dnes
Čtvrtek - skorojasno
8°C
zítra
Pátek - zatazeno
4°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Praha 2: Obyvatelé v okolí náplavek žádají peticí magistrát o ochranu proti hluku
Na náplavce Rašínova nábřeží se minulý týden konala demonstrace. Foto: PP

Praha 2: Obyvatelé v okolí náplavek žádají peticí magistrát o ochranu proti hluku

Obyvatelé v okolí náplavky na Rašínově nábřeží žádají magistrát o ochranu proti hluku na náplavce Rašínova nábřeží. Podepsala ji i starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS). Připomněla, že městská část není správcem náplavky a nemůže významně ovlivnit její provoz. Právě proto rada přijala usnesení, kterým magistrátu nabízí Praha 2 převzetí náplavky do vlastní správy.

Kromě provozu náplavky se obyvatelé dvojky obracejí na zástupce radnice i s problémy okolo klubu P.M. v Trojické ulici. Tento klub řeší Praha 2 dlouho, dokonce – opět usnesením rady – žádala magistrát o vyhlášku, kterou by byla omezena provozní doba provozovny.

„Hlavní město však ústy Adriany Krnáčové žádost zamítlo. Žádné náhradní řešení ale obyvatelům dvojky nikdo nenabídl,“ uvedla radnice Prahy 2 v tiskovém prohlášení.

Petice o ochraně proti hluku na Náplavce je od 27. září připravena k podpisu také na infocentru radnice Prahy 2, nám. Míru 20, vždy v úředních hodinách.

Čtěte také: Přístup magistrátu k náplavkám je kritizován. Praha 2 chce, aby je spravovaly městské části


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Dnes ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru