Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - polojasno -1°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 2 ocenila výherkyně fotografické soutěže
Předání cen výherkyním. Foto: JP

Praha 2 ocenila výherkyně fotografické soutěže

Praha 2 předala ceny za úspěch v soutěži „Zelená architektura Dvojky“. Ocenění za nejlepší snímky si výherkyně převzaly během úterní vernisáže výstavy Udržitelná Praha v Mánesu, která návštěvníkům představuje zajímavé projekty trvale udržitelného rozvoje hlavního města.

Jedním z nich je i projekt volnočasového areálu v parku Folimanka, který zde prezentuje architektonické studio LOXIA. Za zmínku stojí i ojedinělá výzdoba stánku, kterou tvoří vazba ze suchých rostlin a květin parků Prahy 2. Výstavu mohou zájemci navštívit až do 30. června, vždy od 12 do 19 hodin.

Fotografickou soutěž radnice vyhlásila v listopadu loňského roku v Novinách Prahy 2 v návaznosti na představení programu Udržitelná Dvojka. Čtenáři posílali do redakce záběry zajímavých zelených zákoutí, fasád domů a vnitrobloků, které oživují pnoucí rostliny nebo jakákoli jiná zeleň.

Redakce radničních novin z velkého množství došlých snímků vybrala tři výherce, které pozvala na odloženou výstavu Udržitelná Praha do výstavní síně v Mánesu.

Cenu v podobě meteostanice a dárkových předmětů předali Jitce Stejskalové, Aleně Spilkové a Kateřině Dejmkové místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija a zastupitel Jan Recman. Na dvou fotografiích byly zelené fasády, na třetí zachytila fotografka truhlíky s květinami na rohovém domě.

„V rámci našich opatření v rámci adaptace Prahy 2 na klimatické změny, které jsme dělali s ČVUT, jsou vyjmenována místa, kde k ozelenění fasád může dojít. Například nedávno jsem byla u sázení zelené fasády na stěně domu u hřiště na Výtoni. Letos chceme ozelenit zhruba šest fasád,“ sdělila Udženija.

Program Udržitelná Dvojka odstartoval na podzim loňského roku. Jeho prostřednictvím radnice informuje veřejnost o konkrétních krocích, opatřeních, projektech a plánech, kterými chce Praha 2 napomoci snížení dopadu klimatických změn na život ve městě.


Autor: red

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru