Dnes Pátek - zatazeno 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 7°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 2 ocenila ty, kteří pomáhali

Praha 2 ocenila ty, kteří pomáhali

Radnice Prahy 2 v prostorách Novoměstské radnice ocenila nasazení pracovníků IZS i dalších pomáhajících profesí, tj. strážníků, lékařů a sester, pracovníků CSS Praha 2 a mnoha dobrovolníků, kteří během pandemie nezištně pomáhali – často na úkor svého volného času – s distribucí léků a potravin, ochranných prostředků nebo šitím roušek.

medaile-podekovani-korona Starostka Jana Černochová a tajemník úřadu MČ Michal Kopecký poděkovali také členům Aktivních záloh AČR a nezapomněli ani na pracovníky úřadu, kteří zajišťovali jeho krizový chod.

Všichni přítomní obdrželi jako poděkování medaili Prahy 2, kterou radnice nechala k této speciální příležitosti vyrobit.

Zvláštního ocenění se však dočkala za přístup a krizové řízení v období pandemie také samotná Praha 2, a to od Pěší roty Aktivních záloh Středočeského kraje.


Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

Dnes v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

Dnes v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

Dnes v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

Včera ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Další články
Nahoru