dnes
Pondělí - obcasny-dest
18°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
18°C
pozítří
Středa - jasno
23°C
Praha 2 plánuje znovuotevření základních a mateřských škol
Schůzka starostky Jany Černochové (vpravo) s řediteli základních a mateřských škol proběhla ve vnitrobloku ZŠ Londýnská. Foto: FB Praha 2

Praha 2 plánuje znovuotevření základních a mateřských škol

Městská část Praha 2 plánuje s ohledem na rozhodnutí vlády a MŠMT o zahájení výuky žáků prvního stupně základních škol 25. května k tomuto datu otevřít i mateřské školy, které zřizuje. To bylo i jedním z témat koordinační schůzky starostky Jany Černochové s řediteli základních a mateřských škol.

Ta proběhla dnes odpoledne za dodržení všech bezpečnostních parametrů ve vnitrobloku ZŠ Londýnská. Ředitelé škol a školek probírali jednotlivé scénáře k bezproblémovému spuštění provozu a výuky dle metodiky MŠMT a nařízení MZČR. Ty se budou odvíjet mimo jiné i od počtu dětí. Jednotlivá školská zařízení proto s předstihem oslovila rodiče, aby své děti k docházce závazně přihlásili.

„Rodiče dětí chceme ujistit, že děláme vše, co je v našich silách, aby se děti i pedagogové vrátili do bezpečného prostředí. Proto jsme ve spolupráci s vedením škol zajistili potřebnou dezinfekci, ochranné štíty a roušky,“ řekla starostka Jana Černochová, která má problematiku školství na starosti.

Ředitelé se shodli na tom, že ochrana a bezpečí jejich pedagogů je naprostou prioritou. Vyučovat tak budou zejména mladší učitelé, starší kolegové v rizikovém věku se budou věnovat nadále distančnímu studiu.

„Naši dvojkoví pedagogové mají můj neskonalý obdiv. Nastalé situaci se dokázali velice rychle přizpůsobit a s obrovským nasazením připravovali a připravují pro žáky nejrůznější výukové programy, úlohy, zapojují do výuky moderní online metody, ale zároveň zohledňují i sociálně znevýhodněné rodiny bez přístupu k počítači a internetu. Jsou to zkrátka opravdoví profesionálové“, dodala na závěr Jana Černochová.

Praha 2 souběžně plánuje k 25. květnu znovuotevřít jesle v ulici Na Rybníčku a v Londýnské a ukončit tak dosavadní provoz dětských skupin, primárně určených pro péči o děti pracovníků Integrovaného záchranného systému spolupracujících s MČ Praha 2, zaměstnanců ÚMČ Praha 2 a příspěvkových organizací zřizovaných MČ Praha 2.


Toulání s dětmi Prahou 15

Včera v 15:38

Radnice Prahy 15 připravuje knížku Toulání s dětmi Prahou 15. Na 150 stranách se seznámíte s 15 pohádkovými postavami v 15 příbězích a básničkách.

Parkourové a cirkusové dovednosti zkoušely děti na hřišti U Vodárny

30. července 2020 v 19:44

Desítky dětí na vinohradském hřišti U Vodárny zažily dnes během parného letního dne parkourový a cirkusový workshop.

Praha 2 zve na Den na hřišti U Vodárny

28. července 2020 v 09:10

Akce pro děti a rodiče, na které zájemce čekají soutěže, ukázky policejní techniky nebo jízdy zručnosti.

Praha 2: Parkour na Vodárenském hřišti

26. července 2020 v 07:52 | Aktualizováno 30. července 2020, 07:34

Praha 2 zve na Parkourový a cirkusový workshop. Koná se ve čtvrtek 30. července od 15 hodin.

Až do srpna nabízí Praha 5 příspěvek na letní tábory dětí

25. července 2020 v 09:12

Rodiče i sportovní kluby v Praze 5 mohou až do 26. srpna získat finanční příspěvek na podporu prázdninových volnočasových aktivit pro děti v rámci programu „Aktivní město Praha 5 – Letní tábory s Pětkou“. Program radnice spustila 4. června s cílem podpořit aktivní trávení volného času dětí a...

Seminář Děti na startu poradí, jak s dětmi cvičit

21. července 2020 v 05:23

Jste trenér, asistent, vychovatel, pedagog nebo rodič, kteří se věnují či chtějí věnovat volnočasovým aktivitám dětí a mládeže? Chcete je vést ke zdravému životnímu stylu a pohybu a hledáte inspiraci pro své lekce? Pak je právě vám určen seminář Děti na startu, který se koná 28. srpna v ZŠ a MŠ...

V Praze 13 je klub pro rodiče samoživitele

9. července 2020 v 07:31

Začátkem června nově vznikl ve třinácté městské části „Virtuální klub rodina“. Klub je vytvořen pro rodiče samoživitele.

Praha 4 bude od září vítat občánky

5. července 2020 v 09:51

Obřady Vítání občánků budou ve čtvrté městské části obnoveny od září. Rodičům dětí ze zrušených Vítání byly zaslány náhradní termíny mailem. Ti mají přednostní právo na výběr termínu. Poté budou informováni další rodiče.

Letní workshopy s La Putykou na Výstavišti

2. července 2020 v 09:24

Výstaviště Praha společně s Cirk La Putyka Studiem připravilo letní program pro děti od 5 do 15 let. Na interaktivních workshopech si mohou vyzkoušet cirkusové umění na vlastní kůži. Program probíhá venku a v malých skupinách. První workshop se uskuteční už 11. července, další pak 25. července a...

Děti z Prahy 2 si zopakovaly dopravní značky

1. července 2020 ve 14:04

Městská policie Prahy 2 uspořádala na dopravním hřišti v areálu Muzea policie jízdu zručnosti.

Praha 1: Příměstské tábory pro děti

1. července 2020 v 07:43

Letní příměstský kemp na pláži v Praze pro děti ze ZŠ Praha 1 a MČ Praha 1.

V Praze 13 vítali občánky

1. července 2020 v 07:22

Minulý týden byla obřadní síň radnice Prahy 13 svědkem radostné události. V úterý 23. a ve čtvrtek 25. června přivítali nejmenší spoluobčánky, dvacet sedm holčiček a dvacet čtyři chlapečků.

Šestka táborová rozdělí peníze pro děti

29. června 2020 v 09:46

Téměř dva miliony korun rozděluje šestá městská část jako příspěvek na letní tábory. V programu Šestka táborová chce ulehčit rodičům v období po koronavirové epidemii a zároveň podpořit návrat dětí do kolektivu a k oblíbeným aktivitám.

Další články
Nahoru