Dnes Čtvrtek - jasno 1°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 2. 2023
Svátek má Apolena
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 2 plánuje rozšířit workoutové hřiště v Riegrových sadech
V Riegrových sadech v Praze můžete navštívit workoutový park RVL13. Je přístupný pro všechny zájemce. Foto: woblog.cz

Praha 2 plánuje rozšířit workoutové hřiště v Riegrových sadech

V druhé městské části je několik workoutových hřišť, kde si zájemci mohou v městské přírodě zacvičit s vahou vlastního těla. Nejpopulárnější venkovní tělocvična je ve východní části Riegrových sadů, na dohled od Chopinovy ulice. Praha 2 v následující letech plánuje modernizaci a rozšíření tohoto sportoviště a zároveň chce ve spolupráci se soukromým sektorem hledat další lokality, do kterých by mohly být cvičební prvky instalovány. Informoval o tom radní druhé městské části pro oblasti bezpečnosti a sportu Michal Zuna (TOP 09).

Workoutová hřiště najdou zájemci na území Prahy 2 v Lumírových sadech, na Folimance a v Riegerových sadech. „O tato sportoviště je velký zájem, prospěla by jim rozšíření. U Folimanky a Lumírových sadů je to spíš běh na dlouhou trať, ale v Riegerových sadech by to mohlo být realizováno dříve, tam by nemusel být problém s dokumentací a získáváním kladných stanovisek dotčených orgánů státní správy,“ vysvětlil Zuna.

„Zároveň chceme prověřit, zda by se dala rozšířit ostatní workoutová hřiště a hledat nové lokality, kde bychom mohli nechat instalovat cvičební prvky,“ podotknul radní.

Kromě zmíněných větších workoutových hřišť jsou na Praze 2 k dispozici i volně přístupná menší hřiště s fitness prvky pro dospělé. Jedno je pod Vyšehradem ve Vratislavově ulici, další v Havlíčkových sadech nedaleko od umělé jeskyně a na Folimance.

Obyvatelům Prahy 2 je umožněno na základě smlouvy radnice se Sokolem Praha Královské Vinohrady sportovat v tomto rozlehlém areálu. Jsou zde travnaté plochy, atletický ovál a další místa k sportování.

„Smlouvu máme na dobru neurčitou a nehodláme ji ukončovat. Občané Prahy 2 zde mají možnost celoročního využívání, určitě stojí za to na místo přijít a informovat se o tom, co vše se zde lze dělat,“ pozval radní Zuna.

Každoročně se zde koná i Festival sportu pro Dvojku, v rámci kterého si školáci mohou vyzkoušet různé sporty, kterým by se mohli ve volném čase věnovat pod vedením trenérů. Tato akce se uskuteční i letos.

Zmíněná Folimanka nabízí kromě workoutu další možnosti sportovního využití.  Jsou zde plochy na basketbal, malý fotbal, nohejbal, případně i volejbal. Letos poprvé v zimě funguje pod Nuselským mostem kluziště na ploše, která je od jara do podzimu skateparkem.

Ve výčtu nelze opomenout ani populární dětské dřevěné hřiště U Vodárny v ulici Slezská na Vinohradech, v jehož bezprostředním sousedství je hřiště na basketbal nebo malý fotbal.


Autor: puc

Radnice znají výsledky ankety zaměřené na využívání lesů a lesoparků

Včera ve 21:39

Anketu Jak využíváte lesy a lesoparky na jihu Prahy 4 a v Praze 12 připravila Praha 4 ve spolupráci s Prahou 12 a Katedrou zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity. Zaměřila se na stav a využívání přírodně-rekreačních lokalit v oblasti Braníka, Hodkoviček, Lhotky, Kamýka a...

Praha 14: Pro kočičku na Plechárnu, koná se výstava

Včera v 18:14

Již po osmé proběhne 12. února v Kulturním centru Plechárna na sídlišti Černý most sraz desítky kočičích bezdomovců z mnoha spolků a zařízení zabývajících se jejich záchranou.

Zimní hry Prahy 9

Včera v 07:51

Zimní hry v Praze 9 pokračují. Týden plný sportovních dovedností na ledě nabídl střelbu na branku, curling a další soutěže, a dnes bude ledová plocha patřit školičce bruslení pro nejmenší. Před tím se ale můžete těšit na krasobruslařské vystoupení.

Pro kočičku do KC Zahrada

7. února 2023 ve 14:42

V KC Zahrada v Praze 11 v Malenické ulici najdete v sobotu 25. února kočičky k adopci.

Týden mozku 2023

7. února 2023 ve 12:26

Dvacátý čtvrtý ročník festivalu Týden mozku proběhne v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 13. března. Část hlavního programu bude dostupná také online.

Poslechněte si Příběhy našich sousedů z Prahy 2

7. února 2023 v 11:23

Slavnostní prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici. Vzpomínky pamětníků z Prahy 2 ožijí díky audio reportážím a animaci...

Projekt Trenéři do škol v základních školách Prahy 2 pokračuje

6. února 2023 ve 14:36

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Hasiči zvou na taneční zábavu

6. února 2023 v 11:20

Taneční zábava v pátek 24. února v klubu Varta.

Praha 14: Nordic walking v KC Kardašovská

5. února 2023 v 18:02

Nordic walking doslova severská chůze je dynamická chůze se speciálními sportovními holemi. Vyvinula se z lyžařského běhu a její kolébkou je Finsko.

Praha 10 si v anketě zvolí nejlepší sportovce uplynulého roku

4. února 2023 v 16:33

Městská část spustila již 9. ročník populární ankety Sportovec roku Prahy 10. Místní občané a sportovní kluby a instituce se sídlem na Desítce mohou nyní až do 19. března nominovat své kandidáty na ocenění. Soutěž je vypsána v šesti kategoriích, vítěze vybere porota do...

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

4. února 2023 v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

Další články
Nahoru