Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 2 obhájila ocenění Přívětivý úřad
Foto: Praha 2

Praha 2 obhájila ocenění Přívětivý úřad

Na vchodových dveřích Úřadu městské části Praha 2 je samolepka „Přívětivý úřad“ již od června 2016. Ocenění se podařilo obhájit i v letošním, v pořadí již pátém, ročníku motivační soutěže pořádané Ministerstvem vnitra ČR.

Vinohradská radnice byla v letošním ročníku celostátní soutěže ohodnocena jako druhá nejlepší v hlavním městě. Na předních příčkách se umístila již opakovaně, loni získala bronz a v prvním ročníku soutěže v roce 2016 skončila na příčce druhé.

Jelikož nepříznivá epidemická situace neumožnila uspořádání tradičního slavnostního ceremoniálu, ocenění v podobě diplomu a nálepky „Přívětivý úřad“ získala radnice Prahy 2 oficiálně 3. listopadu 2020 okamžikem doručení oznámení. Radnice Prahy 2 si tak k řadě cen, jako např. Zlatý erb, Město pro business, Město pro business desetiletí, Patrimonium pro futuro (Dědictví pro budoucnost) nebo Přátelské místo, přidala další uznání, posilující její pověst „úřadu pro lidi“… Úřadu, jehož otevřenost a vstřícnost vůči občanům dosahuje těch nejvyšších kvalit.

privetivy-urad-2020

„Obhajoba ocenění mě velice těší, zvlášť v tomto roce, kdy bylo potřeba pružně reagovat na vývoj epidemie a přizpůsobovat chod úřadu neustále se měnícím krizovým opatřením Vlády ČR. Doufám, že i pro občany, je toto ocenění důkazem, že i v krizovém období jsme schopni poskytovat služby veřejnosti v nezměněné kvalitě i rozsahu. Ministerstvo vnitra jednotlivé úřady hodnotilo z hlediska přístupnosti úřadu pro občany, transparentnosti a komunikace s úřadem. Vyhodnocoval se například počet úředních hodin, zavádění moderních IT nástrojů, zveřejňování dokumentů a informací na webových stránkách a komunikace s občany. Úspěch je samozřejmě zavazující a my budeme nadále usilovat o to, aby náš úřad byl moderním a vstřícným místem,“ říká tajemník ÚMČ Praha 2 Michal Kopecký.Autor: TZ, red

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

17. ledna 2022 ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Další články
Nahoru