Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 21°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 2 ocenila výherkyně fotografické soutěže
Předání cen výherkyním. Foto: JP

Praha 2 ocenila výherkyně fotografické soutěže

Praha 2 předala ceny za úspěch v soutěži „Zelená architektura Dvojky“. Ocenění za nejlepší snímky si výherkyně převzaly během úterní vernisáže výstavy Udržitelná Praha v Mánesu, která návštěvníkům představuje zajímavé projekty trvale udržitelného rozvoje hlavního města.

Jedním z nich je i projekt volnočasového areálu v parku Folimanka, který zde prezentuje architektonické studio LOXIA. Za zmínku stojí i ojedinělá výzdoba stánku, kterou tvoří vazba ze suchých rostlin a květin parků Prahy 2. Výstavu mohou zájemci navštívit až do 30. června, vždy od 12 do 19 hodin.

Fotografickou soutěž radnice vyhlásila v listopadu loňského roku v Novinách Prahy 2 v návaznosti na představení programu Udržitelná Dvojka. Čtenáři posílali do redakce záběry zajímavých zelených zákoutí, fasád domů a vnitrobloků, které oživují pnoucí rostliny nebo jakákoli jiná zeleň.

Redakce radničních novin z velkého množství došlých snímků vybrala tři výherce, které pozvala na odloženou výstavu Udržitelná Praha do výstavní síně v Mánesu.

Cenu v podobě meteostanice a dárkových předmětů předali Jitce Stejskalové, Aleně Spilkové a Kateřině Dejmkové místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija a zastupitel Jan Recman. Na dvou fotografiích byly zelené fasády, na třetí zachytila fotografka truhlíky s květinami na rohovém domě.

„V rámci našich opatření v rámci adaptace Prahy 2 na klimatické změny, které jsme dělali s ČVUT, jsou vyjmenována místa, kde k ozelenění fasád může dojít. Například nedávno jsem byla u sázení zelené fasády na stěně domu u hřiště na Výtoni. Letos chceme ozelenit zhruba šest fasád,“ sdělila Udženija.

Program Udržitelná Dvojka odstartoval na podzim loňského roku. Jeho prostřednictvím radnice informuje veřejnost o konkrétních krocích, opatřeních, projektech a plánech, kterými chce Praha 2 napomoci snížení dopadu klimatických změn na život ve městě.


Autor: red

Praha 11 zve na Jihoměstské posvícení

Dnes v 07:26

V neděli 29. května od 10 hodin se v Komunitním centru Matky Terezy koná Jihoměstské posvícení.

Festival ambasád Food and Culture 2022

Dnes v 06:54

Pátý ročník mezinárodní přehlídky gastronomie a kultury v rámci Trhů na Kulaťáku pod záštitou ambasád v sobotu 4. června od 8 do 20 hodin.

Den dětí v Parku pod Rajskou zahradou

Dnes v 06:44

V sobotu 4. června v Parku pod Rajskou zahradou pořádá Praha 14 Den dětí.

Film Jiřího Sequense Atentát se bude promítat na Karlově náměstí

Dnes v 06:13

V rámci akce pořádané k 80. výročí operace Anthropoid Československou obcí legionářskou a městskou částí Praha 2 se v pátek 17. června koná od 20 hodin na Karlově náměstí veřejná projekce filmu Jiřího Sequense Atentát z roku 1964.

Kdo získá ocenění Osobnost Prahy 9? Návrhy je možné posílat do konce května

Včera v 19:07

Praha 9 od roku 2010 uděluje několik čestných cen. O tom, kdo si je převezme, rozhodují obyvatelé devítky, kteří budoucí laureáty sami navrhují.

Setkání v Praze 9: Změna bývalého areálu na Poděbradské

Včera v 08:27

Další setkání radnice s obyvateli devítky nad mapou Prahy 9.

V pondělí a ve středu na farmářské trhy u Komunitního centra Matky Terezy

21. května 2022 v 09:39

Farmářské trhy se v Praze 11 konají každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin u Komunitního centra Matky Terezy, až do středy 21. prosince.

Den dětí na Chodovské tvrzi

20. května 2022 ve 13:17

Odpoledne plné her, cukrovinek a zábavy ve stylu tradiční poutě v neděli 29. května ve 14 hodin v Praze 11.

Dětský den na Kampě

20. května 2022 v 11:18

Praha 1 zve děti v úterý 31. května od 8 hodin na Kampu.

Komentovaná prolídka: Olšanskými hřbitovy

20. května 2022 v 07:26

Čtvrtek 26. června ve 14:30 hodin. Provází Kamila Jurajdová.

Poslední květnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

19. května 2022 v 17:02

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru