dnes
Sobota - bourky
26°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
20°C
pozítří
Pondělí - polojasno
24°C
Praha 2 předala ocenění těm, kteří zasahovali u lednového požáru hotelu v Náplavní ulici
Hasičům poděkovali starostka Jana Černochová /vpravo/, místostarosta Martin Víšek a místostarostka Alexandra Udženija. Foto: Roman Půta / HZS Praha

Praha 2 předala ocenění těm, kteří zasahovali u lednového požáru hotelu v Náplavní ulici

Městská část Praha 2 v čele se starostkou Janou Černochovou ve čtvrtek ocenila ty, kteří zasahovali u tragického lednového požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici. Slavnostní společenské setkání s hasiči, policisty, záchranáři a zástupci dalších složek Integrovaného záchranného systému (IZS) se konalo na Novoměstské radnici.

Starostka Prahy 2 Jana Černochová před 150 přítomnými ocenila zejména perfektní fungování celého systému v rámci spolupráce mezi jeho jednotlivými složkami. „Za sebe a své kolegy radní vám chci poděkovat a vyjádřit náš obdiv a úctu za to, s jakým nasazením zachraňujete lidské životy. Řadu z vás jsem viděla přímo na místě během požáru, s jak profesionálním a současně lidským způsobem jste zasahovali, a hned druhý den jsme začali přemýšlet, jakou formou vám máme poděkovat,“ řekla na setkání starostka Jana Černochová.

Každý z přítomných, který se podílel na zásahu, dostal od městské části jako věcný dar power banku. Nejhodnotnější dary, děkovací listinu a náramkové hodinky značky Prim s vyrytým poděkováním, obdrželi z rukou starostky velitelé jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému, kteří na místě zásahu řídili krizovou situaci.

Jako první převzal za Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy dar jeho ředitel Roman Hlinovský (v zastoupení za Antonína Šustra, velitele zásahu), dále za Krajské ředitelství Policie hl. m. Prahy Zbyněk Vrba a za Zdravotnickou záchrannou službu hl. m. Prahy Jiří Kašok.

Zásah hasičů při požáru hotelu v centru Prahy - 20. 1. 2018

Brigádní generál Roman Hlinovský ocenil zasahující hasiče ze směny A, ale také operační důstojníky, hasičské vyšetřovatele a příslušníky odboru prevence.

Poděkování patřilo i zástupcům Českého červeného kříže, Dopravního podniku hl. m. Prahy, oddělení krizového managementu Magistrátu hl. m. Prahy a ZŠ Botičská, která ve spolupráci s radnicí Prahy 2 pohotově nabídla náhradní ubytování evakuovaným hostům hotelu, byť nakonec nebylo využito.

Na závěr všichni přítomní drželi minutu ticha pro čtyři zahraniční turisty, kteří při požáru zahynuli.


Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Dnes ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Dnes: Revitalizace sportoviště Pod Žvahovem, přijďte diskutovat

13. června 2019 v 07:02

Předseda Výboru životního prostředí Prahy 5 Jakub Blažek zve na veřejnou diskuzi s občany a zástupci MČ Praha 5 ohledně plánované revitalizace sportoviště Pod Žvahovem.

Pošli to dál: Praha 13 dostala sekačku, strojem následně obdarovala mateřskou školku

12. června 2019 v 18:43

Dnes se na zahradě „Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK" sešli zástupci radnice Prahy 13 a společností Profi Press a Strom, aby předali ředitelce sekačku na trávu.

Další články
Nahoru