dnes
Pátek - oblacno
4°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
4°C
pozítří
Neděle - oblacno
3°C
Koronavirus

Praha 2 otvírá nové místo pro výdej dezinfekce

Praha 2 pokračuje v distribuci dezinfekce svým občanům, pro velký zájem rozšiřuje výdejní dobu a otvírá nové distribuční centrum. 

Hned v prvním týdnu se akce setkala s velkým zájmem, kdy radnice uspokojila zhruba 400 žadatelů. Přistoupila proto k rozšíření výdejní doby na pondělí až čtvrtek od 8 do 16 hodin. Výdejním místem je detašované pracoviště úřadu druhé městské části, náměstí Míru 14.

Vstříc chce vyjít také obyvatelům ze vzdálenějšího koutu městské části, proto ve dnech 8. a 9. dubna otevře v době od 9 do 16 hodin další distribuční centrum, a to v informační kanceláři v ulici Jaromírova 23.

I zde budou pracovníci úřadu čepovat zájemcům dezinfekci na ruce ideálně do vlastních přinesených nádob. Dobrovolníci však mají připraveny v záloze již naplněné nádoby, které dle potřeby vydávají anebo doručují seniorům přímo do jejich domovů.

Zásoby však nejsou nekonečné. V této souvislosti proto zároveň městská část poptává sklenice s víčkem o objemu 200 až 300 mililitrů. Občané mohou nádoby nosit přímo na Úřad městské části, náměstí Míru 20, v pracovní dny od 8 do 16 hodin.

Praha 2 distribuuje dezinfekce i na příspěvkové organizace zřizované městskou částí. Zásobila proto Novoměstskou radnici, Knihovnu na Vinohradech i Centrum sociálních služeb Praha 2, které i s ohledem na charakter činnosti a práci s rizikovou skupinou obyvatel patří mezi nejdůležitější.

Míří sem proto nejen dezinfekce, ale i ochranné prostředky, roušky, respirátory, jednorázové ochranné obleky a nově i nanovlákna do ručně šitých roušek.


Praha 9: Detekce teploty příchozích do institucí

22. listopadu 2020 v 19:33

Praha 9 instalovala detekční rámy a kamery měřící teplotu příchozích v základních a mateřských školách – termokamery v ZŠ Novoborská, ZŠ Litvínovská 600 a MŠ Veltruská, rám v ZŠ Litvínovská 500. Stejná zařízení připravuje devátá městská část v MŠ U Vysočanského pivovaru a ústavu Sociální služby...

Senioři v nemocnici sv. Alžběty dostali dárky

21. listopadu 2020 v 09:50

Ve středu navštívila místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija nemocnici svaté Alžběty a předala personálu dárky pro dlouhodobě hospitalizované seniory.

Provozujete restauraci, kavárnu, bistro? Napište na radnici

19. listopadu 2020 v 15:09

Pokud se váš podnik nachází na území Prahy 5 a máte otevřené výdejní okénko či fungující rozvoz, můžete napsat na emailovou adresu: tomas.haas@praha5.cz.

Výuka na dálku v Praze 15. Radnice připravila dotazník pro rodiče

17. listopadu 2020 ve 20:13

Radnice Prahy 15 se obrací na rodiče s prosbou o pomoc při zpětné vazbě na distanční výuku,. Tentokrát se bude týkat 2. vlny pandemie, a i nyní bude formu dotazníku.

Klub Rodina pomáhá

17. listopadu 2020 v 07:31

Ve spolupráci s Potravinovou bankou poskytuje od jara Virtuální klub Rodina Prahy 13 potravinovou pomoc. Zaregistrovat se může každá rodina, která prožívá těžké období např. kvůli ztrátě zaměstnání, náročné onkologické léčbě.

Praha 8 spustí rychlotesty, zaměří se na sociální služby

16. listopadu 2020 v 07:43

Praha 8 zakoupila speciální přístroj Ichroma II na testování přítomnosti viru způsobující onemocnění covid-19. „V testování se zaměříme především na sociální služby, seniory a zaměstnance, kteří s nimi pracují. Odběrem výtěru z nosohltanu a následným zpracování získáme výsledek už do 12 minut...

Další články
Nahoru