, který získal velkou finanční podporu MŠMT, může ve školních jídelnách již od začátku školního roku...

Bezplatná poradenská linka pro těžce nemocné a jejich rodiny

4. září 2019 v 08:17

Poradenská linka, kterou zřídil Nadační fond Umění doprovázet, slouží už šestým rokem volajícím z celé republiky.

Další články
Nahoru