Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 2 patří mezi Českých 100 nejlepších
Ocenění pro Prahu 2 převzali místostarosta Jan Korseska (uprostřed) a tajemník Michal Kopecký. Foto: P2

Praha 2 patří mezi Českých 100 nejlepších

Praha 2 získala další významné ocenění, tentokrát v prestižní soutěži Českých 100 nejlepších, kdy jako jediná městská část v Praze uspěla v oborové kategorii Cestovní ruch a hotelnictví a umístila se mezi šesti nejlepšími firmami a společnostmi, které se zasadily o rozvoj cestovního ruchu.

Soutěž vyhlašuje každý rok společnost Comenius, panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci a za cíl si klade ocenit české firmy a společnosti dosahující vynikajících a mimořádných výsledků. Ocenění se uděluje v rámci anketní soutěže ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR již od roku 1996.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v pátek 2. prosince ve Španělském sále Pražského hradu. Ocenění si jménem městské části Praha 2 převzal místostarosta Jan Korseska v doprovodu tajemníka Úřadu MČ Praha 2 Michala Kopeckého.

Zajištění péče o svěřené nemovité památky, ochrana bohatého kulturně-historického dědictví, spolupráce s církví a aktivní spolupůsobení ve Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska patří mezi dlouhodobé priority městské části.

Druhá městská část získala díky svému přístupu a péči již v minulosti několik významných ocenění. Za citlivou rekonstrukci a dostavbu Pavilonu v Grébovce (Havlíčkovy sady) obdržela krajské prvenství v soutěži o cenu Programu regenerace za rok 2009, o dva roky později stejné ocenění za obnovu Grotty.

V roce 2013 pak přinesla revitalizace parku radnici další vítězství v regionu, a to v soutěži o titul Památka roku. V roce 2015 získala Praha 2 za obnovu Havlíčkových sadů a rekonstrukci sochy Neptuna i cenu NPÚ Patrimonium pro futuro – Dědictví pro budoucnost.

Úspěch Praha 2 sklidila i v loňském ročníku soutěže Památka roku, kdy získala s projektem obnovy historického osvětlení schodiště kostela sv. Ludmily prvenství v kole krajském a v kole celostátním se umístila na třetí příčce.Autor: Cen

V Praze 2 se začíná bruslit

Včera v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 1 má dva měsíce antigraffiti program, nyní zveřejnila zkušenosti

4. prosince 2023 v 10:23

Jedním z palčivých problémů Prahy 1 je znečištění historického centra grafittti, či tzv. tagy. Domy, lampy, lavičky, koše, rozvodové skříně, nábřeží, kostely… To vše je často znehodnoceno spreji či fixy. Radnice Prahy 1 z tohoto důvodu začátkem října spustila systémový a koordinovaný antigraffiti...

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

Další články
Nahoru