dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Dětská Praha

Praha 2 podpoří letní tábory pro desítky dětí ze sociálně slabých rodin

Praha 2 finančně přispěje na letní výchovně rekreační tábory pro děti ze sociálně slabých rodin z této městské části. Zastupitelé souhlasili na svém včerejším zasedání s poskytnutím dotace ve výši 50 000 korun. Další finanční částka ve výši 95 000 korun směřuje na provoz dvou volnočasových klubů provozovaných Domem dětí a mládeže v Praze 2.

Na provoz pobytového tábora ve Školícím a výcvikovém zařízení Žihle a příměstského tábora v Domě dětí a mládeže Praha 2 ve Slezské 21 přispívá městská část ze svého rozpočtu již řadu let a o pobyty je každoročně velký zájem.

Výběr dětí probíhá podle předem stanovených kritérií oddělení sociálně právní ochrany dětí městské části Praha 2. Přihlíží se přitom k celkové sociální situaci rodiny a míře ohrožení nezletilého dítěte.

„Je to adresná a zcela konkrétní pomoc těm, kteří to opravdu potřebují. Děti se na táborech učí, jak smysluplně trávit volný čas, a dozvědí se leccos zajímavého na jednodenním sportovně preventivním programu, který je připravován ve spolupráci s Městskou policií Praha 2 a je součástí obou táborů,“ uvedla místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, v jejíž gesci je sociální oblast. 

Pobytový tábor v Žihli se uskuteční od 30. července do 6. srpna pro 30 školáků, příměstský tábor od 15. srpna do 19. srpna pro 24 dětí školního věku.

Účelová dotace bude poskytnuta i na provoz dvou volnočasových klubů – otevřeného klubu Síť ve Slezské 21 a volnočasového klubu Vyšehrad ve Vratislavově 15. Od pondělí do pátku nabízejí pestrou škálu volnočasových aktivit pro děti školního věku a studující mládež do 26 let věku a jsou přístupny zdarma. Průměrná návštěvnost je 20 dětí denně, zájem o jejich nabídku v posledním roce stoupá.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Další články
Nahoru