Dnes Neděle - oblacno -3°C
Zítra Pondělí - snih 0°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 2 plánuje znovuotevření základních a mateřských škol
Schůzka starostky Jany Černochové (vpravo) s řediteli základních a mateřských škol proběhla ve vnitrobloku ZŠ Londýnská. Foto: FB Praha 2

Praha 2 plánuje znovuotevření základních a mateřských škol

Městská část Praha 2 plánuje s ohledem na rozhodnutí vlády a MŠMT o zahájení výuky žáků prvního stupně základních škol 25. května k tomuto datu otevřít i mateřské školy, které zřizuje. To bylo i jedním z témat koordinační schůzky starostky Jany Černochové s řediteli základních a mateřských škol.

Ta proběhla dnes odpoledne za dodržení všech bezpečnostních parametrů ve vnitrobloku ZŠ Londýnská. Ředitelé škol a školek probírali jednotlivé scénáře k bezproblémovému spuštění provozu a výuky dle metodiky MŠMT a nařízení MZČR. Ty se budou odvíjet mimo jiné i od počtu dětí. Jednotlivá školská zařízení proto s předstihem oslovila rodiče, aby své děti k docházce závazně přihlásili.

„Rodiče dětí chceme ujistit, že děláme vše, co je v našich silách, aby se děti i pedagogové vrátili do bezpečného prostředí. Proto jsme ve spolupráci s vedením škol zajistili potřebnou dezinfekci, ochranné štíty a roušky,“ řekla starostka Jana Černochová, která má problematiku školství na starosti.

Ředitelé se shodli na tom, že ochrana a bezpečí jejich pedagogů je naprostou prioritou. Vyučovat tak budou zejména mladší učitelé, starší kolegové v rizikovém věku se budou věnovat nadále distančnímu studiu.

„Naši dvojkoví pedagogové mají můj neskonalý obdiv. Nastalé situaci se dokázali velice rychle přizpůsobit a s obrovským nasazením připravovali a připravují pro žáky nejrůznější výukové programy, úlohy, zapojují do výuky moderní online metody, ale zároveň zohledňují i sociálně znevýhodněné rodiny bez přístupu k počítači a internetu. Jsou to zkrátka opravdoví profesionálové“, dodala na závěr Jana Černochová.

Praha 2 souběžně plánuje k 25. květnu znovuotevřít jesle v ulici Na Rybníčku a v Londýnské a ukončit tak dosavadní provoz dětských skupin, primárně určených pro péči o děti pracovníků Integrovaného záchranného systému spolupracujících s MČ Praha 2, zaměstnanců ÚMČ Praha 2 a příspěvkových organizací zřizovaných MČ Praha 2.


U koníka, U housenky nebo U včelky. Praha 15 pojmenovala hřiště

13. ledna 2021 v 07:44

Odbor životního prostředí radnice Prahy 15 kromě jiného spravuje také dětská hřiště. V prosinci 2020 zrealizoval jejich nové označení a pojmenování.

Praha 8 bude v březnu vítat občánky

1. ledna 2021 v 09:28

Slavnostní vítání občánků Prahy 8, dětí narozených v roce 2019–2020, plánuje radnice na pondělí 22. a úterý 23. března 2021 v obřadní síň Libeňského zámku.

V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Člobrdění s Hurvínkem aneb Zachraňme Máničku!

18. prosince 2020 v 18:26

Speciální pátrací hru ulicemi Dejvic připravili v Divadle S+H pro děti předškolního věku a žáky prvního stupně za doprovodu rodičů či prarodičů. Zúčastnit se však může každý, kdo si rád hraje.

Praha 6: Příspěvek na aktivity dětí do 20. prosince

17. prosince 2020 v 15:36

Už jenom pár dní mají rodiče dětí z Prahy 6 na to, aby požádali o 600 korun na sportovní a volnočasové aktivity svých dětí.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Další články
Nahoru