Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - obcasny-dest 25°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 2 ocenila výherkyně fotografické soutěže
Předání cen výherkyním. Foto: JP

Praha 2 ocenila výherkyně fotografické soutěže

Praha 2 předala ceny za úspěch v soutěži „Zelená architektura Dvojky“. Ocenění za nejlepší snímky si výherkyně převzaly během úterní vernisáže výstavy Udržitelná Praha v Mánesu, která návštěvníkům představuje zajímavé projekty trvale udržitelného rozvoje hlavního města.

Jedním z nich je i projekt volnočasového areálu v parku Folimanka, který zde prezentuje architektonické studio LOXIA. Za zmínku stojí i ojedinělá výzdoba stánku, kterou tvoří vazba ze suchých rostlin a květin parků Prahy 2. Výstavu mohou zájemci navštívit až do 30. června, vždy od 12 do 19 hodin.

Fotografickou soutěž radnice vyhlásila v listopadu loňského roku v Novinách Prahy 2 v návaznosti na představení programu Udržitelná Dvojka. Čtenáři posílali do redakce záběry zajímavých zelených zákoutí, fasád domů a vnitrobloků, které oživují pnoucí rostliny nebo jakákoli jiná zeleň.

Redakce radničních novin z velkého množství došlých snímků vybrala tři výherce, které pozvala na odloženou výstavu Udržitelná Praha do výstavní síně v Mánesu.

Cenu v podobě meteostanice a dárkových předmětů předali Jitce Stejskalové, Aleně Spilkové a Kateřině Dejmkové místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija a zastupitel Jan Recman. Na dvou fotografiích byly zelené fasády, na třetí zachytila fotografka truhlíky s květinami na rohovém domě.

„V rámci našich opatření v rámci adaptace Prahy 2 na klimatické změny, které jsme dělali s ČVUT, jsou vyjmenována místa, kde k ozelenění fasád může dojít. Například nedávno jsem byla u sázení zelené fasády na stěně domu u hřiště na Výtoni. Letos chceme ozelenit zhruba šest fasád,“ sdělila Udženija.

Program Udržitelná Dvojka odstartoval na podzim loňského roku. Jeho prostřednictvím radnice informuje veřejnost o konkrétních krocích, opatřeních, projektech a plánech, kterými chce Praha 2 napomoci snížení dopadu klimatických změn na život ve městě.


V mateřinkách a školách Prahy 1 panuje čilý stavební ruch

25. července 2021 v 11:38

Praha 1 každým rokem před prázdninami spolupracuje s řediteli a ředitelkami škol, kteří předkládají své návrhy na to, jak by chtěli využít zavření budov a školních hřišť k opravám, úpravám a doplnění. Všechny jedničkové školy, tedy jak mateřské, tak i základní, jsou v historických, mnohdy více než...

Na Kampě končí výstava Rudé století. Sto let KSČ bude i tématem debaty s historiky

24. července 2021 ve 20:52

Pražané i návštěvníci hlavního města mají posledních pár dní příležitost navštívit plenérovou výstavu Rudé století, kterou ke 100 letem vzniku Komunistické strany Československa připravilo společně Muzeum paměti XX. století a Museum Kampa – Nadace Jana a Medy...

Koncem července nepoteče voda v těchto ulicích

23. července 2021 v 07:04

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 2 navýšila peníze na pomoc obětem domácího násilí

21. července 2021 v 06:57

Praha 2 dlouhodobě pomáhá lidem, kteří se dostali do krizové životní situace. Organizacím, které nabízejí pomoc obětem domácího násilí či uskutečňují preventivní programy na školách zřizovaných Prahou 2, poskytne v letošním roce finanční prostředky ve výši 920 tisíc korun. Navýšení veřejné...

Stromy v Sadech Svatopluka Čecha prohlédl dendrolog

20. července 2021 v 16:43

V neděli se v důsledku nepříznivého počasí vyvrátil jeden z jerlínů v Sadech Svatopluka Čecha v Praze 2.

Hlasování o nejoblíbenější strom v Praze 6 je ve finále

20. července 2021 v 16:31

Anketa Strom roku Prahy 6 dospěla k finále a do užšího výběru postoupilo celkem 12 stromů, mezi nimiž se rozhodne o definitivním vítězi. Hlasovat pro některý z nich můžete až do 3. srpna.

Další články
Nahoru