dnes
Sobota - jasno
17°C
zítra
Neděle - oblacno
15°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
13°C
Praha 2 plánuje znovuotevření základních a mateřských škol
Schůzka starostky Jany Černochové (vpravo) s řediteli základních a mateřských škol proběhla ve vnitrobloku ZŠ Londýnská. Foto: FB Praha 2

Praha 2 plánuje znovuotevření základních a mateřských škol

Městská část Praha 2 plánuje s ohledem na rozhodnutí vlády a MŠMT o zahájení výuky žáků prvního stupně základních škol 25. května k tomuto datu otevřít i mateřské školy, které zřizuje. To bylo i jedním z témat koordinační schůzky starostky Jany Černochové s řediteli základních a mateřských škol.

Ta proběhla dnes odpoledne za dodržení všech bezpečnostních parametrů ve vnitrobloku ZŠ Londýnská. Ředitelé škol a školek probírali jednotlivé scénáře k bezproblémovému spuštění provozu a výuky dle metodiky MŠMT a nařízení MZČR. Ty se budou odvíjet mimo jiné i od počtu dětí. Jednotlivá školská zařízení proto s předstihem oslovila rodiče, aby své děti k docházce závazně přihlásili.

„Rodiče dětí chceme ujistit, že děláme vše, co je v našich silách, aby se děti i pedagogové vrátili do bezpečného prostředí. Proto jsme ve spolupráci s vedením škol zajistili potřebnou dezinfekci, ochranné štíty a roušky,“ řekla starostka Jana Černochová, která má problematiku školství na starosti.

Ředitelé se shodli na tom, že ochrana a bezpečí jejich pedagogů je naprostou prioritou. Vyučovat tak budou zejména mladší učitelé, starší kolegové v rizikovém věku se budou věnovat nadále distančnímu studiu.

„Naši dvojkoví pedagogové mají můj neskonalý obdiv. Nastalé situaci se dokázali velice rychle přizpůsobit a s obrovským nasazením připravovali a připravují pro žáky nejrůznější výukové programy, úlohy, zapojují do výuky moderní online metody, ale zároveň zohledňují i sociálně znevýhodněné rodiny bez přístupu k počítači a internetu. Jsou to zkrátka opravdoví profesionálové“, dodala na závěr Jana Černochová.

Praha 2 souběžně plánuje k 25. květnu znovuotevřít jesle v ulici Na Rybníčku a v Londýnské a ukončit tak dosavadní provoz dětských skupin, primárně určených pro péči o děti pracovníků Integrovaného záchranného systému spolupracujících s MČ Praha 2, zaměstnanců ÚMČ Praha 2 a příspěvkových organizací zřizovaných MČ Praha 2.


Praha 5 prodloužila projekt Splněná přání do školních lavic

22. října 2020 v 16:39

Odrostly vám děti a máte doma oblečení, které můžete darovat? Zapojte se do charitativní akce, která pomůže druhým – Splněná přání do školních lavic.

Knížku Toulání s dětmi Prahou 15 si můžete nechat poslat

20. října 2020 v 11:34

Knížku plnou pohádkových postav, povídek, básniček a fotografií současných i historických Toulání s dětmi Prahou 15 můžete stále zakoupit v recepci úřadu MČ Praha 15 a nově i v infocentru Toulcova Dvora, Kubatova 32/1 za 200 korun.

Knihu Toulání s dětmi Prahou 15 koupíte nově v Toulcově dvoře

17. října 2020 v 07:26

Procházka venku a pak pohádka o místech, které jste navštívili díky knize Toulání s dětmi Prahou 15, kterou nyní můžete koupit i v Infocentru Toulcova dvora.

Dětské skupiny Kotorská a Rabasova nabízejí volná místa

16. října 2020 v 10:34

Zdravotnické zařízení městské části Praha 4, které mnoho let úspěšně provozuje jedny z největších dětských skupin v celé republice, nabízí nyní volná místa pro děti od 1 do 3 let věku. Zařízení přijímá děti do obou svých provozů, tedy do dětských skupin v Kotorské...

Děti z Prahy 6 sbírají kaštany pro zvířátka

16. října 2020 v 10:29

Radnice Prahy 6 v létě vypouštěla bažanty a slepice do Divoké Šárky, před dvěma týdny došlo k vypuštění bažantů a zajíců.

Praha 8 pomáhá dětem z Klokánku

15. října 2020 ve 20:51

Děti i pečovatelky z Klokánku Chabařovická Praha 8 včera obdržely od radnice Prahy 8 dezinfekci a respirátory.

Školáci z Prahy 7 dostanou stolní počítače

15. října 2020 v 17:24

V rámci zapojení do místního akčního plánu rozvoje vzdělávání bylo zjištěno, že v základních školách na území Prahy 7 počátkem října žákům chybělo přes 300 počítačů pro distanční výuku. Vzhledem k situaci ohledně onemocnění covid-19 bylo pravděpodobné, že distanční výuka bude pokračovat a bude...

Mateřské školky v Praze 8 se uzavírat nebudou

15. října 2020 v 07:44

Krizový štáb Prahy 8 včera rozhodl, že městská část nebude uzavírat provoz mateřských škol. Chce tak umožnit pracujícím rodičům, kteří nemají jinou možnost postarat se o své děti, chodit do zaměstnání. Provoz mateřských škol bude v maximální možné míře nastaven tak, aby byla eliminována případná...

Sladké děti: Praha 15 podpořila vydání knihy

14. října 2020 v 09:32

V rámci letošních Dnů Prahy 15 přispívali občané na vydání 3. dílu knihy s názvem Naděje nikdy nekončí.

Pomoc radnice pro děti rodičů důležitých profesí

14. října 2020 v 09:14

Radnice Prahy 13 určila na svém území školy, kde bude zajištěna nezbytná péče o děti ve školním věku do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil v případě,...

Praha 13 zve na Podzimní pouštění draka

13. října 2020 v 07:53

Pro dospělé, ale především pro děti, připravil SDH Stodůlky zábavné odpoledne. V sobotu 17. října mohou všichni pouštět draka.

Uzavření Domu dětí a mládeže Praha 2 se prodlužuje

12. října 2020 ve 20:32

Uzavření Domu dětí a mládeže Praha 2 potrvá do 25. října a na něj hned navazují prodloužené týdenní podzimní prázdniny.

Praha 3 zahajuje výuku angličtiny online

12. října 2020 v 15:27

Praha 3 ve spolupráci s absolventy pedagogiky z harvardské univerzity spustila výuku angličtiny online. V pilotním projektu povede hodiny angličtiny skupiny 12 žáků čtvrté třídy ZŠ Jeseniova dvakrát týdně kvalifikovaný učitel ze Spojených států v tandemu s českou učitelkou angličtiny, která ve...

Praha 15 hledá malé hrdiny doby koronavirové

12. října 2020 v 10:45

Víte o dětech, které pomáhají? Dejte vědět na radnici Prahy 15.

Další články
Nahoru