dnes
Pátek - prehanky-dest
27°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
19°C
pozítří
Neděle - zatazeno
15°C
Praha 2 plánuje stavět dům pro seniory a lidi postižené Alzheimerem
Někteří senioři potřebují podanou ruku. Ilustrační foto: Freeimages.com

Praha 2 plánuje stavět dům pro seniory a lidi postižené Alzheimerem

Praha 2 plánuje vystavět na Vinohradech nový dům pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou. O konečné podobě domu včetně počtu míst chce vedení radnice rozhodnout v příštím roce. Stejně tak zatím městská část nezná náklady. Důvodem výstavby je nedostatek míst zejména pro lidi trpící demencí. ČTK to dnes řekla místostarostka Alexandra Udženija (ODS).

„V současné době jsme ve stádiu přípravy studie proveditelnosti, která nám ukáže, zda a v jaké podobě a kapacitou míst je možné dům vybudovat. Také by určila poměr mezi místy pro seniory a nemocné Alzheimerem. Místa pro lidi postižené touto nemocí chybí," řekla Udženija.

Jen v roce 2016 radnice evidovala přes 150 žádostí o místo v takovém zařízení. V běžných domech pro seniory nejsou vhodné podmínky pro péči o lidi s Alzheimerovou chorobou.

Pro výstavbu domu vybrala radnice pozemek mezi Kunětickou a Lichnickou ulicí na Vinohradech. „Prozkoumali jsme i naše domy, že bychom je přestavěli, ale žádný z nich se pro tento projekt nehodí," řekla Udženija.

V maximální variantě by v novém zařízení mohlo být až 150 míst. Součástí by měly být rovněž podzemní garáže. Na pozemku jsou teď tenisové kurty, které má pronajaty klub Oaza z Prahy 4. „Jedná se ale o stavební pozemek, navíc kurty nejsou příliš využívány," řekla Udženija.

Na kolik stavba vyjde, zatím není jasné. „Až budeme mít jasno o ceně, tak budeme řešit finance," řekla místostarostka. O financování projektu bude radnice jednat s hlavním městem a zároveň zjistí, zda na něj lze získat peníze z evropských fondů.


Rada schválila plán obnovy vodohospodářské infrastruktury na letošní rok

Včera v 09:24

Pražští radní schválili roční plán obnovy, rekonstrukce, modernizace a rozvoje vodohospodářského majetku zajišťovaného Pražskou vodohospodářskou společností (PVS) v roce 2019. Celkové finanční zdroje na investice pro rok 2019 jsou předpokládány ve výši 2,135 miliardy korun bez DPH. Rekonstrukce se...

Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

24. dubna 2019 v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

24. dubna 2019 v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Další články
Nahoru