dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Advent v Praze

Praha 2 oslaví adventní čas gospelovými koncerty

Městská část Praha 2 pořádá dva adventní gospelové koncerty s charitativním účelem. Výtěžek ze vstupného bude věnován na začínající opravu varhan v kostele sv. Ludmily na náměstí Míru a na podporu kostela sv. Štěpána ve Štěpánské ulici.

Oh, Happy Day a další známé gospely a spirituály zazní na dvou koncertech, kterými chce Městská část Praha 2 oživit adventní atmosféru v Praze. První se koná 17. prosince od 19:30 hodin v kostele sv. Štěpána, druhý o den později v 18:30 hodin v kostele sv. Ludmily. Protagonistkou obou koncertů je Zuzana Stirská a gospelový vokální soubor Fine Gospel Time, který zpěvačka založila před čtrnácti lety pod původním názvem Gospel Time.

Na koncertě v kostele sv. Ludmily zazní kromě tradičních gospelů a spirituálů i evergreeny z dob největší slávy pražského divadla Semafor v zajímavém pojetí.

Vstupné na oba koncerty je dobrovolné. Výtěžek z prvního adventního koncertu je určen na podporu kostela sv. Štěpána, vstupné z druhého koncertu bude příspěvkem na opravu historických varhan v kostele sv. Ludmily.


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tamchynová: Sedm věcí, které bychom neměli o Vánocích rozhodně dělat

18. prosince 2016 v 08:24

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, nicméně, jak všichni víme, jsou prošpikovány honičkou a stresem. Chceme mít vše navoněné, nazdobené, čisté, dárky pěkně zabalené atd. se vším si dávám dost práce a je jedno, jak dlouho se na svátky připravujeme. Stejně se každoročně přistihneme při tom, že...

Další články
Nahoru