dnes
Neděle - zatazeno
24°C
zítra
Pondělí - zatazeno
28°C
pozítří
Úterý - jasno
29°C
Praha 2 plánuje stavět dům pro seniory a lidi postižené Alzheimerem
Někteří senioři potřebují podanou ruku. Ilustrační foto: Freeimages.com

Praha 2 plánuje stavět dům pro seniory a lidi postižené Alzheimerem

Praha 2 plánuje vystavět na Vinohradech nový dům pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou. O konečné podobě domu včetně počtu míst chce vedení radnice rozhodnout v příštím roce. Stejně tak zatím městská část nezná náklady. Důvodem výstavby je nedostatek míst zejména pro lidi trpící demencí. ČTK to dnes řekla místostarostka Alexandra Udženija (ODS).

„V současné době jsme ve stádiu přípravy studie proveditelnosti, která nám ukáže, zda a v jaké podobě a kapacitou míst je možné dům vybudovat. Také by určila poměr mezi místy pro seniory a nemocné Alzheimerem. Místa pro lidi postižené touto nemocí chybí," řekla Udženija.

Jen v roce 2016 radnice evidovala přes 150 žádostí o místo v takovém zařízení. V běžných domech pro seniory nejsou vhodné podmínky pro péči o lidi s Alzheimerovou chorobou.

Pro výstavbu domu vybrala radnice pozemek mezi Kunětickou a Lichnickou ulicí na Vinohradech. „Prozkoumali jsme i naše domy, že bychom je přestavěli, ale žádný z nich se pro tento projekt nehodí," řekla Udženija.

V maximální variantě by v novém zařízení mohlo být až 150 míst. Součástí by měly být rovněž podzemní garáže. Na pozemku jsou teď tenisové kurty, které má pronajaty klub Oaza z Prahy 4. „Jedná se ale o stavební pozemek, navíc kurty nejsou příliš využívány," řekla Udženija.

Na kolik stavba vyjde, zatím není jasné. „Až budeme mít jasno o ceně, tak budeme řešit finance," řekla místostarostka. O financování projektu bude radnice jednat s hlavním městem a zároveň zjistí, zda na něj lze získat peníze z evropských fondů.


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

Včera v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 2 žádá magistrát o kontrolu stavu stromořadí v ulicích na svém území

17. července 2019 ve 14:11

Radní Prahy 2 se usnesli, že městská část požádá magistrát o kontrolu faktického stavu všech uličních stromořadí na území městské části. Tato stromořadí jsou majetkem hlavního města. Praha 2 chce znát stav stromů zejména s ohledem na bezpečnost.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru