dnes
Středa - zatazeno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
25°C
pozítří
Pátek - skorojasno
28°C
Praha 2 plánuje stavět dům pro seniory a lidi postižené Alzheimerem
Někteří senioři potřebují podanou ruku. Ilustrační foto: Freeimages.com

Praha 2 plánuje stavět dům pro seniory a lidi postižené Alzheimerem

Praha 2 plánuje vystavět na Vinohradech nový dům pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou. O konečné podobě domu včetně počtu míst chce vedení radnice rozhodnout v příštím roce. Stejně tak zatím městská část nezná náklady. Důvodem výstavby je nedostatek míst zejména pro lidi trpící demencí. ČTK to dnes řekla místostarostka Alexandra Udženija (ODS).

„V současné době jsme ve stádiu přípravy studie proveditelnosti, která nám ukáže, zda a v jaké podobě a kapacitou míst je možné dům vybudovat. Také by určila poměr mezi místy pro seniory a nemocné Alzheimerem. Místa pro lidi postižené touto nemocí chybí," řekla Udženija.

Jen v roce 2016 radnice evidovala přes 150 žádostí o místo v takovém zařízení. V běžných domech pro seniory nejsou vhodné podmínky pro péči o lidi s Alzheimerovou chorobou.

Pro výstavbu domu vybrala radnice pozemek mezi Kunětickou a Lichnickou ulicí na Vinohradech. „Prozkoumali jsme i naše domy, že bychom je přestavěli, ale žádný z nich se pro tento projekt nehodí," řekla Udženija.

V maximální variantě by v novém zařízení mohlo být až 150 míst. Součástí by měly být rovněž podzemní garáže. Na pozemku jsou teď tenisové kurty, které má pronajaty klub Oaza z Prahy 4. „Jedná se ale o stavební pozemek, navíc kurty nejsou příliš využívány," řekla Udženija.

Na kolik stavba vyjde, zatím není jasné. „Až budeme mít jasno o ceně, tak budeme řešit finance," řekla místostarostka. O financování projektu bude radnice jednat s hlavním městem a zároveň zjistí, zda na něj lze získat peníze z evropských fondů.


Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

Dnes v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Metropolitní program pro zvýšení úrovně cizích jazyků bude i nadále pokračovat

Včera v 16:29

Rada Prahy schválila Metropolitní podporu středoškolské jazykové výuky 2020, která má kontinuálně nahradit současný Metropolitní program podpory středoškolské jazykové výuky. Tato podpora se týká středních škol zřizovaných hlavním městem Prahou v gesci odboru školství, mládeže a...

Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

2. srpna 2020 ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

2. srpna 2020 ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Další články
Nahoru