Dnes Úterý - prehanky-snih 2°C
Zítra Středa - skorojasno 7°C
Úterý 19. 1. 2021
Svátek má Doubravka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 2 obhájila ocenění Přívětivý úřad
Foto: Praha 2

Praha 2 obhájila ocenění Přívětivý úřad

Na vchodových dveřích Úřadu městské části Praha 2 je samolepka „Přívětivý úřad“ již od června 2016. Ocenění se podařilo obhájit i v letošním, v pořadí již pátém, ročníku motivační soutěže pořádané Ministerstvem vnitra ČR.

Vinohradská radnice byla v letošním ročníku celostátní soutěže ohodnocena jako druhá nejlepší v hlavním městě. Na předních příčkách se umístila již opakovaně, loni získala bronz a v prvním ročníku soutěže v roce 2016 skončila na příčce druhé.

Jelikož nepříznivá epidemická situace neumožnila uspořádání tradičního slavnostního ceremoniálu, ocenění v podobě diplomu a nálepky „Přívětivý úřad“ získala radnice Prahy 2 oficiálně 3. listopadu 2020 okamžikem doručení oznámení. Radnice Prahy 2 si tak k řadě cen, jako např. Zlatý erb, Město pro business, Město pro business desetiletí, Patrimonium pro futuro (Dědictví pro budoucnost) nebo Přátelské místo, přidala další uznání, posilující její pověst „úřadu pro lidi“… Úřadu, jehož otevřenost a vstřícnost vůči občanům dosahuje těch nejvyšších kvalit.

privetivy-urad-2020

„Obhajoba ocenění mě velice těší, zvlášť v tomto roce, kdy bylo potřeba pružně reagovat na vývoj epidemie a přizpůsobovat chod úřadu neustále se měnícím krizovým opatřením Vlády ČR. Doufám, že i pro občany, je toto ocenění důkazem, že i v krizovém období jsme schopni poskytovat služby veřejnosti v nezměněné kvalitě i rozsahu. Ministerstvo vnitra jednotlivé úřady hodnotilo z hlediska přístupnosti úřadu pro občany, transparentnosti a komunikace s úřadem. Vyhodnocoval se například počet úředních hodin, zavádění moderních IT nástrojů, zveřejňování dokumentů a informací na webových stránkách a komunikace s občany. Úspěch je samozřejmě zavazující a my budeme nadále usilovat o to, aby náš úřad byl moderním a vstřícným místem,“ říká tajemník ÚMČ Praha 2 Michal Kopecký.Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

Včera ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

17. ledna 2021 ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru