Dnes Neděle - oblacno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 12°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2 plánuje rozšířit workoutové hřiště v Riegrových sadech
V Riegrových sadech v Praze můžete navštívit workoutový park RVL13. Je přístupný pro všechny zájemce. Foto: woblog.cz

Praha 2 plánuje rozšířit workoutové hřiště v Riegrových sadech

V druhé městské části je několik workoutových hřišť, kde si zájemci mohou v městské přírodě zacvičit s vahou vlastního těla. Nejpopulárnější venkovní tělocvična je ve východní části Riegrových sadů, na dohled od Chopinovy ulice. Praha 2 v následující letech plánuje modernizaci a rozšíření tohoto sportoviště a zároveň chce ve spolupráci se soukromým sektorem hledat další lokality, do kterých by mohly být cvičební prvky instalovány. Informoval o tom radní druhé městské části pro oblasti bezpečnosti a sportu Michal Zuna (TOP 09).

Workoutová hřiště najdou zájemci na území Prahy 2 v Lumírových sadech, na Folimance a v Riegerových sadech. „O tato sportoviště je velký zájem, prospěla by jim rozšíření. U Folimanky a Lumírových sadů je to spíš běh na dlouhou trať, ale v Riegerových sadech by to mohlo být realizováno dříve, tam by nemusel být problém s dokumentací a získáváním kladných stanovisek dotčených orgánů státní správy,“ vysvětlil Zuna.

„Zároveň chceme prověřit, zda by se dala rozšířit ostatní workoutová hřiště a hledat nové lokality, kde bychom mohli nechat instalovat cvičební prvky,“ podotknul radní.

Kromě zmíněných větších workoutových hřišť jsou na Praze 2 k dispozici i volně přístupná menší hřiště s fitness prvky pro dospělé. Jedno je pod Vyšehradem ve Vratislavově ulici, další v Havlíčkových sadech nedaleko od umělé jeskyně a na Folimance.

Obyvatelům Prahy 2 je umožněno na základě smlouvy radnice se Sokolem Praha Královské Vinohrady sportovat v tomto rozlehlém areálu. Jsou zde travnaté plochy, atletický ovál a další místa k sportování.

„Smlouvu máme na dobru neurčitou a nehodláme ji ukončovat. Občané Prahy 2 zde mají možnost celoročního využívání, určitě stojí za to na místo přijít a informovat se o tom, co vše se zde lze dělat,“ pozval radní Zuna.

Každoročně se zde koná i Festival sportu pro Dvojku, v rámci kterého si školáci mohou vyzkoušet různé sporty, kterým by se mohli ve volném čase věnovat pod vedením trenérů. Tato akce se uskuteční i letos.

Zmíněná Folimanka nabízí kromě workoutu další možnosti sportovního využití.  Jsou zde plochy na basketbal, malý fotbal, nohejbal, případně i volejbal. Letos poprvé v zimě funguje pod Nuselským mostem kluziště na ploše, která je od jara do podzimu skateparkem.

Ve výčtu nelze opomenout ani populární dětské dřevěné hřiště U Vodárny v ulici Slezská na Vinohradech, v jehož bezprostředním sousedství je hřiště na basketbal nebo malý fotbal.


Autor: puc

Toulky devítkou: Katedrály novověku

Dnes ve 14:06

Devatenácté století se neslo ve znamení pokroku. Lidé se častěji než k Bohu obraceli k technice a vědě, jako víře nového věku. Již nevznikaly majestátní katedrály jako dřív, k nebi se počaly zdvíhat nové chrámy. Domy racionality a pořádku, dokonalé organizace a maximálního...

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

Dnes ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Návštěvy skleníku botanické zahrady budou omezeny

Včera v 15:04

V pondělí 20. a v úterý 21. května bude skleník Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 otevřený jen od 10:00 do 12:00 hodin.

Na Veletrhu vědy se letos představí šest fakult ČVUT

Včera v 11:19

Veletrh vědy, pořádaný Akademií věd ČR, se od svého prvního ročníku v roce 2015 rozrostl v největší a nejvyhledávanější akci popularizující vědu. ČVUT v Praze se proto letos rozhodlo nabídnout návštěvníkům ukázky činnosti hned šesti ze svých osmi fakult: Fakult stavební, strojní, elektrotechnické,...

Kvásek a jak na něj

17. května 2024 v 11:02

Akce v knihovně ve Vikově ulici se koná 27. května v 15 hodin.

V Praze 6 otevře festival Open House patnáct budov

17. května 2024 v 07:35

Desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha zpřístupní o víkendu 18. a 19. května 115 budov na území hlavního města, z toho 15 v Praze 6. Vstup do budov je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace.

Oslavte 100 let Umělecké zahrady v Nuslích

17. května 2024 ve 03:56

Stálá výstava v Umělecké zahradě bude zahájena 17. května v 17 hodin. Výstava bude k vidění do 31. října.

Praha 15 vyhlásila výběrové řízení na pracovní pozici

16. května 2024 ve 22:02

Městská část Praha 15 vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „sociální pracovník OSPOD – OSP".

Otevírání střech 2024

16. května 2024 v 15:50

Slavnostní jízda vozidel – cabrioletů v sobotu 18. května od 10:00 hodin.

Posezení s architekty: Oživení parku Lotyšská

16. května 2024 ve 14:34

Setkání s architekty a zástupci radnice Prahy 6 k parku Lotyšská se koná v sobotu 18. května.

Další články
Nahoru