Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 2 plánuje rozšířit workoutové hřiště v Riegrových sadech
V Riegrových sadech v Praze můžete navštívit workoutový park RVL13. Je přístupný pro všechny zájemce. Foto: woblog.cz

Praha 2 plánuje rozšířit workoutové hřiště v Riegrových sadech

V druhé městské části je několik workoutových hřišť, kde si zájemci mohou v městské přírodě zacvičit s vahou vlastního těla. Nejpopulárnější venkovní tělocvična je ve východní části Riegrových sadů, na dohled od Chopinovy ulice. Praha 2 v následující letech plánuje modernizaci a rozšíření tohoto sportoviště a zároveň chce ve spolupráci se soukromým sektorem hledat další lokality, do kterých by mohly být cvičební prvky instalovány. Informoval o tom radní druhé městské části pro oblasti bezpečnosti a sportu Michal Zuna (TOP 09).

Workoutová hřiště najdou zájemci na území Prahy 2 v Lumírových sadech, na Folimance a v Riegerových sadech. „O tato sportoviště je velký zájem, prospěla by jim rozšíření. U Folimanky a Lumírových sadů je to spíš běh na dlouhou trať, ale v Riegerových sadech by to mohlo být realizováno dříve, tam by nemusel být problém s dokumentací a získáváním kladných stanovisek dotčených orgánů státní správy,“ vysvětlil Zuna.

„Zároveň chceme prověřit, zda by se dala rozšířit ostatní workoutová hřiště a hledat nové lokality, kde bychom mohli nechat instalovat cvičební prvky,“ podotknul radní.

Kromě zmíněných větších workoutových hřišť jsou na Praze 2 k dispozici i volně přístupná menší hřiště s fitness prvky pro dospělé. Jedno je pod Vyšehradem ve Vratislavově ulici, další v Havlíčkových sadech nedaleko od umělé jeskyně a na Folimance.

Obyvatelům Prahy 2 je umožněno na základě smlouvy radnice se Sokolem Praha Královské Vinohrady sportovat v tomto rozlehlém areálu. Jsou zde travnaté plochy, atletický ovál a další místa k sportování.

„Smlouvu máme na dobru neurčitou a nehodláme ji ukončovat. Občané Prahy 2 zde mají možnost celoročního využívání, určitě stojí za to na místo přijít a informovat se o tom, co vše se zde lze dělat,“ pozval radní Zuna.

Každoročně se zde koná i Festival sportu pro Dvojku, v rámci kterého si školáci mohou vyzkoušet různé sporty, kterým by se mohli ve volném čase věnovat pod vedením trenérů. Tato akce se uskuteční i letos.

Zmíněná Folimanka nabízí kromě workoutu další možnosti sportovního využití.  Jsou zde plochy na basketbal, malý fotbal, nohejbal, případně i volejbal. Letos poprvé v zimě funguje pod Nuselským mostem kluziště na ploše, která je od jara do podzimu skateparkem.

Ve výčtu nelze opomenout ani populární dětské dřevěné hřiště U Vodárny v ulici Slezská na Vinohradech, v jehož bezprostředním sousedství je hřiště na basketbal nebo malý fotbal.


Autor: puc

Praha 10: Jak na kompostování

Včera ve 20:55

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Oslavy 130 let vysvěcení sv. Ludmily

27. září 2023 ve 13:30

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily se pojí řada oslavných akcí, které připravila městská část Praha 2, Římskokatolická farnost u baziliky sv. Ludmily a Spolek přátel baziliky sv. Ludmily v Praze. Kromě slavnostního koncertu u příležitosti 130 let od vysvěcení chrámu sv. Ludmily v sobotu...

Praha 10: Vršovické hřbitovy známé i neznámé

27. září 2023 v 10:55

Na vycházce v neděli 1. října v 17 hodin navštívíte Vršovický hřbitov, který se nachází mezi ulicemi U Vršovického hřbitova a Moskevská. Seznámíte se s jeho historií, ale přiblížíme si také slavné osobnosti, jež jsou zde pochovány.

Plavecké závody O pohár MČ Praha 1

27. září 2023 v 09:31

Tradiční plavecké závody O pohár MČ Praha 1 se uskuteční v sobotu 7. října od 14:00 hodin v bazénu Tyršova domu.

Nápady pro Šestku proberte na radnici

27. září 2023 v 07:34

Workshop pro navrhovatele Nápadu pro Šestku se koná ve středu 27. září.

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

26. září 2023 v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Další články
Nahoru