Dnes Sobota - oblacno 8°C
Zítra Neděle - skorojasno 5°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 2 obhájila ocenění Přívětivý úřad
Foto: Praha 2

Praha 2 obhájila ocenění Přívětivý úřad

Na vchodových dveřích Úřadu městské části Praha 2 je samolepka „Přívětivý úřad“ již od června 2016. Ocenění se podařilo obhájit i v letošním, v pořadí již pátém, ročníku motivační soutěže pořádané Ministerstvem vnitra ČR.

Vinohradská radnice byla v letošním ročníku celostátní soutěže ohodnocena jako druhá nejlepší v hlavním městě. Na předních příčkách se umístila již opakovaně, loni získala bronz a v prvním ročníku soutěže v roce 2016 skončila na příčce druhé.

Jelikož nepříznivá epidemická situace neumožnila uspořádání tradičního slavnostního ceremoniálu, ocenění v podobě diplomu a nálepky „Přívětivý úřad“ získala radnice Prahy 2 oficiálně 3. listopadu 2020 okamžikem doručení oznámení. Radnice Prahy 2 si tak k řadě cen, jako např. Zlatý erb, Město pro business, Město pro business desetiletí, Patrimonium pro futuro (Dědictví pro budoucnost) nebo Přátelské místo, přidala další uznání, posilující její pověst „úřadu pro lidi“… Úřadu, jehož otevřenost a vstřícnost vůči občanům dosahuje těch nejvyšších kvalit.

privetivy-urad-2020

„Obhajoba ocenění mě velice těší, zvlášť v tomto roce, kdy bylo potřeba pružně reagovat na vývoj epidemie a přizpůsobovat chod úřadu neustále se měnícím krizovým opatřením Vlády ČR. Doufám, že i pro občany, je toto ocenění důkazem, že i v krizovém období jsme schopni poskytovat služby veřejnosti v nezměněné kvalitě i rozsahu. Ministerstvo vnitra jednotlivé úřady hodnotilo z hlediska přístupnosti úřadu pro občany, transparentnosti a komunikace s úřadem. Vyhodnocoval se například počet úředních hodin, zavádění moderních IT nástrojů, zveřejňování dokumentů a informací na webových stránkách a komunikace s občany. Úspěch je samozřejmě zavazující a my budeme nadále usilovat o to, aby náš úřad byl moderním a vstřícným místem,“ říká tajemník ÚMČ Praha 2 Michal Kopecký.Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru