dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C

Praha 2 podpoří dotacemi přes třicet projektů v oblasti kultury

Zastupitelé Prahy 2 souhlasili na svém pondělním zasedání s poskytnutím finanční podpory v oblasti kultury na rok 2016 a 1. čtvrtletí roku 2017 ve výši 800 000 korun. Tato účelová dotace byla přiznána 33 projektům, které přispívají k rozvoji kulturního života v Praze 2.

„Mezi žadateli o finanční podporu byli již osvědčení pořadatelé kulturních akcí, ale i  nové subjekty se zajímavými nápady. Posuzovali jsme mimo jiné i přínos pro městskou část. Z ohlasů víme, že naše podpora kulturních a společenských aktivit má smysl, obohacuje život v Praze 2 a pomáhá aktivně zapojit aktéry a příznivce všech oborů a žánrů. V tom chceme pokračovat,“ vyjádřil se radní Prahy 2 pro kulturu Jaroslav Šolc.

Městská část poskytuje dotace na činnost kulturních organizací, spolků či jiných subjektů působících na území Prahy 2. Veřejná finanční podpora byla přiznána rovněž divadelním, hudebním, tanečním, výtvarným, literárním a interdisciplinárním projektům a dále projektům vážícím se k významným výročím, osobnostem a místům Prahy 2. Řadou projektů se tematicky prolíná letošní slavné výročí 700 let od narození Karla IV.

Na základě rozhodnutí zastupitelstva Prahy 2 městská část podpoří např. koncerty na Novoměstské radnici, cyklus Stylové večery nebo mezinárodní akci Jazzový most, koncerty v kostelích Prahy 2, již známé akce jako festival Vyšehrátky, Novofest, světelnou projekci na kostele sv. Ludmily, projekt Pojď dál sdružení TAP a další.

Mezi nové projekty se řadí akce Nové galerie, Norm-a galerie, dokument Rok v Grébovce nebo Cirkusové hrátky. Podporu získal i spolek Vltavan v Praze, jenž sídlí v Podskalské celnici na Výtoni a letos slaví 145 let od svého vzniku. Maximální částka, přiznaná letos na jeden projekt, je 50 000 korun.


Videomapping na Werichově vile

Včera v 19:26

Vánoční setkání před Werichovou vilou zítra, 15. prosince v 18:30. Pětiminutový průřez historií vily v podobě videomappingu na průčelí domu uvidíte v 18:45, 19:45 a 20:45.

Chyba strojvedoucího omezila na dvě hodiny provoz vlaků na Masarykově nádraží

Včera v 18:37

Dnes po patnácté hodině projel strojvedoucí vlaku společnosti KŽC návěstidlo zakazující další jízdu. Nikdy nebyl zraněn.

Praha posiluje svoji protidrogovou politiku

Včera v 17:36

Rada hlavního města Prahy schválila tento týden v úterý návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace 490 tis. korun na projekty Protidrogové politiky hl. m. Prahy. 

Maminka si musela na toalety v obchoďáku pro nezletilou dcerku. Nebyla v hezkém stavu

Včera v 15:55

Strážníci nalezli v obchodním domě na Vinohradech opilou nezletilou dívku. Se dvěma promile skončila v péči záchranářů. Celou věcí se budou dále zabývat pracovníci sociálky.

Magistrát i letos uspořádal Vánoční jarmark

Včera ve 13:54

Vánoční jarmark – již tradiční a opět vydařený – se konal ve středu 13. prosince ve Škodově paláci. Návštěvníci i zaměstnanci úřadu doslova obsypali prodejní stánky s vánočními dekoracemi, dárkovými i praktickými předměty, květinami, šperky a sladkými i slanými...

Rada odsouhlasila dotace pedagogicko-psychologickým poradnám

Včera ve 12:37

Rada Prahy posvětila návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka na uvolnění finančních prostředků z rozpočtu na protidrogovou politiku v celkové výši 309 000 korun na projekty specifické primární prevence pedagogicko-psychologických poraden. 

Ceny pohonných hmot se v Praze měnily jen nepatrně

Včera ve 12:33

Litr benzinu zdražil o haléř a prodává se nyní průměrně za 31,14 koruny, nafta zase o haléř zlevnila na 30,21 Kč/l.

Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Včera v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Včera v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Pamětní deska Haně Epsteinové

Včera v 07:26

Městská část Praha 2 odhalí pamětní desku vychovatelce židovských dětí, která byla zavražděna v koncentračním táboře.

Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

13. prosince 2017 v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

13. prosince 2017 v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Další krátké zprávy
Nahoru